Jump to content



Πόσα watt τρώτε;


Makis Hourdakis

Τι κατανάλωση έχετε; (80% φορτίο)  

221 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

80% -> 547W

100% -> 684W

(τους Raptores τους υπολόγισα σαν SATA, σαν SCSI 10000rpm η συνολική κατανάλωση 100% πάει 708W).

Με ένα HEC PowerOP 525W που δεν παραπονέθηκε εδώ και 2 χρόνια που το έχω.

Η κατάρριψη των μύθων....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox [Χθες, στις 23:14]

80% -> 547W

100% -> 684W

(τους Raptores τους υπολόγισα σαν SATA, σαν SCSI 10000rpm η συνολική κατανάλωση 100% πάει 708W).

Με ένα HEC PowerOP 525W που δεν παραπονέθηκε εδώ και 2 χρόνια που το έχω.

Η κατάρριψη των μύθων....

ρε συ Jimmy μηπως κατι δεν εκανες σωστα;Μπορει το psu να σου δινει 160W παραπανω;(ερωτηση)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσέξτε αυτό που είπε ο ergotelis...Single Processor βάζομε..Dual είναι για συστήματα με 2 cpu..

Πάντως πολύ πιθανό να βγάζει και πιο πολλά watt απ' όσο είναι το psu και να δουλεύει σωστά το σύστημα,αφού ποτέ δεν πρόκειται να δουλεύουν όλα 100% για να υπάρξει η συγκεκριμένη κατανάλωση...

Link to comment
Share on other sites

496watts με ενα "ανωνυμο" τροφοδοτικο 420w..

και η αληθεια ειναι οτι εχω προβληματα!ενω εφτανα με αερα 3.8+ εναν 6600 τωρα μεχρι 3.4 παω οταν φορτωσα την υδροψυξη..και εχω βγαλει και ενα dvd-rom για ευνοητους λογους.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

εμενα παλι μου βγαζει το λαπτοπ στα 200 watt αλλα το τροφοδοτικο του ειναι στα 85.... Χμ... Ποσο σίγουροι ειμαστε οτι ειναι ρεαλιστικο το νουμερο που γραφει?

ΥΓ. Εβαλα τα mobile components..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.