Jump to content



Phanteks NV7 Full tower


icy20

Recommended Posts

Μετα απο 1.5 χρονο με το torrent (απο το οποιο ειμαι πολυ ευχαριστημενος) απλα ειδα αυτο και εφοσον εχω αλλαξει τα παντα στο pc ε ας αλλαξω και κουτι...

 

 

Εντωμεταξυ ολα αυτα τα χρονια εβριζα τα 011 επειδη τα εχει και η κουτση μαρια.  Απλα φοβαμαι οτι θα το παρω εγω και μετα θα το αποκτησει η κουτση μαρια. Βεβαια το 011 μου την εσπαγε που ηταν κοντοχοντρο κιολας. Το μικρο κιολας αν το ειχα δεν θα εμπαινε καν η 4090 χαχαχαχα

Διαβασα το παλιοτερο thread που ελεγα οτι θα βαλω στο torrent bionix fans που δεν ειναι RGB και γελαγα. χαχαχαχαχα

Οι ανεμιστηρες εχουν σχεδον οσο το κουτι ισως και παραπανω.

Βεβαια το κανω μαλλον μονο για τα looks γιατι απο αποδοση μαλλον χειροτερες θερμοκρασιες θα εχω απο το torrent ετσι οπως τα εχω δει τα πραγματα.

@fatalara τελειωνε

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
  • Plits 1
Link to comment
Share on other sites

τιναφτορε?

 

Ειναι παραλογα μεγαλο. Τι ειναι αυτος ο χωρος πανω απο τη μητρικη? Για 150mm rad?

K δυο φανς να τραβανε αερα εξω?!!

 

@fatalara Δλδ δεν εχεις pc τωρα? (αλλα εχεις PS5 οποτε οκ, δε χανεις κ τιποτα αφου BF etc δεν εχει...)

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Εχει μεινει μονο το κουτι, πληκτρολογιο, ποντικι.

Ps5 και Nintendo switch. Ξερεις τι ωραιο ηταν το Diablo 4 αραχτος σε πολυθρονα με Dolby? Και το χειριστηριο ειναι μια χαρα παρεμπιπτοντως. 

Παιχνιδια πρεπει να αγορασω τωρα γιατι τα τελιωσα ολα.

 

4 ποντους πιο ψιλο απο τα υπολοιπα ειναι. Το υψος στα κουτια ειναι αδιαφορο. Το θεμα ειναι το πατημα στο γραφειο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Οχι. Εχει μεινει μονο το κουτι, πληκτρολογιο, ποντικι.

Ps5 και Nintendo switch. Ξερεις τι ωραιο ηταν το Diablo 4 αραχτος σε πολυθρονα με Dolby? Και το χειριστηριο ειναι μια χαρα παρεμπιπτοντως. 

Παιχνιδια πρεπει να αγορασω τωρα γιατι τα τελιωσα ολα.

 

4 ποντους πιο ψιλο απο τα υπολοιπα ειναι. Το υψος στα κουτια ειναι αδιαφορο. Το θεμα ειναι το πατημα στο γραφειο.

Ακριβως. Οχι σαν τον κεφτε το 011

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Το nv7 ωραίο. Απλά bare in mind, 14ρηδες παίρνει μόνο στο πάτωμα. Όλο παίρνει 12ρηδες και νομίζω μπορείς και 480 rad στο πλάι δίπλα από την μητρική. Αν χρησιμοποιείς 14ρηδες , δεν σου κάνει, εκτός κι αν τους βάλεις κάτω.

Αν δεν είχα αλλάξει στο Be Quiet , θα το είχα παραγγείλει ήδη. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Οχι ευτυχως μονο 1 14αρη ειχα στο τορρεντ.

Μια χαρά. Απλά το συγκεκριμένο έρχεται και χωρίς καθόλου φουρφούρια, λογικό από τη μία, από την άλλη αν δεν έχει ήδη κάποιος και φτιάχνει νέο σύστημα με αυτό, είναι λίγο hassle. Εγώ πχ που'μαι μόνο με 14ρηδες, θα είχα πολλή...φύρα :p 

Αλλά έχει ωραία πράγματα το κουτάκι. Και ενώ είναι λίγο O11D, είναι και λίγο από άλλα κουτιά, λες και κάνανε όλα μαζί ένα παιδάκι :hehe: 

Περίμενε για το nv0 , To mini itx . . ώπα ,σόρρυ, δεν είσαι ο @DEADLAZARUS :rofl: 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

εγω που το κουτί το εχω κατω δεξια στα ποδια μου θα ήθελα να έχει ύψος αλλά δεν θέλω πλατος (Ο11 κτλ) και μήκος... το phanteks evolve που εχω εκτός οτι δεν είναι ευαερο (και αυτόςς ειναι ο λογος να το αλλάξω) εξέχει  αρκετά (δεν το κολλαω τερμα πίσω)...δεν βρισκω κατι που να με καλυπτει...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

 

Evolve 235 mm x 495 mm x 510 mm (W x H x D)

NV7: 253 x 532 x 586 mm 

2 πόντους πιο παχύ και 7 πιο μακρύ...

