Jump to content



PC Mark 2005 WR!!!


dimcar

Recommended Posts

Παίζω 2-3 μέρες με το PC Mark 2005..Σε αντίθεση με το προηγούμενο PC Mark, το καινούριο εξαρτάται πέρα από τον επεξεργαστή, τόσο από το δίσκο όσο και από τη κάρτα γραφικών...

Έστεισα λοιπόν τον Pentium Extreme Edition 840 (Dual Core με HT) σε ένα Gigabyte SLI Intel Edition με 2x512MB μνήμης, μια 7800GTX και ένα Vapo... Έβαλα τον επεξεργαστή 23x200 και τη κάρτα 520/1400. Οι μνήμες στα 533 3/3/3/8. Πρώτη μέτρηση : 7510!!!!

http://service.futuremark.com/compare?pcm05=14905

:rolleyes:

Περίπου 300 μονάδες πάνω από τον άλλο!!! Και αυτό χωρίς RAID (έκανα βλακεία όταν πήγα να το στήσω και.... τελικά έγινε εγκατάσταση στον έναν :cry: )

Σε αντίθεση με το PC Mark 04, το 05 είναι μάλλον πιο ζόρικο και πάνω από 4,6-4,65 δε παίζει το σύστημα...

Για να δείτε την TOP λίστα, πηγαίντε στο http://service.futuremark.com/servlet/Index?pageid=/orb/projectsearch και κάντε search για το PC Mark 05.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ μια και ασχολείστε με αυτό το πρόγραμμα (pc mark 2004) εγώ τρέχοντας στον δικό μου το πρόγραμμα μου βγάζει ένα score 4740 και απο εκεί και μετά το χάος. Ανεβάζοντας την συχνότητα του υπολογιστή και τρέχοντας το πρόγραμμα μου δείχνει όλο και λιγότερο score. Με την αποθέωση στα 4ghz να πέφτει το score στα 1954. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween [Χθες, στις 23:31]

παιδιά εγώ μια και ασχολείστε με αυτό το πρόγραμμα (pc mark 2004) εγώ τρέχοντας στον δικό μου το πρόγραμμα μου βγάζει ένα score 4740 και απο εκεί και μετά το χάος. Ανεβάζοντας την συχνότητα του υπολογιστή και τρέχοντας το πρόγραμμα μου δείχνει όλο και λιγότερο score. Με την αποθέωση στα 4ghz να πέφτει το score στα 1954. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει

throttling?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween

παιδιά εγώ μια και ασχολείστε με αυτό το πρόγραμμα (pc mark 2004) εγώ τρέχοντας στον δικό μου το πρόγραμμα μου βγάζει ένα score 4740 και απο εκεί και μετά το χάος. Ανεβάζοντας την συχνότητα του υπολογιστή και τρέχοντας το πρόγραμμα μου δείχνει όλο και λιγότερο score. Με την αποθέωση στα 4ghz να πέφτει το score στα 1954. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει

Δοκίμασε να κατεβάσεις το RM Clock και να απενεργοποιήσεις το throttling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimcar

Την ώρα που έστεινα το RAID, το Vapo έκλεισε και τώρα... κάνει ένα πολύ περίεργο θόρυβο, σαν να χάλασε ο συμπιεστής. Προφανώς και δε λειτουργεί.....

Στείλ'το RMA... μην κάθεσαι να παιδεύεσε.. Vapo είναι εγγύηση έχει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.