Jump to content



Hogwarts Legacy [10 Φεβρουαρίου 2023]


Recommended Posts

WWW.DSOGAMING.COM

Avalanche released the first Update for its latest Harry Potter game, Hogwarts Legacy, that brings a number of PC-specific tweaks and improvements.

Hogwarts Legacy : Patch Notes (wbgames.com)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
WWW.PCGAMER.COM

Maybe someday, though? Yeah, maybe.

 

Νωρίς το θυμήθηκε το site παρωδία , αυτό έχει βγει από την Κυριακή. 

 

Πάντως είναι από τις λίγες φορές που θα ήθελα DLC για ένα παιχνίδι! Ένα Quidditch το χρειάζεται, έχει όλα τα φόντα! 

Απλά στη φάση που 'ναι το game, δεν βλέπω πως θα ήταν meaningful. Το να δοθεί σαν ένα-δύο έξτρα side quest μόνο , και χωρίς να προσθέτει κάτι ουσιαστικό στο game. Για μένα χάθηκε μια καλή ευκαιρία, αλλά νιώθω πως θα υπάρξει και συνέχεια του παιχνιδιού, τώρα που 'χει θέσει γερές βάσεις. Απλά μην γίνει κουραστικό φοβάμαι..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά την πτώση του κάστρου ακούγεται πως αυτή τη φορά το Denuvo έχει impact στο game. Έτσι μου'΄ρχεται να το κατεβάσω για να δω αν λένε παπαριές ή όχι, γιατί για τέτοιες μου ακούγονται.

Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μετά την πτώση του κάστρου ακούγεται πως αυτή τη φορά το Denuvo έχει impact στο game. Έτσι μου'΄ρχεται να το κατεβάσω για να δω αν λένε παπαριές ή όχι, γιατί για τέτοιες μου ακούγονται.

 

Μπορει να ριχνει το cpu usage. Δε νομιζω να εχει διαφορα σε εσενα.

Link to comment
Share on other sites

Interesting.

To βάζω εδώ για educational purposes. Μου κάνει εντύπωση το παραπάνω βίντεο και το'χα δει κι αλλού. 

Μήπως να αφαιρούσαν το ρημάδι το Denuvo από το παιχνίδι επιτέλους;

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tommybertsen said:

Μήπως να αφαιρούσαν το ρημάδι το Denuvo από το παιχνίδι επιτέλους;

 

Μήπως να μην αγοράζετε παιχνίδια με Denuvo, ιδίως full price, μήπως και πάρουν το μήνυμα; 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2023 at 9:17 ΠΜ, το μέλος acct έγραψε:

 

Μήπως να μην αγοράζετε παιχνίδια με Denuvo, ιδίως full price, μήπως και πάρουν το μήνυμα; 😉

Αν σε παρηγορεί, το πήρα 44€ :p (εμένα με παρηγορεί λίγο :bleh: 

Ωστόσο γενικα η εμπειρία μου δεν ήταν κακή. 

6 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Sleazy P Martini GIF by GWAR

Says the man who bought cp77 full price and never played it :p 

Τουλάχιστον εκείνο δεν είχε denuvo και μπορούσες να δεις ότι runs like crap στην αρχή :hehe: 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
2 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
WWW.TECHPOWERUP.COM

Avalanche Software has released quite a big patch for Hogwarts Legacy, improving visual...

 

Performance improvement @@ πήρε. 

αλλά φτιάξανε το rt που ήταν τελείως σπασμένο. Από performance είναι ακριβώς το ίδιο. Αλλά όταν είχε τέτοιο performance με σπασμένο rt και με φτιαγμένο έχει το ίδιο, I guess it's..improved? 🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Το αγόρασα προχθές βράδυ, κάηκα λίγο…

 

@tommybertsen το έπαιξες με τη 4080;

Είμαι στα 100fps vsynced και έχω frame drops στα 50s, μετά ανεβαίνει 70-80-100 και ξανά κάτω.

3440x1440, Ultra settings, RT on, DLSS Quality, Frame gen off.

 

Η κάρτα δουλεύει στο 50-75% και ο επεξεργαστής 25-35%.

 

Πολλα graphical glitches, κυρίως reflections, light leaks, glow, instability σε distant objects, shadow breaking στις ακμές αντικειμένων κλπ κλπ.

 

Μονο εγώ τα βλέπω αυτά;

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

@tommybertsen το έπαιξες με τη 4080;

 

Ναι. Το RT δημιουργεί προβλήματα στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Και να φανταστείς πως το'χουνε φτιάξει :hehe: 

Βέβαια στα 50 δεν έχω drops αλλά έχω στα 60. Παρόμοιες ρυθμίσεις κι εγώ. Βάλε medium RT και κλείσε αυτό με τις σκιές αν δεν κάνω λάθος, θα βελτιωθεί.

Και το FG μπορείς να το βάλεις μετά, γιατί , το latency είναι πολύ οκ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.