Jump to content



ΤΙ ΔΩΡΟ θα μου κάνει ο συνάδελφος?...


hipro5

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

δεν ξερω τι λετε εσεις για στρατοπεδα, σκοτεινες και φωτισμενες πλευρες και τα τοιαυτα

αλλα εμενα μου μυριζει καλοκαιρι των World records....

o συνδυασμος Hipro, Unseen & PentiumM....(και λοιποι αφανεις ηρωες στα παρασκηνια)

μονο για κατι τετοιο μπορει να με προδιαθεσει....

Παιδια αναμενουμε εναγωνιως τα πρωτα δειγματα:jump: :clap:

Link to comment
Share on other sites

εγω προς το παρον δεν μπορω να δειξω τιποτα αλλο λογω του οτι χαλασα κατα λαθος τον adaptoρα. Περιμενω τον αλλον μεσα στην εβδομαδα οποτε θα συνεχισω...

Εδω ειμαι prime stable με passive cooling.

post-60-1416071985,1655_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραια βρηκατε ενα νεο παιχνιδι για να τραβατε μετρητικα.Δεν μενει παρα να πω μεγεια για τα νεα σας παιχνιδια και καλα σκορ.Αλλα δυστηχως εως εκει ειναι το ψωμι ενος τετοιου επεξεργαστη.Δεν ειναι οτι η Ιντελ ανακαλυψε τον νεο PIII οσο οτι ολοι οι ιντελαδες ξαφνου χασαν τα τοσα προνομια του P4 για ενα απλα τσιπακι.

Γιωργη νομιζω οτι η P4P800SE δεν θα αντεξει.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 22:30]

Ωραια βρηκατε ενα νεο παιχνιδι για να τραβατε μετρητικα.Δεν μενει παρα να πω μεγεια για τα νεα σας παιχνιδια και καλα σκορ.Αλλα δυστηχως εως εκει ειναι το ψωμι ενος τετοιου επεξεργαστη.Δεν ειναι οτι η Ιντελ ανακαλυψε τον νεο PIII οσο οτι ολοι οι ιντελαδες ξαφνου χασαν τα τοσα προνομια του P4 για ενα απλα τσιπακι.

Γιωργη νομιζω οτι η P4P800SE δεν θα αντεξει.....

Γιατί να μην αντέξει?.........Έτσι όπως την έχω κάνει ελπίζω να αντέξει....... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Γιατί να μην αντέξει?.........Έτσι όπως την έχω κάνει ελπίζω να αντέξει....... :)

Δεν ξερω μωρε γιωργη αλλα αυτες οι SE ηταν πολυ μουφα και δεν ανεεβαζαν fsb και οταν τις ζοριζες λιγο καιγοντουσαν , τωρα μακαρι τα χερια σου να την εστρωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 15:42]

αν ειχε βγει κατι αναλογο του dothan απο την amd θα ειχε παρει φωτια το φορουμ... τωρα μουγκα ολοι... Καλα σας λεει ο xrist22 μασωνους :p

λες ε; δεν το πιστευω, αλλα τελος παντων. επειδη αυτον τον καιρο, ειναι πιο γρηγορα τα amd, δε σημαινει οτι ειναι ενα amdιδο φορουμ εδω. απλα γυρισε ο καιρος. πριν τα 64αρια, δεν ηταν ετσι τα πραγματα. τελος παντων, δεν ειναι το θεμα αυτο.

Οπου εχει να κανει με μνημη ναι ο amd ειναι μπροστα. Σε ολα τα αλλα...

Υγ. Ο P3 που κοροιδευετε εχει ~180 ευρω ο 1,6(730). 40 ο ανταπτορας και 80 η μητρικη. Συνολο 300. Γιατι δεν κανετε μια δοκιμη?

ομορφη η αντιστροφή. τι απο οσα χρησιμοποιουμε καθε μερα ομως, δεν εχει να κανει με μνημες; ενταξει, δε λεω, γρηγορο το fpu, πιο γρηγορο απο τα 64αρια, αλλα μην το παρουσιαζετε το καημενο σαν την απολυτη λυση.

δεν το κοροιδευει κανενας το Ρ3. αν υπαρχει καποιος που κοροιδευει αυτη ειναι η intel. ειχε τον πυρηνα, χρονια τωρα. τον παρατησε, για να βγαλει τον Ρ4 που ειναι πιο αργος, για να γυρισει πισω ξανα. εχει ομως καινουργιο ονομα, οποτε ok, ειναι κατι νεο.

