Jump to content



Post your Rides!


jpavly

Recommended Posts

  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Λεπον....

Ο Busa δεν εχει ...διπλωμα (WTF!?!?)

Ο Wizzy κανει τη παπια (wizzy αν ερθεις ρε φιλε θα κοψω τον οτενετ και θα βαλω 4νετ, σοβαρα)

Ο Fragmas θα ειναι κει στις 11.00 (<-- θα σε παρω τηλ. να συναντηθουμε εκει)

Ο Angleg θα πηγαινε και στο βορειο πολο με την κ@υλα που εχει με το ρ6 (Angel, στειλε μου πμ το κινητο σου, θα σε παρω μολις ξεκινησω απο εδω)

Ο God ητανε ο μονος κουτακιας που ψηθηκε.... ντροπη για τους αλλους κουτακηδες....

(God πμ το κινητο σου να συνενοηθουμε)

λεμε λογικα για 11-12

Link to comment
Share on other sites

@ΑΝ7, Μπηκα στο http://www.lpt.gr/GOLF-5-GTI-2.0-TFSI-4WD.html και επαθα,με ενα προγραματακη και εξατμιση απο 200 στα 272 αλογα και ροπη απο 287Νm στα 370Nm:-O:-O scr1be684ql2.th.png Δεν το ειχα ψαξει και πολυ να σου πω την αληθεια,για προγραματα.

Παιδιά έχετε υπ'οψην σας οτι τα άλογα δεν ειναι στραγάλια, και οτι το μοτέρ που έχετε ειναι μεν δυνατό και αξιόπιστο, αλλα οταν μπαίνετε σε αυτα τα χωράφια anything can happen.. Προσοχή μην πάρετε κανα μοτέρ στο χέρι...

Link to comment
Share on other sites

@LevelOne εχεις δικιο,οταν πηγα και αγορασα το GOLF,μου ειπαν τεχνικει της VW οτι αμα θελω περισοτερα αλογα,εχουν προγραμα απο την ιδια την VW που του δινει 42 αλογα παραπανο και ειναι μεσα στην εγυηση 4 χρονια συνολικα (2+2)αλλα πρωτα μου ειπαν να το στροσο,και μετα τα 15000 χιλιομετρα να το βαλω,και μεχρι στιγμης εχω κανει μονο 6240χιλιομετρα.

Link to comment
Share on other sites

@ΑΝ7, Μπηκα στο http://www.lpt.gr/GOLF-5-GTI-2.0-TFSI-4WD.html και επαθα,με ενα προγραματακη και εξατμιση απο 200 στα 272 αλογα και ροπη απο 287Νm στα 370Nm:-O:-O scr1be684ql2.th.png Δεν το ειχα ψαξει και πολυ να σου πω την αληθεια,για προγραματα.

νομιζω το audi TTS εχει 2λιτρο τουρμπο και 272 αλογα..

ιδιο μοτερ τσιτωμενο?

yeap καλα νομιζω http://www.in.gr/auto/expositions/exposition.asp?lngEntityID=53081

Link to comment
Share on other sites

να το μέχρι τώρα όχημα

τα χιλιόμετρα πλέον είναι 55,000 απο τα πρώτα 3 χρόνια που το είχα σχεδόν

όσο σπουδάζω Αγγλία άντε να έχω κάνει 10.000

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, αξιόπιστο και ΠΟΛΥ βολικό

βέβαια μεγάλωσα και η εξάτμιση (αυθεντική daytona - 120 ευρώ τότε) πρέπει να φύγει :bye:

B0000173-1-1-1.jpg

B0000174-1-1-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε Teodor_ch τι μου θύμησες......

Το πρώτο μου μηχανάκι .... το 2000

Άστα.. του ειχα βάλει μετα την εξάτμιση τον εκκεντροφόρο και το καρμπιρατέρ της daytona ..... πέταγε

Η εξάτμιση βγάζει πολυ ωραίο μπάσο

post-4091-1416073420,7723_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορά έχει το formula sport απ το απλό sport με τα 100 άλογα;

Φοράει το Revo(ECU) και το πάει στα 115ps(113-110 δυναμομετρημένο) και έχει σχεδον Full Extra εξοπλισμό

@ΑΝ7, Μπηκα στο http://www.lpt.gr/GOLF-5-GTI-2.0-TFSI-4WD.html και επαθα,με ενα προγραματακη και εξατμιση απο 200 στα 272 αλογα και ροπη απο 287Νm στα 370Nm:-O:-O scr1be684ql2.th.png Δεν το ειχα ψαξει και πολυ να σου πω την αληθεια,για προγραματα.

