Jump to content



Ενας ευτυχής κάτοχος της NIKON D-70 DSLR


Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Με γειες! Και καλως ηρθες στο club της D70!! Πραγματικα, απο τις καλυτερες μηχανουλες ever...

Αντε, εχεις ποοοοοολυυυυυυυ διαβασμα μπροστα σου....(και ενα καινουριο firmware;) )

:T:

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχω στην κυριολεξία πάθει πλάκα από την καθαρότητα - φυσικότητα και οξύτητα των φωτογραφιών που βγάζει αυτή η μηχανή...

Εαν γνωρίζει κανείς κανένα βιβλίο τύπου e-book (Link) παρακαλώ να μου το πεί γιατί στην κυριολεξία νιώθω σαν χαμένος με τον πακτολό δυνατοτήτων που έχει η μηχανή, αλλά εγώ παίζω μόνο στα Default & Auto.... :(

Δεν έχω βγεί ακόμη έξω από το σπίτι για να αρχίσω να βγάζω τίποτα αξιόλογο αλλά δέστε καθαρότητα.....:D:T:

post-153-1416071955,9393_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JOHNOLE [Σήμερα, στις 15:16]

Με γειές αγαπητέ και με το μαλακό, να την αφήνεις να κρυώνει και λίγο!!!:jump:

Γειά σου βρε Γιάννη..... :D

Μην ανυσηχείς, σε λίγο μου φαίνεται η φωτογραφική μηχανή θα είναι η κύρια επαγγελματική μας απασχόληση.... (You Know what i mean)....

Σου εύχομαι ολόψυχα μιά νέα επαγγελματική σταδιοδρομία... :T::D

PS....

Είχαμε με τον PAPATSONIS μία αρκετά ενδιαφέρουσα συνάντηση, στην οποία κάναμε αρκετές δοκιμές για να βρούμε τις δυνατότητες της μηχανής κάτω από διάφορες συνθήκες φωτογράφησης.

Περάσαμε όμορφα μπορώ να πώ και βγάλαμε αρκετές δοκιμαστικές φωτογραφίες... :T:

Link to comment
Share on other sites

Link ζητησες?

D P G R

ξεκινα απο εκει - υπαρχουν ατομα με μεγαλη εμπειρια στην ψηφιακη για να σε βοηθησουν

υγ. καλα ...μην τολμησεις και ανεβασεις κανα.... μπαλκονι στην 'κριτικη' γιατι θα σε παρουν με τις πετρες ! ! :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από makio

υγ. καλα ...μην τολμησεις και ανεβασεις κανα.... μπαλκονι στην 'κριτικη' γιατι θα σε παρουν με τις πετρες ! ! :tomato:

ΣΩΣΤΟΣ....εκεί δεν έχει αστεία...πέφτει αμέσως ..ΚΡΑΞΙΜΟ. Και με το δίκιο τους βέβαια....

αλλά βρε DAG είπαμε αρχάριος είσαι, εντάξει, αλλά ποσταρε και καμιά φώτο που να δέιχνει πραγματικά τις δυνατότητες της NIKON σαν DSLR...’ντε και με τρώει....

:jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis [Σήμερα, στις 23:34]

χαχα τον καημένο το Βαγγέλη , να ξερε οτι τον έβγαλες στο δύκτιο

όχι δεν είμαι εγώ :whistling :whistling

Καλώς τον ξενύχτη.....:D

Και φυσικά δεν είσαι εσύ.... ΤΟ είδωλό σου είναι.... :p

Λείπει το τρίποδο από την συλλογή μου για τέλειες νυχτερινές.....:D

attachment.php?s=&postid=234062

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε dag εχεις τετοια θεα και τραβας μπαλκονια??Η ψιλοξενιτευθηκες??Αν μπορεις ζοομαρισε λιγο στη γεφυρα και βαλτην σε κανενα λινκ για να τη κατεβασω ολοκληρη!!PLZ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dag, στην φωτογραφία που αφιερώνεις στον papatsonis, φαίνεται η αδυναμία και τα προβλήματα των απλών φακών. Στην συγκεκριμένη φωτό υπάρχει έντονο βινιετάρισμα στα άκρα του καρέ, αν προσέξεις στις γωνίες της φωτογραφίας θα δείς οτι είναι πιο σκοτεινές σε σχέση με την υπόλοιπη φωτογραφία. Ειδικά στην πάνω δεξιά γανία είναι εμφανές.

Απλά το αναφέρω για να εμβαθύνεις περισσότερο και να βλέπεις περισσότερο "φωτογραφικά"!!!

Link to comment
Share on other sites

μπάαα... στη συγκεκριμένη φωτό ,μπορώ να πώ με αρκετή βεβαιότητα ότι ήταν η σκιά που έσκαγε στον τοίχο απο το μισόκλειστο παντζούρι , αλλα δεν ξέρω αν (στην πιο ευρυγώνια θέση του) το επηρεάζει το αλεξήλιο, -που παίζοντας- είχαμε τοποθετήσει

Link to comment
Share on other sites

Nαι πρέπει να έχει βινιετάρισμα o συγκεκριμένος φακός αφού το είχα διαβάσει και στο dpreview.com..;)

Αλλά αυτό που βλέπεις εδώ είναι μάλλον το ανεξήλιο ή οι σκιές που έιχε το δωμάτιο...:D

Ετσι κι'αλλιώς περιμένω από τον ξάδερφό μου να μου στείλει την πανάκριβη συλλογή του από φακούς τις SIGMA που είναι για σώμματα της NIKON SLR και ταιριάζουν απόλυτα και μάλιστα είναι σειρά D & G compatible (CPU Controlled Lens)...:jump: :worship:

Περιτό να σου πώ ότι έχει φακούς macro lens και Ζοοm X 8 ή χ 10 αν δε κάνω λάθος... :banging:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.