Jump to content



A64 3000+ΒΕΤΤΕR TO FX55


def

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από tristeno

Και εγώ προχτές προσπέρασα μια Porshe με το FIAT μου :wassat:

Αρχική απάντηση από tristeno

Και εγώ χτες με τo Toyota πέρασα μια Porshe στο φανάρι

Kαλα ρε tristeno, τα αυτοκινητα σου μονο Porshe περνανε??? :D:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Αφου μαμα ο ενας ειναι καλυτερος του αλλου τοτε με ανολογο ποσοστιαιο οβερκλοκ στον καθενα θα ειναι παλι οπως ειναι μαμα.Δεν καταλαβαινω γιατι ψαχνεστε??

Το θρεαντ θα ειχε ουσιαστικο νοημα αν ο FX κατα γενικη ομολογια εκανε χειροτερο οβερκλοκ απο εναν κοινο Α64.

Link to comment
Share on other sites

@nos-dio...το οφελος ουσιαστικα ειναι οικονομικο τα 150 με τα 800 δεν ειναι λιγο μερα-νυχτα κατασταση και αλλα τετοια οξυμωρα σχηματα?μιλαμε για κερδοσ σε επιδωσεις...οχι για κοντρα...ασε τι λενε στο site και τι συγκρινουν και τι προσπαθουν να αποδειξουν!εσυ θα ενιωθες ικανοποιημενος αν ειχες γλυτωσει 650 ευρω?!!φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει τα χρήματα για να αγοράσει Porshe δεν σκέφτεται να δώσει λιγότερα για να πάρει ένα "φτιαγμένο" FIAT, οπότε το θέμα του κόστους δεν έχει καμμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Λιγοτερα χρηματα + καλυτερες επιδοσεις = ευτυχια στον αγοραστη του επεξεργαστη..

περισοτερα χρηματα + ιδιες επιδοσεις με τον απο πανω = βριζω την ωρα που πηρα το cpu..

εγω θα γουσταρα ο barton μου να πατουσε κατω τον FX .. αλλα ειναι σαν να λεω οτι το Lancia μου παταει μια Mclaren F1 ...

καμια σχεση..

οπου να ναι θα βγει κανεις και θα λεει οτι ο pentium του μας παταει ολους..

Good night. αρκετες βλακειες ειπα για σημερα:p:P:P

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ειναι ολα θεμα προσωπικης επιλογης και ιδεολογιας. Εγω εχω 5 μηχανηματα σπιτι, απο P4 3.0 μεχρι A64 3500+ κτλ.. 'Αλλα τα εχω στοκ 'αλλα τα γαμ.. στο OC (3500+ @ 3.1) , η ιδεολογια μου ομως δεν μου επιτρεπει να παω να αγορασω ενα CPU των 650 ή 800 E , το θεωρω too much. Προτιμαω να παρω εναν φτηνο 3αρη με 200 Ε και να τον σηκωσω στα 4+ . Υπαρχουν αλοι που γουσταρουν να εχουν οτι καλυτερο κυκλοφορει comercial και αφου εχουν και το χρημα να το παρουν μπραβο τους και μαγκια τους. Ετσι κιαλιος τα pc μας εχουν φτασει σε τετοιο επιπεδο επιδωσεων που η διαφορες φαινονται μονο στα benchmarks..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn

Το να παρεις ενα τοπ μοντελο και να το σκισεις και αυτο στο overclock δεν παιζει ε?

Και αυτο σωστο.

Αλλα το θεμα ειναι οτι μαλλον οποιος θελει να εχει κατι κορυφαιο αλλα φοβαται να το πειραξει θα παρει τον FX. Εκεινος που εχει την γνωση και την εμπειρια να κανει o/c θα παρει τον 3000αρι του θα τον τσιτοσει και αμα χαλασει ενταξει...180 εδωσε. Αλλα αμα χαλασει ο FX στα χερια καποιου απειρου?

Μαλλον εδω παιζεται ολο το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46

Τα cpu ΔΕΝ χαλανε απο υπερχρονισμο ΜΟΝΟ απο λαθος μοντ οσο απειρος και να εισαι...

περίπου. αν αυξήσεις την τάση του μειώνεις το χρόνο ζωής.

Αρχική απάντηση από SLN

Εγω για να νιωσω λιγο καλυτερα με τον μπανανα-winnie μου εχω "αναγκη" λιγο θαψιμο στον FX.... Γινεται??

Μια-δυο σελιδουλες ακομα, οχι τιποτα τραγικο... Πλιιιιιιζζζζ??

η επιθυμία σας διαταγή :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn

χαλανε η δεν χαλανε απο overclock?

Tι να χαλάσει ωρέ shido, άμα δεν χώσεις τάση και κρατάς τις θερμοκρασίες σε λογικό επίπεδο, δεν χαλάνε.

Δεν έχω διαβάσει περίπτωση του στυλ τρέχω τον 3.2 μου στα 4 με μαμά ρεύμα και νερό και ξαφνικά πέθανε(εκτός άμα είχε διαρροή :hehe: ).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.