αφου το εχεις στα χερια σου, κι αφου εχεις και προσβαση και σε Ρ4 και σε AMD, γιατι δεν μας κανεις μια παρουσιαση; δε ζηταει κανεις αναλυσεις, σκίστα και τα 3 (δε νομιζω να σου ειναι δυσκολο αυτο :)), τρεξε bench, τρεξε winrar, sandra και mandra, τοσα υπαρχουν, οχι μονο Pi, και πες μας αν τελικα ο dothan ειναι η επομενη μεγαλη επανασταση στο χωρο των επεξεργαστων.

σε αυτο που λεει ο FrOsT περι αναπτυξης, εχει δικιο. δε νομιζω ομως πως η μαμα το εβαλε στα φορητα επειδη ειναι γρηγορο, αλλα επειδη δεν τρωει ρευμα. και για μενα, θα ηταν καλη λυση για κατεβαστηρι, αν με εκατο ευρω, δεν επαιρνες σελερον με all-in-one μητρικη.

έχουμε και τέτοια.......P4 3.2GHz ES

ειρωνεια; ES, απο αυτα που ειναι γεματο το φορουμ, που τα βρισκεις στο κομπιουτερομαγαζο της γωνιας; περιμενουμε κατι καλυτερο απο σενα γιωργη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 00:27]

ειρωνεια; ES, απο αυτα που ειναι γεματο το φορουμ, που τα βρισκεις στο κομπιουτερομαγαζο της γωνιας; περιμενουμε κατι καλυτερο απο σενα γιωργη.

Καμμία μα καμμία απολύτως ειρωνεία.............. :...:

Απλά είπα τι έχω για τη δουλειά μου και τίποτε παραπάνω.........Λάθος?....... :blink:

.....και δεν τα βρίσκεις σε κανένα κομπιουτερομάγαζο της γωνίας τα ES.......και όταν Μ’ΥΤΟΝ τον ES είχαμε σπάσει τα ρεκόρ σε κάτι SETI Bench, σε Pi-Fast, σε ΜΑΧ fsb, κ.αλ., τότε καμαρώναμε όλοι, τώρα τον.........ξεχάσαμε έτσι απλά........ΟΚ........ :(

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη παρουσιαση θα κανω μολις τελειωσω αλλα απο αποτελεσματα εχει βρωμισει ο τοπος εξω. Μην κοιτας που εδω ειμαστε οπισθοδρομικοι και για να παρουμε ανταπτορα πρεπει να περιμενουμε 2 μηνες γιατι οι δικοι μας οι εισαγωγεις ειναι χαιβανια...

Δεν ειπε κανενας οτι ειναι η απολυτη λυση απλα οτι εχει συμπεριφορα fx και καλυτερη σε πολλα με τα μισα λεφτα. Ειναι κριμα να τον θαψουμε λεγοντας οτι κανει για κατεβαστηρι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Καμμία μα καμμία απολύτως ειρωνεία.............. :...:

Απλά είπα τι έχω για τη δουλειά μου και τίποτε παραπάνω.........Λάθος?....... :blink:

.....και δεν τα βρίσκεις σε κανένα κομπιουτερομάγαζο της γωνίας τα ES.......και όταν Μ’ΥΤΟΝ τον ES είχαμε σπάσει τα ρεκόρ σε κάτι SETI Bench, σε Pi-Fast, σε ΜΑΧ fsb, κ.αλ., τότε καμαρώναμε όλοι, τώρα τον.........ξεχάσαμε έτσι απλά........ΟΚ........ :(

keep the faith Γιωργη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

Καλα νεα???οι τρελοι ιαπωνες βγαλανε bios για ΑΒΙΤ ΑΙ7????

Μobile pentium 4 2.8 EG ES@14x255=3574@SPI 32M 19.58@1.212V@αερας HYPER6 + 9CM&8CM FAN ΟΜG

http://tw159134.myweb.hinet.net/tw159134_superpi3.jpg

http://holicho.lib.net/pi3355/pi3355.htm

μα αυτος δεν ειναι dothan... ή οτι θελει δειχνει το cpuz?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

Καλα νεα???οι τρελοι ιαπωνες βγαλανε bios για ΑΒΙΤ ΑΙ7????

Μobile pentium 4 2.8 EG ES@14x255=3574@SPI 32M 19.58@1.212V@αερας HYPER6 + 9CM&8CM FAN ΟΜG

http://tw159134.myweb.hinet.net/tw159134_superpi3.jpg

http://holicho.lib.net/pi3355/pi3355.htm

oh no ... ABIT + Pentium M + Hipro5

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.