Jump to content



ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ?


g_0x

Recommended Posts

Ειπα να θιξω ενα θεμα που δεν εχει και τοσο σχεση εμ τα πι-σι αλλα με τα ατομα του φορουμ.εχω διαπιστωσει επανηλημενα οτι καποια ατομα με μεγαλο αριθμο ποστ το παιζουν πολυ καπως στους πιο νεους.που ναι ισως και λογο απειριας πετανε και απο καμια μπαρουφα.η συμπερυφορα τους ειναι ντροπιαστικοι και εξευτελιστικη.ισως θα επρεπε να γινει κατι.δε ξερω αν συμφωνειτε ή οχι αλλα αυτο το βλεπω πολυ συχνα στα φορουμ.τεσπα.ας φτιαξουν ενα site που να το ονομασουν και elite Και φυσικα να γινεσε δεκτος μονο με διδακτορικο και 3000 ποστ.μλκς. :tomato: :tomato: :tomato: ντοματες ρε.ξερολες.αντε πατε να πιειτε κανα καφε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x [Σήμερα, στις 12:03]

Ειπα να θιξω ενα θεμα που δεν εχει και τοσο σχεση εμ τα πι-σι αλλα με τα ατομα του φορουμ.εχω διαπιστωσει επανηλημενα οτι καποια ατομα με μεγαλο αριθμο ποστ το παιζουν πολυ καπως στους πιο νεους.που ναι ισως και λογο απειριας πετανε και απο καμια μπαρουφα.η συμπερυφορα τους ειναι ντροπιαστικοι και εξευτελιστικη.ισως θα επρεπε να γινει κατι.δε ξερω αν συμφωνειτε ή οχι αλλα αυτο το βλεπω πολυ συχνα στα φορουμ.τεσπα.ας φτιαξουν ενα site που να το ονομασουν και elite Και φυσικα να γινεσε δεκτος μονο με διδακτορικο και 3000 ποστ.μλκς. :tomato: :tomato: :tomato: ντοματες ρε.ξερολες.αντε πατε να πιειτε κανα καφε.

το ποστ σου ειναι εντελως εριστικο και το μονο που θα καταφερεις να πετυχεις ειναι να αρχισουν διενεξεις μεταξυ ατομων που θα τσιμπησουν οτι σε αυτους αναφερεσαι.......

δεν βρισκω λοιπον κανενα νοημα στο ''προστατευτικο΄'' ποστ σου για τους αδικημενους νεους απεναντι στις παρατηρησεις των παλιων.

σε ολα τα φορουμ υπαρχουν παρομοια περιστατικα μιας και η μεν υπομονη των παλιων δεν ειναι νερο και απο την αλλη η επιμονη και το ετοιματζιδικο στυλακι των νεων θα συνεχισουν να συνυπαρχουν.

ακομα δεν μπορω να τα καταλαβω γιατι θες να το παιξεις δικαστης......οι ιδιοι εαν θιχτουν δεν εχουν πληκτρολογιο να γραψουν αν πιστευουν οτι αδικηθηκαν?και φυσικα κατι τετοιο προτιμοτερο ειναι να γινει με επικοινωνια με τους υπευθυνους του σαητ μεσω προσωπικων μηνυματων και οχι μεσα απο θρεντ.

συγχωρα με αλλα προσπαθω να βρω νοημα αλλα δεν βρισκω.....

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις αλλα δε μπορει να στη λεει ετσι για τι πλακα ο καθε ενας.τι θα πει δηλαδη γραφουμε για να γραφουμε?μια ατακα που εχει γινει καραμελα και τι πεταει οποιος εχει 1000+ ποστ σε οποιον πει καμια πατατα?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει λογο μπορει να στην λεει, οπως μπορει να την πει και ο νεος στον παλιο αν εχει δικιο, καποιοι εχουν προσφερει πολλα σε αυτο το site ξερεις για να φτασει εδω που ειναι.

Δεν αναφερεσαι και σε συγκεκριμενα posts για να παρεις συγκεκριμενες απαντησεις γιατι το να χαρακτηριζεις καποιους "μκλς" ειναι χοντρο, πολυ χοντρο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x [Σήμερα, στις 12:59]

οκ τωρα μαστερ?γιατι δε λες και σε μερικους αλλους να μιλαν λιγο πιο ευγενικα και να σεβονται τη γνωμη των αλλων? αυτα.ας ληξει το θεμα.

