Jump to content



Recommended Posts

Σωτήρη, έχεις αφήσει λίγο χώρο ανεκμετάλλευτο εκεί δεξιά, απαράδεκτα πράγματα!

Ρε συ, έχεις καλύψει όλο το background! :tomato:

Είμαι περίεργος να δω με τι το έχεις γεμίσει όλο το desktop... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ρε εφιάλτη, έκανες τη dial-up μου να βλέπει εφιάλτες!

Γιατί δεν βάζεις thumbnails όπως βάζουν οι άλλοι π.χ. από το Imageshack, παρά ταλαιπωρείς και εμένα και όλους αυτούς που έχουν dial-up;

Link to comment
Share on other sites

Δώσε καμια πληροφορία για το πρόγραμμα που έχεις στο desktop που σου δείχνει και τον κάδο ανακύκλωσης, το utilization. klp.

Είναι το Konfabulator (www.konfabulator.com). Είναι δωρεάν γιατί μόλις αγοράστηκε από το Yahoo!

Αυτά που βλέπεις στο desktop μου είναι σαν μίνι εφαρμογούλες (λέγονται widgets), ανεξάρτητες μεταξύ τους, τις μετακινείς όπου θες εσύ και τις προσαρμόζεις στα χρώματα που θες!

Η εφαρμογή έχει εξ αρχής κάποια widgets, για να "μπεις στο νόημα". Βέβαια στο internet υπάρχει και official widget gallery με χιλιάδες widgets για να κατεβάσεις!

Κάποια από αυτά που έχει μέσα η εφαρμογή είναι: Analog Clock (αναλογικό ρολόι), Battery (αν δουλεύεις σε φορητό), Calendar (Ημερολόγιο), CPU Portal, Digital Clock (Ψηφιακό ρολόι), iTunes Remote, Picture Frame, The Weather, Waste Basket, WiFi Signal (δείχνει το σήμα WiFi!)

Είναι καλή εφαρμογούλα, αν και τώρα σκέφτομαι να κατεβάσω το Longhorn Transformation Pack που περιλαμβάνει δικιά του desktop sidebar. Θα μετατρέψω τα XP σε Longhorn!

Link to comment
Share on other sites

Δύο διαφορετικά είναι: το Digital Clock (πάνω) και το Calendar (κάτω). Έχω αλλάξει κάπως την εμφάνισή τους μέσα από τα Properties, γι'αυτό ίσως δεν τα βρίσκεις ακριβώς όπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.