Jump to content



Σε αναζήτηση μητρικής και επεξεργαστή...


Τζώρτζης

Recommended Posts

Μέσα σε 7 μέρες ακριβώς πρέπει να έχω αποφασίσει τη μητρική και τι επεξεργαστή θα πάρω...

amd ή intel δε με απασχολεί

gaming, video encoding εν μέρει οι εργασίες που θα κλιθούν να αντιμετωπίσουν και κανά bench...

Ποσό μέχρι 300 ±15%....

(edited: ίσως μέχρι τα 370?)

Σας ακούω με τρέλα...

Link to comment
Share on other sites

Aν και γενικα ειναι καλη επιλογη η παραπανω εχεις ξεπερασει κατα πολυ τα 300€!Οποτε θα ελεγα τον 3200!ΑΠο την αλλη καλη επιλογη ειναι επισης και ο 3αρης της σειρας 6 (και 3.2 με 50 € παραπανω) με την αβιτ ΑΣ8 !

Link to comment
Share on other sites

ο 3.2 ειναι ενας επεξεργαστης με πολλα θετικα σχολεια σε ολους τους τομεις,αν εισαι και λατρεις του overc.....θα μεινεις απολυτα ευχαριστημενος και ειναι και 64βιτος,οπως φυσικα και ο 3200+πιστευω ειναι ισαξια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Δηλαδή θέλεις και DDR2; Ξεφευγεις από το budget όμως.

α όχι....

διάβασα review της πολύ καλή δείχνει.

αλήθεια πως μπορώ να δω τι stepping θα έιναι ο επεξεργαστής έξω από το κουτί?..?έχει βγει 630 ή 640 Ε0?

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής στο κουτί φαίνεται χωρίς να το ανοίξεις στις τελευταίες συσκευασίες της intela. Όλοι οι 6xx είναι Ν0, twice the cache, 17% higher latency και τα λοιπά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Ο επεξεργαστής στο κουτί φαίνεται χωρίς να το ανοίξεις στις τελευταίες συσκευασίες της intela. Όλοι οι 6xx είναι Ν0, twice the cache, 17% higher latency και τα λοιπά.

οπότε έναν 6χχ παρακαλώ και είμαι καλυμμένος?...

Από την άλλη γιατί όχι amd? (αντικειμενικά πάντα) έχουν και οι 6χχ τρελές θερμοκρασίες?οι amd τι θερμοκρασίες πιάνουν?inchester ή venice?

παιδιά ευχαριστώ θερμά για τη βοήθειά σας :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τζώρτζης

οπότε έναν 6χχ παρακαλώ και είμαι καλυμμένος?...

Από την άλλη γιατί όχι amd? (αντικειμενικά πάντα) έχουν και οι 6χχ τρελές θερμοκρασίες?οι amd τι θερμοκρασίες πιάνουν?inchester ή venice?

παιδιά ευχαριστώ θερμά για τη βοήθειά σας :)

Oι 6χχ δεν εχουν τις θερμοκρασιες της σειρας 5χχ

Ειναι φθηνη λυση γιατι δεν χρειαζεσαι καινουργιες μνημες και vga

Και πανε 1G πανω ανετα.

Και τα 925 δεν φαινονται να εχουν το κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να προτείνω κάτι καθώς πιστεύω οτι για να προτείνεις κάτι πρέπει να εχεις εμπειρία και απο τις 2 πλατφόρμες, αλλά καταθέτω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τον Α64 3200@2550@24/7. που έχω τώρα κυρίως απο gaming, και βγαίνει μαζί με μοβο σε λίγο παραπάνω απο 250. Αν και το ο/c δεν είναι κανένα τρελό γίνεται απροβλημάτιστα και είναι τελείως stable.

Δεν έιναι ανάγκη να τα σκάσεις για να πάρεις καλό συστημα, όλα έχουν να κάνουν με τις απαιτήσεις σου.

Επίσης ποίος ο λόγος να αγοράσεις κάτι καινούριο? Σημερα cpu και μητρικές έχουν 3 χρόνια εγγύηση οπότε καλύτερα μεταχειρισμένο και δοκιμασμένο...

Link to comment
Share on other sites

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνω και δεν διατείθεμαι να τα σκάσω τρελά για τρελό σύστημα!

απλά αναρωτιέμαι τι καλύτερο μπορώ να πάρω με τα λεφτά που διαθέτω ...

οι 6χχ ανεβαίνου κατά 1giga έυκολα?..???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.