Jump to content



Προγραμμα για Backup


<hrpn>

Recommended Posts

Μηπως γνωριζετε κανενα καλο προγραμμα για backup (κανονικο ή Freeware)? Eχω το tape της exabyte 8505XL. Αν μπορειτε πειτε μοθ και που μπορω να το βρω.

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Αν έχεις κάμερα dv ένας πολύ ενδιαφέρον τρόπος (αν και λίγο ''εξωτικός'') να κάνεις backup στο δίσκο σου βρίσκεται εδώ: http://www.cristalink.com/

Αλλιώς δοκίμασε και το Norton Ghost

Link to comment
Share on other sites

Αφού λέει ότι έχει tape...

Δοκίμασε αρχικά με το backup των windows να δεις αν σου κάνει. Είναι στο programs->accesories->system tools.

Νόμιζα ότι στα tapes δίνουν μαζί και πρόγραμμα για backup.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

Αλλιως υπαρχει και το veritas.

:T:

Αρχική απάντηση από orion

Ναι να δωσει καμια χιλιαδα ευρω για Veritas :p Δεν ειναι ολοι πλουσιοι σαν και σενα βρε :D

υπερβολές....;):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

Ghost... εγγύηση :)

χωρίς παρεξήγηση, αλλά μιλάμε για σοβαρά προγράμματα :p

καλό το ghost αλλά όχι για επαγγεματική δουλειά (aka tape που έχει ο φίλος κλπ)

γνώμη μου....;)

Link to comment
Share on other sites

Από πότε το Ghost είναι πρόγραμμα backup ρε παιδιά; Το να σώσω όλο μου το partition σε ένα αρχείο, δεν θεωρείται backup. Το να σβύσω κατά λάθος 20 mp3s και να τα κάνω restore χωρίς καν να ασχοληθώ ποια λείπουν και που θα τα κάνω restore, αυτό λέγεται backup.

Το BackupExec της Veritas θα κάνει τη δουλειά που θέλεις αδερφέ. Ψάξτην και με το NTbackup, το ενσωματομένο των Windows. Είναι ψιλο-λιτό, αλλά θα σου κάνει τη δουλειά τσάμπα ;)

Link to comment
Share on other sites

Το tape ειχε καποτε δικο του προγραμμα αλλα επειδη ειναι λιγο παλια η συσκευη καπου χαθηκε με τον καιρο. Δοκιμασα απο τα windows αλλα παρολο που αναγνωριζει τη συσκευη δεν μπορει να γραψει. Οποτε θα δω κανενα απο τα προγραμματα που μου προτεινατε.

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.