αυτο το μαστερ το ειδα και σε ποστ αλλου μελους μετα απο παρατηρηση που του εγινε.........μηπως εχετε μπερδεψει καπως τα πραγματα?μια παρεα ειμαστε που πρεπει να συνυπαρχει αρμονικα και μεσα σε καποια πλαισια και ορια αρκετα μετριοπαθη θα ελεγα που σωστα υπαρχουν......αλλα ως εκει.

οι υπευθυνοι του σαητ δεν ειναι μπαμπουλες.........αλλα εαν καποιο νεο μελος με τη φορα που εχει κατα την εγγραφη του και την επιθυμια του να απαντηθουν οι αποριες του παραβλεπει κανονες γραφης και ηθικης που σωστα εχουν επιβληθει θα υπαρξει παρατηρηση.......οποτε μην βαζετε τα κλαμματα και νομιζετε οτι σας κρεμανε οταν φατε μια παρατηρηση.:unsure:

για το καλο ολων γινεται:)

Link to comment
Share on other sites

unstoppable εχεις δικιο.γιαυτο αλλαξα το ποστ μου αν ειδες.τεσπα.δε θελω να συνεχισω.αφου και μερικοι απο τα κεφαλια ειναι του ευγενικου στυλ αλλαξε φορουμ.τεσπα.τι να αναφερθω σε συγκεκριμενο φορουμ...δε θυμαμαι και βαριεμαι να ψαξω αυτη τη στιγμη αλλα ειδα την συμπεριφορα καποιου οταν ενας σχετικα πιο νεος "τολμησε" να πει για φορητη συσκευη υγροποιησης αζωτου....τεσπα...δεν ειναι και δουλαι μου μαλλον να κρινω βεβαια καποιους απο το site.απλα μια γενικη κουβεντα πηγα να κανω για να υπαρχει μια πιο ευγενικη μεταχειριση σε αυτους που τολμουν να κανουν λαθος.οσο για το στυλακι αν κοιταξεις θα δεις οτι το αρχικο ποστ μου που ανοιξε αυτο το θεμα εχει ενα τονο αστειου και οχι βρισιματος...τεσπα.ας το σταματησουμε εδω.

Link to comment
Share on other sites

Δείξε μου ένα φόρουμ που έχει καταφέρει να ικανοποιεί το 100% των μελών του.

Στα χοντρά, ή τουλάχιστον αυτά που θεωρούμε χοντρά, επεμβαίνουμε.

Αν εγώ χαλαστώ επειδή ρωτήσω "πήρα τον τάδε επεξεργαστή, πόσο λέτε να κλοκάρει ?" και οι απαντήσεις που θα πάρω είναι του στυλ "δοκίμασε πόσο πάει και πες μας ρε μεγάλε", τότε το πρόβλημα δεν το έχει το φόρουμ ή τα μέλη που απάντησαν, αλλά μάλλον εγώ.

Αν πιστεύεις ότι κάποιος σου απάντησε με τρόπο τέτοιο που να παραβαίνει τους κανόνες του φόρουμ, μπορείς να κάνεις report το post ή να στείλεις πμ σε mod/admin.

Το αρνητικό της όλης υπόθεσης είναι ότι αρκετός κόσμος δεν έχει εμπειρία από forums με αποτέλεσμα να ενοχλείται που δεν υπάρχει ένας αστυφύλακας-δικαστής πάνω από κάθε post.

Τα φόρουμ είναι μία μεγάλη παρέα, και όπως σε μία μεγάλη παρέα υπάρχουν πειράγματα και παρεξηγήσεις, το ίδιο συμβαίνει και εδώ.

Οι κανόνες υπάρχουν για να αποφεύγουμε τα χειρότερα και όχι για να βάζουμε "χέρι" στον έναν επειδή αποκάλεσε "ρε" τον άλλο.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x [Σήμερα, στις 13:13]

οσο για το στυλακι αν κοιταξεις θα δεις οτι το αρχικο ποστ μου που ανοιξε αυτο το θεμα εχει ενα τονο αστειου και οχι βρισιματος...

