Jump to content



6600GT cooler


Hydrus

Recommended Posts

Εχω την XFX 6600Gt 256ΜΒ και επειδη το kwlo ανεμηστηρακι της μου σπασει τα νευρα(και δεν αφηνει να κοιμηθει κανεις) θα ηθελα εσεις τα τσακαλια να μου προτεινετε καποιο αθορυβο ανεμηστηρακι.Αργοτερα συζητουμε και για το o/c...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

zalman cu/al: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806161

zalman cu: http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiseraction=showproduct&item=9858

arctic cooling έχει κυρίως το multιrama. Δεν ξέρω πια ακριβώς χρειάζεσαι. Μπες στο site της arctic cooling και ψαχτο!!! Να ξέρεις πάντως ότι η zalman κάνει για σχεδόν όλους τους τύπους. Κι εγώ στην αρχή τη silencer ήθελα να πάρω αλλά δε την έβρισκα. Τελικά πήρα τη zalman και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Υπάρχει και κάποιο review νομίζω για τη zalman στο λάμπη. Ψάχτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω εχω την ιδια αλλα 128.Εμενα δεν εχει ψυκτρακια στις μνημες!!!;) Επισης το ανεμιστηρακι ειναι μια χαρα..

EDIT:Μαλλον θα εχεις agp που ειχα διαβασει παλια προβληματα με το ανεμιστηρι!Βεβαια μου κανει εντυπωση που εσενα εχει ψυκτρακια..

Link to comment
Share on other sites

no deadlock!!! pci-x ειναι!!!Αυτηhttp://www.xfxforce.com/web/product/listConfigurationDetails.jspa?productConfigurationId=938

ειναι.Mαλλον προς zalman θα καταληξω παιδες.Kaynd το linkaki σου με επεισε,αν και την εχω δει σε πολλα pc pshyco ιδιοκτητων ανα τον κοσμο.Αντε να την σκισουμε και λιγο,να την βαρεθουμε,μεχρει να σκοτωσει κανεις απο δω μεσα καμια 6800Ultra για μια χουφτα ευρωα

Link to comment
Share on other sites

Ωχ αμαν!Μ'εβαλες σε σκεψη τωρα!Δηλαδη η εκδοση με 256ΜΒ μνημη εχει και ψυκτρακια στις μνημες?Δεν το ηξερα!Η Ζalman ειναι πιο ολοκληρωμενη λυση,αφου δινει και ψυκτρακια,αλλα δεν πιστευω οτι ειναι καλυτερη απο την silencer λογω οτι η δευτερη βγαζει τον αερα εξω απ'το κουτι(με το κοστος οτι πιανει 2 Pci θεσεις..)

edit:Το λινκ δεν δουλευει,αλλα ξερω ποια εχεις γι'αυτο προβληματιζομαι..;)

edit 2:Το εψαξα λιγο και βρηκα 2 reviews(απ'τα πολλα).Ιδια καρτα με την δικη μου(XFX 6600GT DDR3) και στο tweakpc ειναι χωρις ψυκτρακια οπως μπορεις να δεις,ενω στο hexus ειναι με 4 ψυκτρακια!Παρ'ολα αυτα φαινεται να εχουν ιδια ψυξη στον πυρηνα!Τι να πω..διαφορετικες εκδοσεις?

Link to comment
Share on other sites

Dead δεν ξερω τι να σου πω.Λιγο μπερδεμενα μας τα λεει η xfx...Παντως εγω την ειχα παρει 207e απ το e-shop ενω τωρα 2 μηνες μετα κοιτα τι παιρνεις http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.519517

oποτε μην πολυψαχνεσαι με τις 6600gt....

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,πηρα τελικα το μαραφετι της ZALMAN.Αψογο.Βεβαια στην αρχη απογοητευτηκα γιατι το PC εκανε κι αλλο θορυβο αλλα τελικα διαπιστωσα οτι οφειλεται στο τροφοδοτικο ρε γμτ...Ποσο ειπαμε πανε τα noisetaker;...

Link to comment
Share on other sites

Eχω ακριβως την ιδια καρτα(256ΜΒ)Ποιο απτα δυο να προτιμησω?1

2

1.H πρωτη βγαζει τον αερα εξω?

2.Ειναι καλυτερο να βγαινει εξω ο αερας?

3.Ξερει κανεις το επιπεδο θορυβου του 2.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από thrasher

Eχω ακριβως την ιδια καρτα(256ΜΒ)Ποιο απτα δυο να προτιμησω?1

2

1.H πρωτη βγαζει τον αερα εξω?

2.Ειναι καλυτερο να βγαινει εξω ο αερας?

3.Ξερει κανεις το επιπεδο θορυβου του 2.

Όσων αφορά το δεύτερο το κουτί λέει 18.5 dB +- 10% στα 5V και 28.5 dB στα 12. Τώρα μάλλον αλήθεια λέει γιατί στα 5 δε την ακούω σχεδόν καθόλου. Επίσης αν πάρεις ζαλμάν να προτιμήσεις αυτή που είναι ολόκληρη χάλκινη...

Link to comment
Share on other sites

Καλος.Θα το σκευτω λιγο και θα αποφασισω.Ξερει κανεις κανα review και με τις

δυο,συγκριρτικο τεστ?

>>Off Topic>>Ρε παιδια ολοι εχετε προβλημα με το θορυβο του τροφοδοτικου..........μονο εγω εχω 17db τροφοδοτικο?:p :P :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.