 

το "ψηλο" ENTHOO EVOLV SHIFT X 

(170 mm x 650 mm x 274 mm (W x H x D)

ειναι SSF

στο γραφείο υπαρχουν μονο τα απαραιτητα!!! mouse / keyboard / mouspad / ακουστικά / οθόνη... 

 

στο κουτί που θέλει ο Μαριος δεν μου αρεσει το τροφοδοτικό να ειναι επάνω όπως και η σχεδίαση "όρτσα γυαλός" στο κατω μέρος.

 

Επισης εβγαλε η phanteks ανεμιστήρες με το συστημα της Lian LI Uni? 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

2 πόντους πιο παχύ και 7 πιο μακρύ...

 

Funny Face GIF by MOODMAN

 

1 ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

μονο τα απαραιτητα!!!

Και το κουτί, απαραίτητο είναι. Βασικά , είναι απαραίτητο να ΜΗΝ είναι στο πάτωμα 

Awkward John Krasinski GIF by Saturday Night Live

1 ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

στο κουτί που θέλει ο Μαριος δεν μου αρεσει το τροφοδοτικό να ειναι επάνω όπως και η σχεδίαση "όρτσα γυαλός" στο κατω μέρος.

 

Δες κάποιο βίντεο, θα πειστείς. Δεν είναι αυτό που νομίζεις 

1 ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

Επισης εβγαλε η phanteks ανεμιστήρες με το συστημα της Lian LI Uni? 

Ναι. Όπως και inverted 

Link to comment
Share on other sites

.....btw περιμενα ο Μαριος να παει σε North. Αλλα μαλλον ειναι λιγο νεροβραστο το ντιζαιν κ ταιριαζει μονο σε μενα.

 

Βασικα γιατι να αλλαξεις το Torrent? Το βαρεθηκες? (εγω δε μιλαω γιατι εχω αλλαξει 6 κουτια σε 5 χρονια κ θα ξαναλλαξω συντομα...)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αλλάζεις τόσα κουτιά; Το καταλαβαίνω να βαρεθείς 1-2 φορές και ότι το κουτί είναι αυτό που κοιτάς καθημερινά, αλλά.. Ένα να σου κεντρίσει τόσο το ενδιαφέρουν ώστε να σου μείνει; Θα περιμένω να πάρεις το nv7 και όταν το πουλήσεις να το αγοράσω εγώ :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

...γιατι ξεκινησα (τα τελευταια 5 χρονια) με Dan case κ σταδιακα εβαζα λιτρα γιατι δε χωρουσαν οι ταρζανιες που αγοραζα.

Κ γιατι παντα δε μου αρεσει το αποτελεσμα. Ειμαι γεροπεριεργος. 😛

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Αυτό που σας πειράζει το που είναι το τροφοδοτικό να το κοιτάξετε λίγο.

Ας το βάλουν και μπροστά, αδιάφορο.

Έξω από το κουτί, κατά προτίμηση :bleh: 

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Αυτό που σας πειράζει το που είναι το τροφοδοτικό να το κοιτάξετε λίγο.

Ας το βάλουν και μπροστά, αδιάφορο.

Ναι και εγω ποτε δεν το καταλαβα αυτο. Αρκει να μην φαινεται σαν να μην πω τι οπως στα παλια κουτια

10 ώρες πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

.....btw περιμενα ο Μαριος να παει σε North. Αλλα μαλλον ειναι λιγο νεροβραστο το ντιζαιν κ ταιριαζει μονο σε μενα.

 

Βασικα γιατι να αλλαξεις το Torrent? Το βαρεθηκες? (εγω δε μιλαω γιατι εχω αλλαξει 6 κουτια σε 5 χρονια κ θα ξαναλλαξω συντομα...)

 

 

Βασικα απλα ειδα το nv7 και εκλασα λιγο πάνω μου. Την ιδια μερα που το ειδα το εκανα order μετα απο 2 ωρες

Το north ασχημο με τα ξύλα συν του οτι ειναι μικρο. Δεν θα το βαλω σε κανενα σπιτι με feng shui πως διαολο λεγεται. Χαχα

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.