Jump to content



Sherlock Holmes Chapter 1 [16 Νοεμβρίου 2021]


Recommended Posts

@tommybertsen Σ' ευχαριστώ ειλικρινά για την ανάλυση, διότι τώρα καταλαβαίνω πώς την πατάνε οι αδαείς (εγώ, καλή ώρα) όταν διαβάζουν τέτοια άρθρα.

Διαβάζει, λοιπόν, ο άσχετος και καταλαβαίνει αυτό που έγραψα, ότι το παιχνίδι απαιτεί δυνατή gpu και πού θα βρούμε τώρα gpu, έτσι όπως είναι οι τιμές.

Έρχεται αυτός που γνωρίζει 100 πράγματα παραπάνω και σου ανοίγει τα μάτια, εξηγώντας ότι το benchmarking ήταν 4 the bouts και το optimization μέτριο.

:T:..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

@tommybertsen Σ' ευχαριστώ ειλικρινά για την ανάλυση, διότι τώρα καταλαβαίνω πώς την πατάνε οι αδαείς (εγώ, καλή ώρα) όταν διαβάζουν τέτοια άρθρα.

Διαβάζει, λοιπόν, ο άσχετος και καταλαβαίνει αυτό που έγραψα, ότι το παιχνίδι απαιτεί δυνατή gpu και πού θα βρούμε τώρα gpu, έτσι όπως είναι οι τιμές.

Έρχεται αυτός που γνωρίζει 100 πράγματα παραπάνω και σου ανοίγει τα μάτια, εξηγώντας ότι το benchmarking ήταν 4 the bouts και το optimization μέτριο.

:T:..

Ρε φίλε δε μπορείς να λες ότι η Mansion είναι το πιο απαιτητικό σημείο στο παιχνίδι. Ειλικρινά ρε συ, σε 1440/EPIC settings είχα 73FPS Average. Πως είναι αυτό το πιο βαρύ σημείο, όταν έξω είχα 62 Average (για την αμέσως επόμενη φάση μιλάω), απορώ. 

Το πρόβλημα δεν είναι το FPS Counting, αλλά το stuttering, για το οποίο δεν βλέπω ΚΑΜΜΙΑ κουβέντα στο analysis. Και δεν έχω κάποιου είδους bottleneck , το σύστημα είναι perfectly balanced και ειδικά σε 1440p, βλέπω μέγιστο GPU Usage. Προφανώς όταν το κάνεις limit με Vsync, αυτό αλλάζει κάπως. 

 

Γενικά, συνήθιζε να κάνει καλά performance analyses. Τώρα δεν ξέρω τι έχει πάθει τελευταία. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.