ΜΤΜ ήταν πάντα εγγύηση αλλά πρόσεχε να πάς στον επίσημο αντιπρόσωπο στην ελλάδα ε ;).Απλά τα APR γενικώς είναι περίεργα σαν προγράμματα...και στο TFSI και στο 20VT.

Παιδιά έχετε υπ'οψην σας οτι τα άλογα δεν ειναι στραγάλια, και οτι το μοτέρ που έχετε ειναι μεν δυνατό και αξιόπιστο, αλλα οταν μπαίνετε σε αυτα τα χωράφια anything can happen.. Προσοχή μην πάρετε κανα μοτέρ στο χέρι...

Εδώ είσαι φάουλ.Η ΜΤΜ είναι respect σε αυτά και χρόνια πολλά στον κλάδο και ασχολείται με αυτοκίνητα του group VW χρόνια......πολλά :p.Αλλά τι λέω..αυτά πρέπει να τα ξέρεις ;)

Φίλε οι ζάντες είναι της Momo οι Ten-S!

197 ατμοσφαιρικά άλογα!

Τι μοτέρ φοράς αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Φοράει το Revo(ECU) και το πάει στα 115ps(113-110 δυναμομετρημένο) και έχει σχεδον Full Extra εξοπλισμό

δηλαδή σα τo topgun -μηχανή-?

χμμμ

εγώ το καλοκαίρι πήρα το ibiza 1.4 με 100 άλογα σπορ ανάρτηση-κλιμα-κτλ.πες μου οτι με πιασανε κοτσο :(

Link to comment
Share on other sites

μηχανή ίδια με το topgun και απο εξοπλισμό δεν έχει την πηγή ήχου που έχει το topgun και τους αερόσακους οροφής(?)

Ρε μάστορα,το καλοκαίρι το πήρες,πέρασαν 9 μήνες από τότε.

Πόσο το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Τότε ναι,δεν υπήρχε το Formula Sport.

Κατα Σεπτέμβριο με Οκτώβριο βγήκε.

Να σου πώ την αλήθεια,δεν έχω ιδέα πόσο μπορεί να σου στοιχίσει.Για να δείς όμως 115ps θέλεις επαναπρογραμματισμό εγκεφάλου που είναι το πιο ακριβό σημείο,βαρελάκι BMC και σκούπα.Λογικά κανένα 800ε να μην έχουν όλα αυτά?

Δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε Teodor_ch τι μου θύμησες......

Το πρώτο μου μηχανάκι .... το 2000

Άστα.. του ειχα βάλει μετα την εξάτμιση τον εκκεντροφόρο και το καρμπιρατέρ της daytona ..... πέταγε

Η εξάτμιση βγάζει πολυ ωραίο μπάσο

απο τους πιο ωραίους ήχους σε παπάκι!

νομίζεις ότι οδηγάς μηχανή :woot:

δεν πείραξα τίποτα άλλο μιας και το ήθελα αξιόπιστο.

έχω γυρίσει τη μισή κρήτη με δαύτο!

σε 12 ώρες είχα κάνει 800χιλιόμετρα! και βράδυ :red:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω το audi TTS εχει 2λιτρο τουρμπο και 272 αλογα..

ιδιο μοτερ τσιτωμενο?

yeap καλα νομιζω http://www.in.gr/auto/expositions/exposition.asp?lngEntityID=53081

YEΑP!!Ακριβος ιδιο μοτερ φοραει το AUDI TTS με το GOLF GTI,τον 2λιτρο ΤURBO FSI.Αρα δεν θα εχω προβληματα αμα βαλω το προγραμα. :T:

Link to comment
Share on other sites

έχω την αίσθηση φοράει άλλη tubina όπως και το καινούργιο S3.

Δεν είναι απλό το θέμα.

Για αυτό κι όλας η ΜΤΜ για τα 272 σου λέει να βάλεις και κάποια περιφερειακά όπως εξάτμιση και τα ρέστα που σε ένα turb-άτο αυτοκίνητο αυτά έχουν αισθητή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.