Jump to content



Αγορα 32' LCD TV


kallileo

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από daospi [Σήμερα, στις 16:44]

Philips 32PF9830.Αν και τσουχτερή η τιμή,είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά.Έχει HDMI,DVI,USB,αναγνώστη καρτών και άλλα πολλά.

Είναι τόσο καλύτερη από την samsung r51 ώστε να δώσεις 1000+ παραπάνω??

Link to comment
Share on other sites

Καλη φαινεται αλλα δεν καταλαβα αν εχει χρονο αποκρισης 8 ή 12 ms. To Πλαισιο λεει 12 και Pixmania λεει 8. Οπως αλλου λεει οτι εχει contrast 3000:1 και αλλου 800:1. Την εχω δει στο Πλαισιο αλλα η εικονα οταν την ειδα ηταν χαλια αλλα φανταζομαι οτι ειναι λογω της αθλια πηγης που εχουν ολες οι τηλεορασεις του πλαισιου..την εχει δει κανεις εν δραση σε κανονικες συνθηκες?????

Πλαισιο

Η Viewsonic του Πλαισου τι λεει?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris [Σήμερα, στις 16:47]

Είναι τόσο καλύτερη από την samsung r51 ώστε να δώσεις 1000+ παραπάνω??

Εξαρτάται από το τι ψάχνει κανείς.’μα θες ότι καλύτερο κυκλοφορεί και δεν έχεις πρόβλημα με τα λ7 τότε την αγοράζεις.’μα σε περιορίζει το οικονομικό,υπάρχουν άλλες πολλές αξιόλογες προτάσεις(όπως της SONY,LG).Kατά τη γνώμη μου,είναι μακράν η καλύτερη LCD που έχω δει.Τόσο σε εικόνα όσο και στις ευκολίες που διαθέτει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από daospi

Philips 32PF9830.Αν και τσουχτερή η τιμή,είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά.Έχει HDMI,DVI,USB,αναγνώστη καρτών και άλλα πολλά.

Την εχω δει αυτην που λες και οντως ειναι η καλυτερη αλλα η τιμη της ειναι τσουχτερη. Θα κινηθουμε σε πιο λογικα ορια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 17:19]

Την εχω δει αυτην που λες και οντως ειναι η καλυτερη αλλα η τιμη της ειναι τσουχτερη. Θα κινηθουμε σε πιο λογικα ορια.

Για κοίτα και την SONY KLV-V32A10.Αν είναι και αυτή τη βρίσκεις ακριβή,κοίτα την Samsung που είπαν τα παιδιά παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Philips 9966

Φρέσκια αγορά. Δοκιμάστηκε μαζί με BRAVIA KLV-V32A10 και την Samsung που λέτε. Ίδια πηγή και για τις 3 (το ίδιο DVD και τηλεοπτικό σήμα). Περιττό να πω πως η SONY ήταν μακράν η χειρότερη. Η SAMSUNG απλά καλή.

Πάρα πολλές επιλογές να παραμετροποιήσεις. Έχει και το AMBILIGHT που της δίνει άλλον αέρα. Αλλά 2100+ στην καλύτερη θα την βρεις.

Link to comment
Share on other sites

άλλο ένα ψήφο για την samsung που την έχω κιόλας :p . Για μένα η ποιότητα της εικόνας που βγάζει είναι πολύ καλή και από ποιότητα σκίζει. Με dvd sasmsung και hdmi είσοδο βγάζει απίστευτη εικόνα.. Το μόνο κακό είναι ότι είδα την DELL 37αρα (οχι απο κοντά μόνο specs) και ψάρωσα για αλλαγή γιατι οι 32 ιντσες μου φαίνονται πια λίγες :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Μακρια απο τις νεες sony bravia.Δεν εχουν καν wega engine.

γιαπ...καλα τα λες...αλλα μονο οι απλες οι ασημενιες δεν εχουν wega engine (τετοια εχω 40αρα)...αν βλεπεις απο τις αναλογικες εισοδους δεν ειναι ωραια η εικονα...θολουρες κτλ κτλ κτλ....αλλα σε δοκιμη που εκανα με το pc τα dvd ήταν απλα αλλο πραγμα...και χρησιμοποιοντας μονο το power dvd...οταν ξανακατσει να ξαναδανειστω :hehe: το dvi-hdmi καλωδιο απο το παλικαρι θα δοκιμασω και με zoomplayer...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει με την Marantz LC 3201 (εννοώ ότι δεν την έχω δει με τα μάτια μου) αλλά τα χαρακτηριστικά της λένε αρκετά . H μαμά εταιρεία είναι η philips (εξαγορά πριν 5 χρόνια, γνωστή ιαπωνική μάρκα στον ήχο(medium to high end sound - home theater, εγγυημένη ποιότητα) άρα τα panel θα είναι τα ίδια με της philips.

