Jump to content



Πόσα watt τρώτε;


Makis Hourdakis

Τι κατανάλωση έχετε; (80% φορτίο)  

221 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

http://www.custompc.co.uk/

Lab review Oct 2005. Κοίτα πως μετρήσανε (την μεθοδολογία τους (με τι load) και τα αποτελέσματα μπορούν να στα επιβεβαιώσουν και άλλοι

The Features score includes the overall efficiency and PFC efficiency as measured during the 50, 75 and 100 per cent load test scenarios, the number, type and quality of the cables, plus how noisy the cooling fan(s) are at 100 per cent load. The Value score is a combination of the Stability and Features scores and the total output (in watts) divided by the price. These three scores were then added together to provide the Overall score of each PSU.

Για να μην ψάχνεις άδικα :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Το διάβασα, αλλά πάλι 80% σε full load είδα :p

Δεν είπα ότι είναι κακό psu, ότι δεν είναι στην λίστα του 80+ είπα, οπότε μην προσπαθείς να μου αποδείξεις ότι είναι καλά τροφοδοτικά, την ίδια εντύπωση έχω και εγώ :flower:

Link to comment
Share on other sites

και μιας και το λυσατε το θεμα με το ενερμαξ νο συνεισφερω και εγω στη ΔΕΗ με 346watt(80%) μονο το κουτι ,περισσευουν μια οθονη και κατι ηχεια....λογικα τα 450 τα εχω χαλαρα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 01:59]

Το διάβασα, αλλά πάλι 80% σε full load είδα :p

Δεν είπα ότι είναι κακό psu, ότι δεν είναι στην λίστα του 80+ είπα, οπότε μην προσπαθείς να μου αποδείξεις ότι είναι καλά τροφοδοτικά, την ίδια εντύπωση έχω και εγώ :flower:

Δεν είπα κάτι άλλο. 80% έλεγα εγώ, 70% έλεγες εσύ. Μάλλον τελικά συμφωνείς με το 80%. ;)

Link to comment
Share on other sites

μονο το κουτι:

274watt 80%

308 watt 100%

αυτα σε λιγες μερες που θα εχω μια 6800gs προς το παρων ειμαι λιγο πιο κατω....

και το τροφοδοτικο μου ειναι ενα hec 420watt με efficiency >75%

βαλε και αλλα 80 της οθονης τα ηχεια αλλα ποσα 10(?) συνολο ο υπολογιστης μου τρωει καπου αναμεσα απο 350 με 400 watt

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno

Δεν είπα κάτι άλλο. 80% έλεγα εγώ, 70% έλεγες εσύ. Μάλλον τελικά συμφωνείς με το 80%. ;)

Ψάξε στο google EG851AX+efficiency .

δεν το είπα επειδή έτσι μου ήρθε, αλλά έτσι έβγαλαν τα online :p

Όταν το δω στην λίστα του 80+, τότε θα συμφωνήσω.

Link to comment
Share on other sites

400+ στο κανονικο...

και 105(ωραια ε :D ) στο κατεβαστηρι...

μπορει να ειναι ελαχιστα διαφορετικες οι τιμες...δεν τις θυμαμαι και πολυ καλα...τα ετρεξα χτες και δεν μπορουσα να μπω στο λαμπ και τωρα βαριεμαι να ξαναδοκιμαζω...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Ως γνωστόν, ένα τροφοδοτικό μπορεί να ρίξει τάσεις κτλ όταν φτάσει στα όρια του. Εάν το φορτίο του είναι πολύ μικρότερο απο αυτό που μπορεί να δώσει, υπάρχει περίπτωση να υπάρξει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.