Jump to content



LOST ARK (MMORPG)


ARMAGEDDON

Recommended Posts

Καλησπέρα μετά από 10 χρόνια αναμονής ίσως και περισσότερα επιτέλους θα έρθει ΕΥΡΩΠΗ στις 11 ΦΛΕΒΑΡΗ 2022 !

το επίσημο site , γίνεται διάθεση μέσω steam , και οι server της amazon
https://www.playlostark.com/en-gb

 

να πέσουν τα TRAILER αλλά επειδή είμαστε hardcore θα πέσει το αρχικό πρώτα

 

αν και αναγράφει 7 χρόνια πριν, σας λέω ότι το πρωτοείδα κάπου στο 2012 κάπου εκεί, οπότε δείτε το με μυαλό πριν 10 χρόνια σε gaming

 

 

και επιτέλους μετά από 10 χρόνια περίπου έχουμε το επίσημο release στην ΕΥΡΩΠΗ

 

 

 

Character creation

 

char

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Δεν τα φτιάχνουν για την ψυχή της μάνας τους οπότε ...

 

Ας μου ζητησουν ενα 60αρι να το αγορασω και να τελειωσει εκει η υποθεση . 

Αν θελουν εξτρα , ας πουλησουν skins 

 

Οσα παιχνιδια εχουν αυτο το μοτιβο , κρατανε 10ετιες . Τα υπολοιπα ειναι εφημερα 

(φυσικα θα το παιξω οπως και να εχει )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παιξει ποτε MMORPG, αλλα ειδα βιντεακια και ψηθηκα ασχημα :p
Επειδη βασικα ειναι ολα κινεζικα για μενα ;

Θα κανω μερικες ερωτησεις για διαφορα πραγματα που διαβασα και μπορειτε να κραξετε ανετα :p

Τι σημαινει ενας χαρακτηρα ανα σερβερ?
Λογικα απο οτι καταλαβα αγοραζεις σλοτ και για αλλους χαρακτηρες οποτε που τους παιζεις αυτους?

Δε μπορεις να διαλεξεις σερβερ να βαλεις το χαρακτηρα σου ? Μπορεις να αλλαξεις σερβερ? Πχ εχεις ενα φιλο σε αλλο σερβερ δε μπορει να πας εκει (αφου εχεις ηδη ξεκινησει σε διαφορετικο) ?

Οταν πεθαινεις τι γινεται ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον σε ολα τα ΜΜΟ , διαλεγεις εναν σερβερ στην αρχη (πχ αμερικη ,ευρωπη ) η μπορει αντι να τους κατηγοριοποιουν ετσι , να τους εχουν δωσει καποιο ονομα . 

Μετα οσους χαρακτηρες φτιαξεις , παιζουν σε αυτον τον κοσμο και εκτος απο λιγοστες περιπτωσεις δεν μπορεις να ερθεις σε επαφη με παιχτη που βρισκεται σε αλλον σερβερ εκτος αμα το παιχνιδι στο επιτρεπει μεσα απο αλλα modes , οπως για παραδειγμα το pvp matchmaking (γενικα περιοχες που ειναι ανεξαρτητες απο το open world)

Αν πεθανεις , ξαναβγαινεις σε καποιο κοντινο σημειο - συνηθως πολη . Αλλα σχεδον σε ολα υπαρχει η επιλογη να σε αναστησουν αλλοι παιχτες στο ιδιο σημειο . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος kpetros έγραψε:

Σχεδον σε ολα τα ΜΜΟ , διαλεγεις εναν σερβερ στην αρχη (πχ αμερικη ,ευρωπη ) η μπορει αντι να τους κατηγοριοποιουν ετσι , να τους εχουν δωσει καποιο ονομα . 

Μετα οσους χαρακτηρες φτιαξεις , παιζουν σε αυτον τον κοσμο και εκτος απο λιγοστες περιπτωσεις δεν μπορεις να ερθεις σε επαφη με παιχτη που βρισκεται σε αλλον σερβερ εκτος αμα το παιχνιδι στο επιτρεπει μεσα απο αλλα modes , οπως για παραδειγμα το pvp matchmaking (γενικα περιοχες που ειναι ανεξαρτητες απο το open world)

Αν πεθανεις , ξαναβγαινεις σε καποιο κοντινο σημειο - συνηθως πολη . Αλλα σχεδον σε ολα υπαρχει η επιλογη να σε αναστησουν αλλοι παιχτες στο ιδιο σημειο . 

 

 

Ευχαριστω! εγω νομιζα οτι οταν επιλεγεις σερβερ εχει τιποτα 100αδες οπως πχ στο battlefield :p

Αμα ειναι 1-2-3 σερβερ Ευρωπη ας πουμε νταξ, ευκολα τα πραγματα φανταζομαι ολοι εκει θα ειναι :p

Δεν εχω ιδεα αμα μου αρεσει, αλλα απο το να βρισω στο cod/apex κλπ, καλυτερο ειναι. Δεδομενου οτι λατρευω diablo/torchlight κλπ μαλλον θα μου αρεσει και αυτο.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To παιχνιδι ειναι απιστευτα διασκεδαστικο, δε ξερω πως ειναι τα αλλα mmo -δεν εχω παιξει ποτε κανενα αλλο- αλλα τη βρισκω ατελειωτα :p

 

Exoyme μαζευτει και παρεα και γινετε τζερτζελο :)

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, το μέλος panoc έγραψε:

To παιχνιδι ειναι απιστευτα διασκεδαστικο, δε ξερω πως ειναι τα αλλα mmo -δεν εχω παιξει ποτε κανενα αλλο- αλλα τη βρισκω ατελειωτα :p

 

Exoyme μαζευτει και παρεα και γινετε τζερτζελο :)

 

 

μέχρι στιγμής που παίζω καμιά ώρα έχει όλα τα χαρακτηριστικά , πάρε quest και δώστου quest πάρε δώσε !

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Πως παιζετε? 11 φεβρουαριου λεει release.

 

Make It Rain Money GIF

 

Έχει founders πακετακια και δίνουν head star 3 μέρες πριν τις 11 του μήνα

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Παραδειγμα θα δωσω, προς μερικους, μην το παρετε προσωπικα.

 

Τους εσκιμωους με τα ψυγεια τους βλεπετε?

 

Ποιους εσκιμωους πια ψυγεία 😆

Μόνο Fujitsu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Μπηκε κανεις σημερα? Μου βγαζει Disconected πριν καν πατησω τον server.

 

Και εμενα σφαλμα , cannot connect to login server η κατι τετοιο 

 

 

 

 

Σε ποιον σερβερ εχετε μπει ?

Link to comment
Share on other sites

Κανεις εως ελαχιστοι μπαινουν, μετα τις περιπου 17.00 ακομα και οσοι ηταν σε queue φαγανε disconnect, τα εχουν σκατωσει τοσο που δε μπορουν να το συμαζεψουν με τιποτα.

Εφτιαξα και poster για την περιπτωση.

Lost_Ark_cover.png.442080ca3161da7b446ce3e9de53f09d.png

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.