Jump to content



ADSL Internet στο 1Mbps από ευρώ 19,90 το μήνα


helloween

Recommended Posts

Σε νέες, απίστευτες μειώσεις τιμών στις συνδρομές του Internet προχωρά η Vivodi Telecom, με στόχο να φέρει το ADSL σε κάθε ελληνικό σπίτι, αποδεικνύοντας έμπρακτα τη δέσμευσή της προς τον Έλληνα καταναλωτή για παροχή προσιτών ευρυζωνικών υπηρεσιών.

Προχωρώντας σε μειώσεις τιμών έως και 52% στα πακέτα μηνιαίας χρέωσης**, η Vivodi κάνει ένα ακόμη βήμα μπροστά, παρέχοντας πραγματικά προσιτό broadband Internet στην ελληνική αγορά, τόσο μέσω του δικτύου xDSL της εταιρείας όσο και μέσω του δικτύου του ΟΤΕ, δημιουργώντας νέα προπληρωμένα πακέτα 6μηνης και 12μηνης διάρκειας στις πιο ανταγωνιστικές τιμές της αγοράς.

Αξίζει να σημειωθεί το γεγονός ότι για πρώτη φορά, η Vivodi Telecom αξιοποιώντας τις δυνατότητες που της προσφέρει το ιδιόκτητο xDSL δίκτυό της- προσφέρει ADSL ταχύτητας 1024K μόλις με ευρώ19,90 το μήνα*, ενώ για όσους ήδη βρίσκονται στον «κόσμο» του ADSL, οι νέες μειωμένες τιμές και τα προπληρωμένα πακέτα της εταιρείας -ιδανικά για ανανεώσεις συνδρομών- «κάνουν τη διαφορά».

Αποσκοπώντας στη συνεχή «ξενάγηση» του Έλληνα χρήστη σε κάθε «πλευρά» του Internet, η Vivodi ανανεώνει και την προσφορά της στο πιο ολοκληρωμένο ADSL πακέτο της αγοράς.

Μόνο με ευρώ 99***, το DSLcube τα έχει όλα... μέσα του και έως τις 30/4/2006 προσφέρει:

3 + 2 μήνες δώρο, ADSL Internet σε ταχύτητα 512/128Kbps

Όλον τον απαραίτητο εξοπλισμό σύνδεσης (modem/router)

Το τέλος ενεργοποίησης της ADSL σύνδεσης

Τα προϊόντα και οι υπηρεσίες της Vivodi διατίθενται τηλεφωνικώς στο 13880, στα καταστήματα Πλαίσιο και στο δίκτυο εμπορικών συνεργατών της Vivodi.

Σημειώσεις:

Οι παραπάνω τιμές δεν περιλαμβάνουν ΦΠΑ

* Η τιμή των ευρώ19,90 αποτελεί την αναγωγή ανά μήνα της αξίας του προπληρωμένου 12μηνου πακέτου ταχύτητας 1Mbps (μεριζόμενης πρόσβασης στο ιδιόκτητο DSL δίκτυο της Vivodi), η οποία ανέρχεται στο συνολικό ποσό των ευρώ239 για 12 μήνες, για αιτήσεις ενεργοποίησης συνδρομών έως 30/4/ 2006

** Αφορά ADSL μεριζόμενης πρόσβασης σε ταχύτητα 2048/640Kbps

*** Ισχύει μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων

http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=377

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired

^^^^^^

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΑΥΤΑ; ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΤΕ

θα πουν ότι εγώ δεν μπορώ να εξυπηρετηθώ απο την Vivodi κατευθείαν, αλλά πρέπει να περάσω μέσα από το δίκτυο του ΟΤΕ. Η Vivodi δεν έχει δικό της δίκτυο στην περιοχή μου, όπως και σε πολλές άλλες .

Δηλαδή πρέπει να πληρώσω 130 ευρώ παραπάνω για το νταβατζιλίκι του χαλκού.:rant:

αίσχος ξαναλέω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Malkav

θα πουν ότι εγώ δεν μπορώ να εξυπηρετηθώ απο την Vivodi κατευθείαν, αλλά πρέπει να περάσω μέσα από το δίκτυο του ΟΤΕ. Η Vivodi δεν έχει δικό της δίκτυο στην περιοχή μου, όπως και σε πολλές άλλες .

Δηλαδή πρέπει να πληρώσω 130 ευρώ παραπάνω για το νταβατζιλίκι του χαλκού.:rant:

αίσχος ξαναλέω...

Δεν νομιζω οτι ειναι και πολυ αισχος. Και θα σου το εξηγησω...

369+ΦΠΑ 19%=439.11 /12 μηνες = 36.5 τον μηνα για 1Μbit. Ε, δεν θα το ελεγα και τοσο αισχος...

Δεν υποννοω οτι δεν ειναι νταβατζιλικι απλα ακομα και ετσι να το δεις ΠΑΛΙ προσφορα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Δεν νομιζω οτι ειναι και πολυ αισχος. Και θα σου το εξηγησω...

369+ΦΠΑ 19%=439.11 /12 μηνες = 36.5 τον μηνα για 1Μbit. Ε, δεν θα το ελεγα και τοσο αισχος...

Δεν υποννοω οτι δεν ειναι νταβατζιλικι απλα ακομα και ετσι να το δεις ΠΑΛΙ προσφορα ειναι...

