Jump to content



Κλιματιστικα TCL/Mitsubishi Καλοκαιρινες προσφορες ! *Miracle 18/24 @Epicbox.gr


Recommended Posts

Ειχα αγορασει ενα 9αρι παλι σε προσφορα ειναι μικρο μαγαζι. και εχει βγαλει τα 18.000 και 24.000 σχεδον 100ε κατω απο τον ανταγωνισμο

ειναι επισημης αντιπροσωπειας με την 10ετη εγγυηση . *προϋποθέτει εγκατασταση απο πιστοποιημενο εγκαταστατη*

 

 

Σε προσφορα τα κλιματιστικα Σειρας Miracle II στα 18.000 και 24.000 btu

 

https://www.epicbox.gr/klimatismos-thermansi/oikiakos-klimatismos?product_id=10265 24.000 ΒΤU 839ε Τελικη με φπα. 

Χαμηλοτερη τιμη στο Ιντερνετ bestprice 940e

 

https://www.epicbox.gr/klimatismos-thermansi/oikiakos-klimatismos?product_id=10264 18.000 BTU  679e Τελικη με φπα. 

 Χαμηλοτερη τιμη στο Ιντερνετ bestprice 744e

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το κλου στα A/C είναι η δωρεάν εγκατάσταση, μόνο τότε συμφέρουν οι προσφορές.

Αλλιώς και τζάμπα να στο δώσουν, όταν η εγκατάσταση κάνει 100+ ευρώ τι να την κάνεις την προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

51 λεπτά πριν, το μέλος sotiris έγραψε:

Το κλου στα A/C είναι η δωρεάν εγκατάσταση, μόνο τότε συμφέρουν οι προσφορές.

Αλλιώς και τζάμπα να στο δώσουν, όταν η εγκατάσταση κάνει 100+ ευρώ τι να την κάνεις την προσφορά?

Αν σου κανει 100 ευρω προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Αν σου κανει 100 ευρω προσφορα?

 

Πας με αυτή την τιμή στα μεγάλα όταν έχει προσφορές για δωρεάν εγκατάσταση, και σου κάνουν και price match την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

21 λεπτά πριν, το μέλος sotiris έγραψε:

 

Πας με αυτή την τιμή στα μεγάλα όταν έχει προσφορές για δωρεάν εγκατάσταση, και σου κάνουν και price match την τιμή.

Μιλαμε για Ελλαδα? Που στο εχουν κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Μιλαμε για Ελλαδα? Που στο εχουν κανει αυτο?

αρκετες φορες το κανουν... αλλα ας ειμαστε ρεαλιστες τωρα... πχ απο κωτσοβολο.. σου  κανει δωρο την εγκατασταση σαν κλασσικοι ελληναραδες.. παμε τελευταια στιγμη... την εγκατασταση στην εχει περασει μεσα στην τιμη... και παρακαλας 1 μηνα μεσα στον καυσωνα να ερθουν για εγκατασταση... 

σαν τιμες ειναι παρα πολυ καλες θεωρω.. και το 100αρικο το σκας σε εναν ψυκτικο και σου ερχετε απικο ...

γενικα σαν τιμες τα παντα ειναι overpriced. ακουστικα corsair θυμαμαι τα αγορασα 60ε.. τα προτεινα σ εναν φιλο και μου λεει εχουν παει 130ε... εεε διπλη τιμη σε ακουστικα... τα κλιματιστικα θα εμεναν πισω? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Μιλαμε για Ελλαδα? Που στο εχουν κανει αυτο?

 

Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση, αλλά στον Κ. 

Έχω ψωνίσει όμως πράγματα, π.χ. 3000 εξοπλισμό σε 1 χρόνο.

Πέρυσι για παράδειγμα αγόρασα 3 A/C από εκεί.

 

Τώρα το μεγάλο ερώτημα είναι οι επαγγελματίες εγκαταστάστες / ψυκτικοί.

Επειδή τυχαίνει να έχω ασχοληθεί με συστήματα υψηλού κενού κλπ. λόγω Χημείας, μιλάμε για σκιτζήδες ολκής.

Είναι άσχετοι εντελώς και γελοιωδώς τσίπηδες. Τόσο τσίπηδες που δεν βάζουν π.χ. ρακόρ στους χαλκοσωλήνες αλλά κάνουν κόλληση.

Σε γενικές γραμμές αν θες κάτι αξιόπιστο, για να αποφύγεις τους σκιτζήδες, πας σε monobloc αντλία θερμότητας η οποία έχει το ψυκτικό κύκλωμα κλειστό από το εργοστάσιο οπότε συνδέεις μόνο νερά κλπ. 

Το να δίνεις 1000 ρικα για A/C και να σου κάνει ο άλλος κενό "χαριστικά" γιατί δεν χρειάζεται (μάστωρ - εννοείται χωρίς μανόμετρο αυτά είναι για τους κουκλεντέδες) και να σου κολάει τους χαλκοσωλήνες με κολλήσεις στο πόδι, καλύτερα να μαζέψεις τα χρήματα 3-4 καλών A/C να βάλεις μια αντλία να σωθείς (και να σωθούν κι αυτοί από τον υπερβολικό φόρτο εργασίας που δεν προλαβαίνουν ποτέ) :p  

Έγινε επεξεργασία από sotiris
  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος sotiris έγραψε:

 

Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση, αλλά στον Κ. 

Έχω ψωνίσει όμως πράγματα, π.χ. 3000 εξοπλισμό σε 1 χρόνο.

Πέρυσι για παράδειγμα αγόρασα 3 A/C από εκεί.

 

Τώρα το μεγάλο ερώτημα είναι οι επαγγελματίες εγκαταστάστες / ψυκτικοί.

