Jump to content



GX/ VX/ Platinum


fotme

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

:confused: :confused: :confused:

Kαταφέραμε και Sandra...

πως;

Μα φυσικά βάζοντας πρώτα ένα να τρέξει σε 2Τ και μετά σε 1Τ...άλλο κουλό και αυτό...

Το πρώτο είναι με 241@1Τ

το δεύτερο με 241@2Τ

το τρίτο είναι με άλλα δυο Κingston HyperX 2x256MB μαζί με τις OCZ...στα 235@2Τ

Όλα τα άλλα timings είναι αυτά που έδωσα παραπάνω με διαιρέτη 166.

post-149-1416072414,8766_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fotme [Σήμερα, στις 20:46]

Μολις εκανα to voudas way, αραπια μαντολες, δεν παταει καλα το heatspeader χειροτερα αποτελεσματα. Θα παω απο checkmate να τα σκασω για thermaltake ψυχτρακια.

Ακουω προτασεις για ψυχτρες?

295 me 1.5 παιζω, 300/1.58 και 307 /1.61-2

Link to comment
Share on other sites

με 3,1 και enabled ή disabled το +0,3???

Προς το παρων ειμαι 243 στα 3,2+disabled ...Με 3,1 δεν δοκιμασα ακομα...

και 256αρια η 512αρια εχεις?...(μαλλον 512αρια εε?)

Και εγω ψαχνω αλλα τα ψυχτρακια δεν ξερω αν θα με βολεψουν...για κουβερτουλες λεω...

Ασχετο κατι revoltec που πετυχα καπου και βγαινουν με χρυσο ,ασημί και μαυρο χρωμα..ειναι ολα αλουμινιου??Ειναι φτηνα τα ατιμα...αλλα θελω χαλκινες κουβερτες και δεν λενε αν ειναι!

Link to comment
Share on other sites

με 3,1 και enabled ή disabled το +0,3???

Σε εμενα αναφερεσαι?:blink:

Ασχετο κατι revoltec που πετυχα καπου και βγαινουν με χρυσο ,ασημί και μαυρο χρωμα..ειναι ολα αλουμινιου??Ειναι φτηνα τα ατιμα...αλλα θελω χαλκινες κουβερτες και δεν λενε αν ειναι!

κατι σαναυτα?

τα θεωρω κοσμημα (ανοιγουν σαν βενταλια...:inlove: ειχα δει και κατι αλλα revoltec που μαζι με τα copper της thermaltake θεωρουνται κορυφαια. Εχεις καμια φοτο απο αυτα που λες?

.

Αληθεια τα κουλερμαστερ τι λενε?

Παντως θα ηταν ωραια να παιζανε δυο πλακες καθαρου χαλκου ενωμενες με κλιπ στο πλαι.. Αληθεια που παιζει να πουλανε λεπτα κομματια χαλκου που στα κοβουνε σε οτι διασταση τα θες.

Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνονται πολύ τα άτιμα πάντως...

Ενδεικτικά χτες πήγαν 245 με 3.15 και φουλ ανεμιστήρια, ανοικτό κουτί, ανοικτό μπαλκόνι... και 241 με 3.07 ....

Το ένα πάντως 250 αρίζει μόνο του το άλλο είναι στα 246... αλλά δεν ψήνομαι γαμώτο να βγάλω τις κουβέρτες ...

Link to comment
Share on other sites

ναι σε σενα fotme...(για το disable ή enable)

εδω ειναι οι κουβερουλες που ελεγα..(τα δυο πρωτα-πανω)..

Υπαρχει ενα ΤΤ στα 15-16€ και ενα ακασα τερμα κατω στα 8-9€??

Ποσο διαφορα να εχουν μεταξυ τους αυτα??

Και τελος τα revoltec ειναι χαλκου ή αλουμινιου....(αν και το ασημι θα θελα να ηταν οντως ασημι -για το χρυσαφι ουτε λογος:p)

θα θελα κουβερτουλες ωστε να μην εχω προβλημα σε επομενη μητρικη οπου το dual θα ειναι διπλα διπλα..και δεν θα μπαινουν!

Link to comment
Share on other sites

Ta revoltec πρεπει να ειναι χαλκου αν κρινω απο το βαρος, απλα το χρωμα αλλαζει.

