Jump to content



56K WARNING = Σχεδόν Παρουσίαση Crossfire motherboard


oktech

Recommended Posts

Όχι ακριβώς παρουσίαση αλλά νομίζω ότι είναι η πρώτη live μητρική Crossfire που είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα οπότε αξίζει τον κόπο να την "χαζέψει" κανείς.

Εάν οι mods πιστεύουν ότι πρέπει να μεταφερθεί σε άλλο τμήμα του forum, άς πράξουν ανάλογα!

Το κουτί όπως έφτασε από Αγγλία!

box.JPG

Ανοίγουμε για πρώτη φορά!

OPENBOX.JPG

Και αραδιάζουμε το περιεχόμενο.

display.JPG

Η μητρική από πάνω

board.JPG

Και από κάτω

BACK.JPG

Καθώς και πίσω

backplate.JPG

Λεπτομέρεια από τους κοννέκτορες IDE & SATA

IDE-SATA.JPG

Λεπτομέρεια από τις μνήμες

ram.JPG

Και τέλος οι δύο θέσεις για τις CROSSFIRE κάρτες

crossfire.JPG

Δυστυχώς μας τα χάλασε λίγο ο φωτισμός :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

M@λακια με τις μνημες...Οσοι εχουν ψυχτρακια εκτος της "μαμα-κουβερτας" τι κανουν?:TD: Λεει οτι πρεπει να μπουν στα ιδια χρωματα !

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

ριξε 2 ATI πανο να δουμε τι ψαρια πιανει!!!

Εχουν βγει crossfire ready καρτες ?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

ωραια παρουσιαση!

εαν επεκταθεις με το θρεντακι αφου την στησεις σε κανα μηχανημα με φωτο απο bios και απο windows με τις επιλογες crossfire θα ηταν χαρμα!!!!!

Αναμένονται 2 Χ1800 αλλά όχι σύντομα... πάντως η πρόκληση πρόσκληση δεκτή!

Το Bios θα το δείτε σύντομα μιας και μέχρι την Παρασκευή σε αυτή τη μητρική θα βρεί στέγη ένας AMD 4200/4400+ X2

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

M@λακια με τις μνημες...Οσοι εχουν ψυχτρακια εκτος της "μαμα-κουβερτας" τι κανουν?:TD: Λεει οτι πρεπει να μπουν στα ιδια χρωματα !

Εχουν βγει crossfire ready καρτες ?:blink:

Οι μητρικές EQS δεν φημίζονται για overclockability αλλά για stability και καλές επιδόσεις όπερ και η αδιαφορία για MOSFET coolers ή χώρο στις μνήμες.

Όσο για κάρτες, όπως είπα αναμένονται οι Χ1800 (Δεν ξέρω ποιές ακριβώς θα μου στείλουν από Αγγλία (όταν σου δίνουν DEMO κάτι δεν ρωτάς πολλά πολλά!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oktech

Όσο για κάρτες, όπως είπα αναμένονται οι Χ1800 (Δεν ξέρω ποιές ακριβώς θα μου στείλουν από Αγγλία (όταν σου δίνουν DEMO κάτι δεν ρωτάς πολλά πολλά!)

πως θα γινει να μου στηλουν και εμενα ντεμο πραγματακια??????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

πως θα γινει να μου στηλουν και εμενα ντεμο πραγματακια??????

:):):):):):):)

Πρώτα θα γίνεις επίσημος συνεργάτης τους, μετά θα σκάσεις ωραία ωραία αρκετές χιλιάδες ευρώ για εμπορεύματα που θα παραλάβεις αρκετά αργότερα και μετά, άν είσαι καλό παιδί, μπορεί να σου στείλουν κάτι για δοκιμή ή παρουσίαση με την προϋπόθεση να σκίσεις τον κ@λ@ σου να το προωθήσειςι

Τώρα, άν γουστάρεις στην πορεία και είσαι και λίγο μαζόχας και θέλεις να παίζεις με τελευταία προϊόντα, ε .. join the club!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα γίνεις επίσημος συνεργάτης τους, μετά θα σκάσεις ωραία ωραία αρκετές χιλιάδες ευρώ για εμπορεύματα που θα παραλάβεις αρκετά αργότερα και μετά, άν είσαι καλό παιδί, μπορεί να σου στείλουν κάτι για δοκιμή ή παρουσίαση με την προϋπόθεση να σκίσεις τον κ@λ@ σου να το προωθήσειςι

Μήπως να πας από την αρχή στους προμηθευτές να σε ****ουν να ησυχάσουν??τι πράγματα αυτά, μπράβο για το κουράγιο σου φίλε....:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oktech

Δυστυχώς μας τα χάλασε λίγο ο φωτισμός :o :o :o

Όντως.