μου κανει εντυπωση παντως που μονο εσενα σου φανηκε αστειος ο τονος σου και οχι βρισιμο...........(ου ντοματες ξερολες μλκες τραβατε να πιειτε κανα καφε).........μαλλον πρεπει να κανεις αυτο που ειπε ο αντμιν......αλλαξε στυλ γραφης......ή προσπαθησε να μεταφραζεις στο πληκτρολογιο σωστα τον τονο που εχεις στο μυαλο σου.

:...:

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 13:14]

Δείξε μου ένα φόρουμ που έχει καταφέρει να ικανοποιεί το 100% των μελών του.

Στα χοντρά, ή τουλάχιστον αυτά που θεωρούμε χοντρά, επεμβαίνουμε.

Αν εγώ χαλαστώ επειδή ρωτήσω "πήρα τον τάδε επεξεργαστή, πόσο λέτε να κλοκάρει ?" και οι απαντήσεις που θα πάρω είναι του στυλ "δοκίμασε πόσο πάει και πες μας ρε μεγάλε", τότε το πρόβλημα δεν το έχει το φόρουμ ή τα μέλη που απάντησαν, αλλά μάλλον εγώ.

Αν πιστεύεις ότι κάποιος σου απάντησε με τρόπο τέτοιο που να παραβαίνει τους κανόνες του φόρουμ, μπορείς να κάνεις report το post ή να στείλεις πμ σε mod/admin.

Το αρνητικό της όλης υπόθεσης είναι ότι αρκετός κόσμος δεν έχει εμπειρία από forums με αποτέλεσμα να ενοχλείται που δεν υπάρχει ένας αστυφύλακας-δικαστής πάνω από κάθε post.

Τα φόρουμ είναι μία μεγάλη παρέα, και όπως σε μία μεγάλη παρέα υπάρχουν πειράγματα και παρεξηγήσεις, το ίδιο συμβαίνει και εδώ.

Οι κανόνες υπάρχουν για να αποφεύγουμε τα χειρότερα και όχι για να βάζουμε "χέρι" στον έναν επειδή αποκάλεσε "ρε" τον άλλο.

Αυτά.

το αυτό/ταδε εφη και τα συναφη:T:

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις έιναι όταν βλέπεις συμπεριφορά ανάρμοστή σύμφωνα με τους κανόνες του forum μας να χρησιμοποιείς το κουμπάκι "Αναφορά στο διαχειριστή". Είναι η καλύτερη μέθοδος για να έρχονται thread "στα ίσια τους" και να αποφεύγονται οι εντάσεις:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις έιναι όταν βλέπεις συμπεριφορά ανάρμοστή σύμφωνα με τους κανόνες του forum μας να χρησιμοποιείς το κουμπάκι "Αναφορά στο διαχειριστή". Είναι η καλύτερη μέθοδος για να έρχονται thread "στα ίσια τους" και να αποφεύγονται οι εντάσεις:)

όχι ρε παιδιά, μου γεμίζει το inbox, έλεος :p

Αρχική απάντηση από g_0x

Ειπα να θιξω ενα θεμα που δεν εχει και τοσο σχεση εμ τα πι-σι αλλα με τα ατομα του φορουμ.εχω διαπιστωσει επανηλημενα οτι καποια ατομα με μεγαλο αριθμο ποστ το παιζουν πολυ καπως στους πιο νεους.που ναι ισως και λογο απειριας πετανε και απο καμια μπαρουφα.η συμπερυφορα τους ειναι ντροπιαστικοι και εξευτελιστικη.ισως θα επρεπε να γινει κατι.δε ξερω αν συμφωνειτε ή οχι αλλα αυτο το βλεπω πολυ συχνα στα φορουμ.τεσπα.ας φτιαξουν ενα site που να το ονομασουν και elite Και φυσικα να γινεσε δεκτος μονο με διδακτορικο και 3000 ποστ.μλκς. :tomato: :tomato: :tomato: ντοματες ρε.ξερολες.αντε πατε να πιειτε κανα καφε.