Η μόνη με dvb-t και analog tuner.

To μόνο που ξέρω (εκεί την πρόσεξα άλλωστε) είναι ότι την έχει το Ram-Shop, (φυσικά θα υπάρχει και αλλού) και η τιμή της είναι 2200.

Χαρακτηριστικά :

# 32 LCD high resolution WXGA flat TV with 1366 x 768 pixels (real 16:9)

# HDTV-ready (High Definition TV)

# High contrast ratio1000:1 with high brightness of 450cd

# High speed pixel response of only 8ms

# DVB-T and analogue tuner built-in for high quality audio and video

# Electronic Programme Guide via DVB-T

# Teletext with TOP/FLOP

# Compatible with all European PAL/SECAM broadcast standards

# FIT Engine offers best video processing for artefact free pictures

# APVA (Advanced Patterned Vertical Align) mode reduces pixel effects on edges

# Digital Video Interface (DVi with HDCP)

# Multiple audio and video inputs including RGBhv and Component

# SRS TruSurround XT for an incredible virtual surround sound experience

# Detachable speaker system

# Dedicated remote control

http://www.marantz.com/new/index.cfm?fuseaction=Products.Product&cont=eu&bus=hf&prod_id=3551&series=comp&type=lcd

Πιστεύω ότι θα είναι καλύτερη από την Sansung (πολύ καλή εικόνα, την έχει ένας φίλος ) αλλά την Philips την έχω τσεκάρει φοβερή εικόνα (pixel plus 2) (carrefour 2390).

H sony δεν είναι και τόσο χάλια (μήπως ήταν η S (1600 ) και όχι η V που είναι ολόμαυρη και έχει wega engine (2000 ) ?)

e_lc3201_lrg.gif

e_lc3201_bck.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλη μας φανηκε η Samsung αλλα επειδη δεν εχει DVI μπορω να συνδεσω το PC στην HDMI?????

Πηγαμε Κωτσοβολο, Πλαισιο και Ηλεκτρονικη Αθηνων αλλα πουθενα δεν ειδαμε Sharp........και γενικα μου φανηκε οτι οι καλυτερες ειναι οι Philips αλλα ειναι και πανακριβες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 20:59]

Καλη μας φανηκε η Samsung αλλα επειδη δεν εχει DVI μπορω να συνδεσω το PC στην HDMI?????

Πηγαμε Κωτσοβολο, Πλαισιο και Ηλεκτρονικη Αθηνων αλλα πουθενα δεν ειδαμε Sharp........και γενικα μου φανηκε οτι οι καλυτερες ειναι οι Philips αλλα ειναι και πανακριβες.

Για Sharp πήγες από fnac στο Athens mall?

Μάλλον έχει (έτσι δείχνει στο site )

http://www.fnac.gr/index.asp?pathID=1_2_36_56_82

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo

Καλη μας φανηκε η Samsung αλλα επειδη δεν εχει DVI μπορω να συνδεσω το PC στην HDMI?????

Πηγαμε Κωτσοβολο, Πλαισιο και Ηλεκτρονικη Αθηνων αλλα πουθενα δεν ειδαμε Sharp........και γενικα μου φανηκε οτι οι καλυτερες ειναι οι Philips αλλα ειναι και πανακριβες.

hdmi - dvi είναι το ίδιο πράγμα με άλλο βύσμα (το hdmi έχει τη δυνατότητα να περνάει και ήχο). υπάρχει δηλαδή adapter hdmi -> dvi ή καλώδιο που στο ένα άκρο να έχει hdmi και στο άλλο dvi.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

hdmi - dvi είναι το ίδιο πράγμα με άλλο βύσμα (το hdmi έχει τη δυνατότητα να περνάει και ήχο). υπάρχει δηλαδή adapter hdmi -> dvi ή καλώδιο που στο ένα άκρο να έχει hdmi και στο άλλο dvi.

Ναι Σωτηρη το βρηκα απλα τα καλωδια αυτα ειναι πανακριβα. Σε ολα τα μαγαζια εχουν πανω απο 40 ευρω με μεσο ορο γυρο στα 60. Μονο στο eshop βρηκα ενα το οποιο ειναι 1.5μ και εχει περιπου 8 ευρω. Τωρα τι διαφορα στην ποιοτητα εχει με τα άλλα "ντεν ξερει".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.