ΑΝ μιλας για το μεμτεστ στα 244 ειμαι με 3v disabled, αλλα τωρα που εβγαλα ταινια και εκανα voudas way βγαζω λαθη....θερμοκρασιες.

Παντως πιστευω οτι τα ψυχτρακια ειναι by far η καλυτερη λυση, καθε ενα εχει 0.5cm υψος οποτε αν εχεις ενα headroom 1.5cm εισαι υπερ του δεοντος ανετος.

ΒΤW: Η σιλικονη ειναι ηλεκτροαγωγιμη?

Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνονται πολύ πάντως από 3.1 και πάνω...

Προσπαθώ να τις σταθεροποιήσω με λιγότερο Vdimm.

Ένας 9άρης τις φυσά ...

Τα timings ειναι πολύ σφιχτά αν δεν κάνω λάθος...

Θα τις ψήσω και άλλο αυτές τις μέρες με τα κρύα γιατί γουστάρουνε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spyrus

Ζεσταίνονται πολύ πάντως από 3.1 και πάνω...

..

αυτο παρατηρω και εγω..με 3,2+εναβλε ειμαι στα 245 πλεον

και με 3,1+εναβ ειμαι στα 241 που δοκιμασα σημερα..

με 3,1+δισ εβγαλε 2 λαθη το 3ο λοοπ αλλα 2 στο 5..και ενω στην αρχη πηγαινει καπως ετσι μετα απο καμποση ωρα γιναν πολλα περισσοτερα...

Αν ψηθουν στα κρυα μετα στις ζεστες(εντος δωματιου δλδ) θα δουλεουν καλυτερα?Η επιστροφη στα παλια??

(σε μας χιονιζει:) Λες να δω 15χιλ αqua?)

Αρχική απάντηση από fotme

Παντως πιστευω οτι τα ψυχτρακια ειναι by far η καλυτερη λυση, καθε ενα εχει 0.5cm υψος οποτε αν εχεις ενα headroom 1.5cm εισαι υπερ του δεοντος ανετος.

ΒΤW: Η σιλικονη ειναι ηλεκτροαγωγιμη?

και εγω αυτο πιστευω αλλα δεν θελω να "παχυνω" τοσο τις μνημες!Τωρα δεν θα εχω προβλημα βεβαια....αλλα σκεψου πως θα ειναι ...με 16 ψυχτρακια η καθε μια..(double sided)

αν ειναι artic silver ναι....οι αλλες οχι...(ceramique κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί να πω και κοτσάνα αλλά κάτι πρέπει να παίζει με την εγγύηση των μνημών που καλύπτεται μέχρι τα 3.2...

Μπορεί να μην τις επιτρέπεται από το PCB να πάνε παραπάνω...γιατί δεν μου αρέσουν που μπουκάνουν εύκολα...

Εγώ θα περίμενα στα 3.2 άνετα τα 250 έτσι όπως πάνε αλλά δεν κερδίσω πάνω από 1-2 βάζοντάς το τόσο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spyrus

@NTG αφού έχεις DFI δώσε πάνω από 3.2 να δούμε αν ακούνε...

ακουνε δε λεω...δεν ειναι και διαμαντια βεβαια αλλα τα 262 τα φτασανε...με 3,5(απο bios 3,4+enabled) ...απλα θελω να δινω 24/7 μεχρι 3,2(+enable αν χρειατει)...

Προς το παρων που ειμαι με αερα -και μαλιστα μαμα- στο cpu ειμαι μονιμα με 2900 και μνημες στα 241 με 3,2(πλεον 3,1+εναβλε)..

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάποια reviews ...

Πάνε 260 αλλά θέλουν 3.5 περίπου...

Μα καλά τόσο δύσκολα ανεβαίνουν μετά;

http://www.tbreak.com/reviews/article.php?id=403

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=235&num=2

Λέτε να βγάλω τις κουβέρτες;

Απλά σκέφτομαι μήπως δεν αξίζει τον κόπο γιατί για 3.2 που θα δώσω max άντε να είμαι στα 245 stable...

Εντάξει πάντως είπα ******* πάνε αλλά με καλή ψύξη + volts... :sick:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.