αν ήξερες τι προσπάθεια κάνουμε μερικοί για να βοηθάμε και να μη λέμε "σιγά μην κάτσω τώρα να εξηγώ στον κάθε άσχετο" δεν θα τα έγραφες αυτά;)

δες λίγο και την άλλη πλευρά, από χόμπυ συμμετέχουμε και δεν καιγόμαστε κιόλας να βοηθάμε - λέμε τη γνώμη μας, μπορούμε να την κρατήσουμε για τον εαυτό μας;)

το ότι το κάνουμε όμως, σημαίνει ότι είμαστε μια παρέα που η άποψη του συνομιλητή μας έχει ενδιαφέρον;)

από κει και πέρα, για όποιο post έχεις πρόβλημα, μπορείς να μας το λες:)

αυτό θα πει παρέα άλλωστε, γράφουμε χαλαρά, αρκεί να μη γράφουμε αστοιχείωτα πράγματα;)

ΒΑΛΤΕ LINUX, it makes the world better :)

Link to comment
Share on other sites

:flower: Make love not war. χαλαρωστε καταλαβαινω τι λετε.μια διαπιστωση εκανα.ημαρτον.ουτε τη γνωμη δε μπορουμε να πουμε?...τσ τσ τσ.ενα ειπα 30 απαντησαν.οκ καταλαβαινω τι λετε.αλλα ειναι και θεμα μερικες φορες ευγενειας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x

:flower: Make love not war. χαλαρωστε καταλαβαινω τι λετε.μια διαπιστωση εκανα.ημαρτον.ουτε τη γνωμη δε μπορουμε να πουμε?...τσ τσ τσ.ενα ειπα 30 απαντησαν.οκ καταλαβαινω τι λετε.αλλα ειναι και θεμα μερικες φορες ευγενειας.

αν δεν ηθελες 30 απαντησεις γιατι ανοιγεις τετοια Thread? Για να συνετησεις τους "παλιους"??

Θα σου απαντησω κι εγω :

’λλαξε στυλάκι γραφής, ή άλλαξε φόρουμ.

Απλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι απάντησαν 30 είναι καλό γιατί δείχνει ενδιαφέρον.

Όπως είπε και ο Σωτήρης, το ότι άτομα με εμπειρία κάθονται και απαντούν στους νεότερους και στις συνήθως γελοίες, κατά τους μεγάλους του είδους, ερωτήσεις και δεν τους γράφουν κάτι λέει.

Από την άλλη ΑΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΚΕΦΙ ΑΠΑΝΤΟΥΝ!

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΟΣ, οπότε δεν θέλω παραπωνα γιατί εμ σου απαντούν εμ τους προσβάλλεις.

’δικο δεν είναι?

Και προσωπικά έμενα δεν με έχει προσβάλλει κανείς, και όσους ξέρουν να ρωτούν δεν τους έχει προσβάλλει κανείς.

Τώρα αν κάποιος κάνει ερώτηση του στυλ, σε security forum πχ Παιδιά ο κολιτος μου μου έκλεψε την γκόμενα πως να χακαρο το πισι του και να του το κάψω?

Μην γελάτε έχουν γίνει και αυτά, ε τι να πει τότε ο κάθε moderator/admin ή κάποιο έμπειρο μέλος.

Θα του τα χώσουν και θα τον κάνουν ρόμπα.

[ Βλέπε terminator. ]

:OT:

<edit>

@unseen

Ρε οποτε βλεπω την sig σου μου ανοιγει η ορεξι, εχω χρυσωσει τον Μακη με τα βρομικα γμτ :p:hehe: </edit>

Link to comment
Share on other sites

Πω πω απορω γιατι ακομα δεν κατεληξε black hole?!?!?!?

Και για να δωσω και μια απαντηση στον φιλο μας (γιατι ολοι μια παρεα ειμαστε) :Λοιπον,

φιλε μου κανεις ενα thread μεσα απο το οποιο μονο υπονοουμενα και μπηχτες μπορω να

διακρινω.... Γιατι δεν λες ξεκαθαρα αν σε εθιξε εσενα καποιος η αν σε πειραξε το οτι εθιξε καποιον αλλο? Κατα την γνωμη μου πρεπει να συνηδειτοποιησεις οτι μεσα σε παρεες υπαρχουν και πειραγματα!

Αν εσυ δεν ξερεις απο πλακες και τα συναφη τι να πω..να τα μαθεις? χλωμο! Απλα get over it..

Ή αλλαξε forum αμα δεν τα αντεχεις τοσο πολυ.

Αυτα απο μενα και την ταπεινη οπτικη μου γωνια....

gl hf bb gg και τα συναφη :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.