Jump to content



ψαχνω laptop με δυνατη καρτα γραφικων


biller

Recommended Posts

καλημερα σε ολους

οπως σας εγραψα και παραπανω ψαχνω ενα καλο λαπτοπ με καλη καρτα γραφ

γυρω στο 1,5 χιλιαρικο μηλαω για καινουργιο αλλα και για μεταχ

ελπιζω να με βοηθησετε γιατι εχω σαλταρει με τα νουμερα και τις προσφορες

και κατι ακομα...

ξερετε κανα μαγαζι για να σκοτωσω το desktop pc μου? εδω στην αθηνα.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενδιαφέρει πλατφόρμα Centrino ή κάτι άλλο?

Η Acer έχει φορητά με X700.

Το Πλαίσιο και το e-Shop δίνουν τα συναρμολογούμενά τους με 9700.

Υπάρχουν και SONY με 9700 αλλά είναι ακριβά.

Κοίτα και κάποια μοντέλα της Fujitsu που έχουν επίσης Χ700, αλλά είναι κι αυτά ακριβούτσικα.

Πάντως σε desktop replacement θα βρεις πιο εύκολα κάτι καλό απ' ότι σε Centrino.

Link to comment
Share on other sites

@tristeno:Δεν έχω δει το Inspiron 9300 στην Ελλάδα και δεν έχει άλλο με Go6800.

Εκτός αν δεν έψαξα καλά το www.dell.gr.

Αλλά και πάλι 1900 είναι αρκετά περισσότερα απ' τα 1500 που ζήτησε ο φίλος.

@biller:To Multirama φαίνεται πολύ καλό και δεν καταλαβαίνω γιατί φοβάσαι την Χ700. Δεν έχω ακούσει προβλήματα από πουθενά και είναι και αρκετά γρήγορη για laptop. Σε σχέση με την Go6600 πρέπει να είναι κοντά. Και οι δύο είναι καλύτερες από 9700.

Πάντως με λιγότερο από 1200 υπάρχει ο Acer 5024 με Χ700 (128ΜΒ όμως). Απ' ότι έχω δει, για κάποιο περίεργο λόγο οι Turion μένουν πίσω (20% ή και παραπάνω) απ' τους αντίστοιχους Pentium M όταν πρόκειται για 3D Mark και τα συναφή. Λογικά θα έχει κάποιο αντίκτυπο και στα παιχνίδια. Πήγαινε εκεί αν θες κάτι με καλύτερο value for money.

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν λεω η X700 ειναι καλη αλλα η 6800 ειναι κατι που το παντρεβεσαι κανα χρονο παραπανω συγουρα για μενα.

οσο για το Amilo M3438 GL που λες απο πανω

δεν ξερω

λιγο γυμνο μου φενεται.

αλλα η 17" λεει

Link to comment
Share on other sites

Οοps!

Μου φαίνεται κάποιος προσπαθεί να κρύψει μια αγγελία μέσα στο thread! ^^

Πάντως το αρχικό θέμα με ενδιαφέρει κι εμένα...Τσάμπα πάνε τόσα λεφτά σε φορητό αλλά τι να κάνεις..άτιμη ξενιτιά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΛΑΜΠΡΟΣ [Σήμερα, στις 05:03]

με 1449 ειδα στο πλασιο 1 gb ram nvidia 6800 256mb! 160 gb hard disk 17' ο8ονη αλλα δεν θυμαμαι cpu και μαρκα

Είναι το fujitsu-siemens 3438 το οποίο αναφέρθηκε και παραπάνω και το οποίο προτείνω και εγώ ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.