Jump to content



7800 released officially


JohnnyX

Recommended Posts

Και σκεφτειται οτι η nvidia παιζει μονη της αυτη την στιγμη, και η ΑΤΙ θα κανει μερικους μηνες ακομα για να παρουσιασει νεο μοντελο, ενω περισυ με Χ800 και 6800 οι τιμες ηταν στα ιδια επιπεδα παρολο τον ανταγωνισμο.

(multirama 550)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Κοιταγα αλλη μαρκα και απο overclockers!

τεσπα 17 ευρω διαφορα εχει αν βαλεις και το φπα αλλα οσο πιο κατω τοσο πιο καλα!

ΥΓ. το ωραιο ειναι διαφορες αγγελιες που βλεπω του στυλ 6800 LE 280 ευρω, 6800gt 350 ευρω οταν ειναι ηδη τοσους μηνες μεταχειρισμενες και οταν καινουριες κοστιζουν πιο λιγο καποιες φορες!

Δεν αναφερομαι σε κανενα συγκεκριμενα, γενικα μιλαω απο οτι εχω διαβασει και μου ερχονται στο μυαλο σαν αγγελιες

Link to comment
Share on other sites

Ρε , AGP version είναι.....

Α , και το κυριότερο:

Η παράδοση στο προϊόν αυτό δεν είναι άμεση όπως στα υπόλοιπα είδη χωρίς αυτή την υποσημείωση , αλλά απαιτεί λίγες ημέρες.

Κλάφ'τα χαράλαμπε

Για PCIχ η τιμή είναι ακόμα γύρω στα 400

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, πολλά λεφτά για υποσύστημα που χάνει τόσο γρήγορα την αξία του. Απο επιδόσεις υπερέχει μόνο σε μεγάλες αναλύσεις με φίλτρα, σε 1 χρόνο περίπου όταν θα αρχίσουν να γονατίζουν σιγά σιγά και οι 6800 θα γίνουν πιο γρήγορες και στις χαμηλότερες αναλύσεις. Αν είσαι αναλυσόκαυλος του στύλ 1600χ1200 τίγκα στα φίλτρα και γουστάρεις bench είναι τέλεια αλλίως όπως κάθε καινούργιο είναι απλεισίαστο.

Αλλαγή για μένα κάθε 2ο direct χ περίπου

Αλήθεια ποτέ δεν καταλαβα την ανάλυση 1600 με φίλτρα τερμα στα shooter. Λες και θα κάτσεις στην γωνίτσα σου να χαζεύεις τα γραφικά με τις ώρες. Frames ρεεε !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα περιμενω την R520 και το 7800 ULTRA

και τοτε θα κανω την κινηση μου

Δεν εχω λογο να χαλαω λεφτα αδικα για λιγες παραπανω τριχες κατσαρες

Και ουτε θυμα του "Nvidia-ATI WAR" εχω ορεξη να γινω για να τρωνε οι εταιριες...

Because time is on my side

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εσείς τι λέτε, εμένα πάντως με απογοήτευσαν πολύ οι επιδόσεις της. 1000 φορές να πάω να πάρω μια δεύτερη 6800GT που σε όλα τα τεστ την πατάει κάτω σε SLI παρά τα ..."24 Pipelines of Power!"...

:TD:

Αναμένω πάντως και την ΑΤΙ...μη κάνει κι αυτή καμιά...:tomato: :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

καλα οι επιδοσεις της λιγο πολυ ολους μας απογοητευσαν,καθως περιμεναμε τουλαχιστον διπλασια αποδοση απο 6800.Εννοειται οτι αν ειχα μια 6800GT δεν θα σκεφτομουν καν την αγορα της 7800

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα τις τιμες ας ειμαστε ρεαλιστες.Η τιμη ειναι παρα πολυ καλη για ολοκαινουρια καρτα.Μηπως θυμαστε ποσο εκανε η Geforce 2 Ultra οταν πρωτοβγηκε το 2000 για οσους δεν θυμουνται εγω ειχα την 3D blaster Geforce 2 Ultra και την ειχα παρει 240.000 δρχ με φπα τοτε και ηταν 3 μηνες στην αγορα. Τοτε η GTS εκανε 180.000 δρχ. Ετσι ειναι τα top προιοντα και μαλιστα οπως ειπατε αυτη την στιγμη δεν υπαρχει ανταγωνισμος σε μονη καρτα παρα μονο SLI με παρομοια τιμη οσο μια 7800.Τωρα τι θα γινει με την ΑΤΙ σε λιγο καιρο δεν ξερω παντως ειμαι σιγουρος οτι η nvidia εχει στην ακρη σχεδια του τσιπ στα 90nm και με 32 pipes απλα περιμενει να βγαλει η ΑΤΙ το 520 στην αγορα για να απαντηση και μεχρι τοτε θα αρμεξει οτι μπορει απο τους καυλωμενους πουλωντας μουρη και απο πανω οτι εχει το πιο δυνατο τσιπ της αγορας. Και μην με πειτε nvidiakia γιατι ειναι γνωστο οτι δεν υποστηριζω καμια εταιρεια. Απλα τοσα χρονια στον χωρο βλεπω συναιχεια το ιδιο σκηνικο.

Link to comment
Share on other sites

αν μπουμε σε αυτην λογικη οτι καινουριο βγαινει να το παιρνουμε ειμαστε για φυλακη.αυτος που εχει μια 6800gt pci-e καλυτερα να παρει μια ακομα αυτος που σκεφτεται να αναβαθμησει σε καρτα να περιμενει τον σεπτεμβριο εκει θα πεχτουνε πολλα πραγματα θα δειτε 7800 σε τιμη 400-450 ευρο,και 6800gt 300-350 eyro

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπετε μεγάλη βελτίωση στις επιδόσεις;

Καλά εγώ φαντάσματα βλέπω;

7763.png

Ή ίσως και όχι....

Πάτε μια βόλτα από του anand που δεν τεστάρει σε 1024x768 να δείτε τι μπορεί να κάνει η καρτούλα.

Απλά είναι τόσο δυνατή που είναι cpu limited ακόμα και στα 1600x1200 με 4x/16x.

Και κυρίως , έχει τεράστιες διαφορές σε πολύ συγκεκριμένα δολοφονικά σενάρια (όπως battlefield 2 , splinter cell 3 με HDR).

Πολύ θα ήθελα να δω τι καταφέρνει στην beta του F.E.A.R

Σχεδόν παντού είναι δυνατότερη από 2x6800U σε SLI.

Για μένα αυτά τα νούμερα ειναι το τελευταίο καρφί στο φέρετρο του SLI.

Αν είχα 6800GT/U και βλέψεις για SLI , απλά θα την πούλαγα και θα έπαιρνα μια GTX , που είναι απόλυτα καλύτερη από 2 geforce 6.

ΚΑΙ καλύτερη εώς τραγικά καλύτερη απόδοση ΚΑΙ καλύτερη ποιότητα εικόνας (αυτό το νέο κολπάκι στο AA) ΚΑΙ πολύ χαμηλότερη κατανάλωση/θερμότητα ΚΑΙ μόνο 1 slot KAI δουλεύει καλά με όλα τα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Πόσοι από εσάς έχετε Monitor που να υποστηρίζει 2048x1536 ?? H πλειοψηφια τρέχει σε 1280χ1024. Ναι η κάρτα αποδίδει σε μεγάλες αναλύσεις, τι να το κάνω όμως που δεν έχω 24 monitor ? :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.