Επειδή τυχαίνει να έχω ασχοληθεί με συστήματα υψηλού κενού κλπ. λόγω Χημείας, μιλάμε για σκιτζήδες ολκής.

Είναι άσχετοι εντελώς και γελοιωδώς τσίπηδες. Τόσο τσίπηδες που δεν βάζουν π.χ. ρακόρ στους χαλκοσωλήνες αλλά κάνουν κόλληση.

Σε γενικές γραμμές αν θες κάτι αξιόπιστο, για να αποφύγεις τους σκιτζήδες, πας σε monobloc αντλία θερμότητας η οποία έχει το ψυκτικό κύκλωμα κλειστό από το εργοστάσιο οπότε συνδέεις μόνο νερά κλπ. 

Το να δίνεις 1000 ρικα για A/C και να σου κάνει ο άλλος κενό "χαριστικά" γιατί δεν χρειάζεται (μάστωρ - εννοείται χωρίς μανόμετρο αυτά είναι για τους κουκλεντέδες) και να σου κολάει τους χαλκοσωλήνες με κολλήσεις στο πόδι, καλύτερα να μαζέψεις τα χρήματα 3-4 καλών A/C να βάλεις μια αντλία να σωθείς (και να σωθούν κι αυτοί από τον υπερβολικό φόρτο εργασίας που δεν προλαβαίνουν ποτέ) :p  

Καλά τα μαστοριά είναι που θα πέσεις.

Καλώς, ευχαριστώ πολύ. Θα το ξέρω για τα επόμενα.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, το μέλος sotiris έγραψε:

 

Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση, αλλά στον Κ. 

Έχω ψωνίσει όμως πράγματα, π.χ. 3000 εξοπλισμό σε 1 χρόνο.

Πέρυσι για παράδειγμα αγόρασα 3 A/C από εκεί.

 

Τώρα το μεγάλο ερώτημα είναι οι επαγγελματίες εγκαταστάστες / ψυκτικοί.

Επειδή τυχαίνει να έχω ασχοληθεί με συστήματα υψηλού κενού κλπ. λόγω Χημείας, μιλάμε για σκιτζήδες ολκής.

Είναι άσχετοι εντελώς και γελοιωδώς τσίπηδες. Τόσο τσίπηδες που δεν βάζουν π.χ. ρακόρ στους χαλκοσωλήνες αλλά κάνουν κόλληση.

Σε γενικές γραμμές αν θες κάτι αξιόπιστο, για να αποφύγεις τους σκιτζήδες, πας σε monobloc αντλία θερμότητας η οποία έχει το ψυκτικό κύκλωμα κλειστό από το εργοστάσιο οπότε συνδέεις μόνο νερά κλπ. 

Το να δίνεις 1000 ρικα για A/C και να σου κάνει ο άλλος κενό "χαριστικά" γιατί δεν χρειάζεται (μάστωρ - εννοείται χωρίς μανόμετρο αυτά είναι για τους κουκλεντέδες) και να σου κολάει τους χαλκοσωλήνες με κολλήσεις στο πόδι, καλύτερα να μαζέψεις τα χρήματα 3-4 καλών A/C να βάλεις μια αντλία να σωθείς (και να σωθούν κι αυτοί από τον υπερβολικό φόρτο εργασίας που δεν προλαβαίνουν ποτέ) :p  

η αντλια κενου που λες χαριστηκα το κυριοτερο ειναι να σου μαζεψει τον αερα γιατι η οποια υγρασια μεσα στο κυκλωμα θα σου κανει τον συμπιεστη μακροπροθεσμα κουρκουτι ! 

επιπροσθετα θα συμφωνησω για την αντλια monobloc αλλα μεταξυ μας .. ποιος εχει το 5.000 αρο στην ακρη ? χωρια οτι εδω υπαρχει ενα μεγαλο κενο.... ποιος ειναι αυτος που θα σου κανει την μελετη ? ο μπαμπης ο υδραυλικος ? λογω επαγγελματος ο μπαμπης ο υδραυλικος περναει αντλια.... και μετα ψαχνετε γιατι δεν πιανει σωστες θερμοκρασιες ο ατυχος πελατακος.... οποτε ναι αν ειχαν ολοι την οικονομικη ανεση να πανε σε αντλια θερμοτητος... με ολα τα συναφη... fan coil ενδοδαπεδιες και τα σχετικα. + ενα καλο μηνιατικο για μια σωστη μελετη θα ειμασταν αρχοντες....

 

δυστηχως ομως στο ελαντα.. που οι εξουσιοδοτημενοι ψυκτικοι ειναι 1000... και οι "εγκαταστατες" 15.000 ... οι υπολοιπο 14,000 ειναι για να σου αλλαξουν με επιφυλαξη παντα μια βρυση στο μπανιο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επειδή λοιπόν κι εγώ δεν έχω τα 5κ, πήρα 2 Omnys 9άρια από Public/Mediamarkt προσφορά στα 279 με δωρεάν εγκατάσταση και απεγκατάσταση (η δωρεάν εγκατάσταση/απεγκατάσταση κατέβηκε το πρώτο βράδυ).

Η τιμή είνια 279+10 μεταφορικά (τα ήθελα αντικαταβολή οπότε έκανα 2 παραγγελίες), και μέχρι στιγμής έχω εγκαταστήσει το ένα. 

Ισχύει ότι λέω για την εγκατάσταση σε χειρότερο βαθμό, δεν μπαίνω καν σε λεπτομέρειες, αλλά οκ τα μηχανάκια τα βάζεις και δουλεύουν μόνα τους απ'ότι φαίνεται :p 

Σαν απόδοση παίζει πολύ πιο δυνατά από το 1 12ρι Melico/Firstline που αντικατέστησε (και θεωρητικά δεν είχε πρόβλημα διαρροών κλπ.).

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.