(Αν το δει ο .38-.45 θα αρχίσει να λέει για το flash και τον εξωτερικό φωτισμό.)

Περιμένουμε να την δούμε και στημένη σε μηχάνημα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από Βασιλης [Χθες, στις 18:51]

Αυριο θα παρουσιασω και εγω μια dfi crx200 dr την οποια εχω απο το σαββατο....δυστηχως δεν εχω ψηφιακη.....:) και σε 20 μερες και 2χ χ1800χτ....:)

:flex: περιμενουμε! :T:
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oktech

:):):):):):):)

Πρώτα θα γίνεις επίσημος συνεργάτης τους, μετά θα σκάσεις ωραία ωραία αρκετές χιλιάδες ευρώ για εμπορεύματα που θα παραλάβεις αρκετά αργότερα και μετά, άν είσαι καλό παιδί, μπορεί να σου στείλουν κάτι για δοκιμή ή παρουσίαση με την προϋπόθεση να σκίσεις τον κ@λ@ σου να το προωθήσειςι

Τώρα, άν γουστάρεις στην πορεία και είσαι και λίγο μαζόχας και θέλεις να παίζεις με τελευταία προϊόντα, ε .. join the club!!!

Ρε πεθανα στο γελιο λεμε :rofl: :rofl: :rofl: :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

Αυριο θα παρουσιασω και εγω μια dfi crx200 dr την οποια εχω απο το σαββατο....δυστηχως δεν εχω ψηφιακη.....:) και σε 20 μερες και 2χ χ1800χτ....:)

Έχω εγώ ψηφιακή...

Να έρθω;;;;:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και κάτι άλλο που θα είναι λίγο πολύ σπάσιμο πιστεύω... Τα IDE είναι ακριβώς δίπλα με τα pins για τα leds και τα κουμπιά. Και μάλιστα απο τη μεριά που διπλώνουν. Πολύ φοβάμαι οτι θα δημιουργήσει ένα ψιλοπροβληματάκι... 1ον δεν θα μπορείς να έχεις πρόσβαση αν δεν βγάλεις και τις δυο καλωδιοταινίες και 2ον με την παραμικρή πίεση στην μια καλωδιοταινία θα βγαίνουν τα καλωδιάκια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Βρήκα και κάτι άλλο που θα είναι λίγο πολύ σπάσιμο πιστεύω... Τα IDE είναι ακριβώς δίπλα με τα pins για τα leds και τα κουμπιά. Και μάλιστα απο τη μεριά που διπλώνουν. Πολύ φοβάμαι οτι θα δημιουργήσει ένα ψιλοπροβληματάκι... 1ον δεν θα μπορείς να έχεις πρόσβαση αν δεν βγάλεις και τις δυο καλωδιοταινίες και 2ον με την παραμικρή πίεση στην μια καλωδιοταινία θα βγαίνουν τα καλωδιάκια...

Ειλικρινά, ούτε το ένα ούτε το άλλο μας δημιούργησε πρόβλημα στις δοκιμές.. δυστυχώς αυτή ήταν ένα από τα πρώτα κομμάτια που φέραμε και ήταν όλα πουλημένα οπότε δεν μπορέσαμε να τα δοκιμάσουμε περισσότερο από το να στήσουμε μηχανήματα και να τα διώξουμε αλλιώς θα μας κουρεύαν οι πελάτες. Αυτή την εβδομάδα ή το αργότερο την επόμενη, περιμένουμε νέα παραλαβή οπότε πιστεύω ότι θα έχω την ευκαιρεία να δώσω περισσότερες φωτό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.