Jump to content



Πόσα watt τρώτε;


Makis Hourdakis

Τι κατανάλωση έχετε; (80% φορτίο)  

221 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από tristeno

Γιατί άλλα είναι περισσότερο αποδοτικά (Seasonic, enermax) και άλλα τραβάνε ρεύμα με την σέσουλα για τα ίδια watt (Hyper, tagan)

Ρίξτε και μία ματιά εδώ, κατασκευαστές με >80% efficiency. Enermax δεν βλέπω πάντως :p

Και ένα ενδιαφέρον άρθρο, εδώ.

Link to comment
Share on other sites

275 Watt @ 80%

305 Watt @ 100%

Είχα ένα chieftec 350W μέχρι πριν 1 βδομάδα. Πήρα ένα Qtec των 500 τώρα. Μάλλον θα ξαναβάλω το παλιό γιατί ήταν πολύυυ πιο αθόρυβο... Και αν δεν αντέξει με τη Radeon βλέπουμε!!

Link to comment
Share on other sites

522W@80% με το antec που ηρθε μαζι με το κουτι.(καπου στα 460~ μαλλον ειναι)

επισης μιας και δεν ειχε τους επεξεργαστες μου εβαλα 1 xp palomino στα 2000

(δεν θυμαμαι τις διαφορες εαν ειχαν ποιες ηταν)και στο γενικο συνολο προσθεσα ακομη ενα.

Link to comment
Share on other sites

χωρις O/C

στο 80% 452watt

στο 100% 488watt

με O/C

στο 80% 513watt

στο 100% 564watt

εγω ειμαι με ενα hiper Type-R 580 και οι τασεις ειναι πολυ καλες

και εμενα ψιλο υπερβολη μου φενετε.....

ειναι δηνατον να τραβαει τοσο ρευμα συνεχεια???

Link to comment
Share on other sites

Τόσο ρεύμα συνέχεια όχι. Αλλά αν δουλεύουν δίσκοι στο full, αντιγράφεις απο το DVD στο DVDRW, κάνεις bench τα γραφικά, τρέχεις ένα aids@home, κουνάς το joypad, ακούς mp3, κατεβάζεις από το LAN, φορμάρεις τη δισκέτα και απογειώνεται το tower με τα ανεμιστήρια τότε υπάρχει μια πιθανότητα να το καις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy

Τόσο ρεύμα συνέχεια όχι. Αλλά αν δουλεύουν δίσκοι στο full, αντιγράφεις απο το DVD στο DVDRW, κάνεις bench τα γραφικά, τρέχεις ένα aids@home, κουνάς το joypad, ακούς mp3, κατεβάζεις από το LAN, φορμάρεις τη δισκέτα και απογειώνεται το tower με τα ανεμιστήρια τότε υπάρχει μια πιθανότητα να το καις.

LOL :D

Link to comment
Share on other sites

495 συμφωνα με το λινκ αλλα μεσα απο το προγραμμα του ups 400 μαζι με μια τφτ19

enermax600

181 κατεβαστηρι συμφωνα με λινκ 80 συμφωνα με προγραμμα του ups

400 zalman

στο κυριως pc ειναι μεγαλη η διαφορα αλλα στο κατεβαστηρι ειναι υπερβολικη πανω απο το διπλασιο και δεν εχει τιποτα παραμονο athlon 1800+ 512ram kai ena hdisc, μια ethernet kai tnt2

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Χθες, στις 22:48]

Ρίξτε και μία ματιά εδώ, κατασκευαστές με >80% efficiency. Enermax δεν βλέπω πάντως :p

Και ένα ενδιαφέρον άρθρο, εδώ.

Ανημέρωτο σε βρίσκω

Το Enermax EG851AX είναι στην κατηγορία των 80ρηδων. Μάλλον θέλει update η λίστα ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.