μα δεν σχολιάζω την αντικειμενική τιμή, κάθε άλλο τα πράγματα εκεί καλά πάνε επιτέλους

ούτε έχω κάποιο παράπονο απο τη Vivodi

αυτό που συχαίνομαι είναι η μονοπολιακή τακτική που κρατάει ο OTE

για αυτό κάθε τόσο τρώμε καμπάνες απο την EU.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά ρε παιδιά, εγώ έχω μια 384 πOTE-Net κ πληρώνω μηνιαίως: 18.92+22.49= 41.41Ε τον μήνα !!!!! Δηλαδή πληρώνοντας 41.41-36.5 =~5Ε λιγότερα για ... 640Κbps ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ? !!!

Ντεν πάει καλά κόσμος εν Ελλάδι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια... 68 λίρες -> 100 περίπου ευρώ για ενα χρόνο 10mbit ιντερνετ στην εστια στο πανεπιστημιο που ειμαι τώρα στην Αγγλία... Όταν φτάσουμε σε ευρωπαικά επίπεδα το ξανασυζητάμε..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jogi

Παιδια... 68 λίρες -> 100 περίπου ευρώ για ενα χρόνο 10mbit ιντερνετ στην εστια στο πανεπιστημιο που ειμαι τώρα στην Αγγλία... Όταν φτάσουμε σε ευρωπαικά επίπεδα το ξανασυζητάμε..

η ρωμη δε χτιστηκε σε μια μερα ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ. Αυτό που λέω είναι ότι εχουμε μείνει πίσω και σε σχεση με άλλες υπο αναπτυξη χώρες που καταφεραν και εγακτεστησαν δίκτυα πολύ γρηγορότερα σε σχεση με την ελλάδα. Απλώς εμας μας εχει φάει το μονοπώλειο του ΟΤΕ. Αν υπήρχε ανταγωνισμός σε αυτόν τον τομέα πέρα απο την vivodi τότε θα βλέπαμε πολύ γρηγορότερες εξελίξεις. ΠΧ κοίτα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. Πόσο γρήγορα κατάφεραν και υλοποίησαν το 3g και σε λογικά πλάισια κόστους, γιατί υπάρχει ανταγωνισμός και διαφήμηση...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ναι μεν ειμαστε πισω , αλλα εχουνε γινει αλματα τελευταια χρονια. Αν αναλογιστεις οτι το 1988 ητανε πολυτελεια να εχεις τηλεφωνο και μαλιστα επαιρνες μετα απο μηνες και με βυσμα για σιγουρα αποτελεσματα και οτι το 2003 οι ταχυτητες ητανε 256Κ και ακριβες ΠΟΛΥ νομιζω οτι τα πραγματα βελτιωνονται σταθερα αλλα δε ξερω αν ειναι αργα γιατι δε ξερω τι εγινε εξω.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες καλα κανουν και πεφτουν. Και οι 384 πεσανε καποια στιγμη. Το ερωτημα που δημιουργειται ομως ειναι το κατα ποσο θα δουλευουν οπως θα πρεπει να δουλευουν ? Δεν χρειαζεται να αναφερω τα σχετικα συχνα προβληματα με γραμμες 384 ειναι γνωστα. Μακαρι να παιζουν ικανοποιητικα γιατι κι εμενα οι τιμε αυτες με βαλανε σε σκεψεις.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηξη πολυ σημαντικη σε περιπτωση που θελουμε να κανουμε καποια κινηση.

Οι εχοντες Vivodi ειναι ευχαριστημενοι? Ρωταω γιατι καποτε εβαλα για λογους οικονομιας(πριν ενα χρονο και κατι) και ακομα το θυμαμαι...(οχι με την καλη εννοια).

Link to comment
Share on other sites

Mονοπωλιο ο Οτε?Μπαα δεν πιστευω..φατε μια αυξησουλα παλι για να μαθετε να διαμαρτυρεστε!:p

Εγω εχω vivodi Ζαχο και τα αποτελεσματα ειναι καλα!Η Forthnet ειναι πιο γρηγορη σιγουρα παντως!Τωρα για τα pings δεν μπορω να σου πω πολλα γιατι δεν παιζω online.

Γνωμη μου ειναι παντως πως ο παροχεας παιζει ελαχιστο ρολο πλεον..αν εισαι σε καλο dslam εισαι αρχοντας οτι και να βαλεις!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η vivodi, αλλά έχει δύο ειδών χρήστες. Αυτοι που κάθε τρεις και λίγο αντιμετωπίζουν συνεχως προβλήματα και αυτοί που είναι κυριλλές. Αν είσαστε στους δεύτερους, ευτιχίσατε. Αλήθεια, είμαστε πολύ πίσω σε σχέση με το εξωτερικό αλλά τι να γίνει... Ελπίζω οι 3 γενιά μου να δει T1:upside:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas

η vivodi, αλλά έχει δύο ειδών χρήστες. Αυτοι που κάθε τρεις και λίγο αντιμετωπίζουν συνεχως προβλήματα και αυτοί που είναι κυριλλές.

Εγω νομιζα οτι ειναι ενα το ειδος:

Αρχική απάντηση από jax7480

καποτε εβαλα για λογους οικονομιας(πριν ενα χρονο και κατι) και ακομα το θυμαμαι...(οχι με την καλη εννοια).

Κάποια πραγματα, όπως η νοοτροπια μιας εταιριας και ο σεβασμος στους πελατες της, δεν αλλαζουν με απλες μειωσεις τιμων...

Link to comment
Share on other sites

ενω ο ΟΤΕ σεβεται το πελατη και τον εκτιμα απεριοριστα , οσο για τη νοοτροπια...:hehe:

εχω βιβοντι και ασχετα με τι λενε οι διαφοροι

1.και στα εμαιλ απαντανε συντομα

2.και στο τηλεφωνο απαντανε συντομα

3.και τζαμπε τηλεφωνο εχω

4.και 512ρα εχω που κραταει ΣΤΑΘΕΡΑ πανω απο τα 50kb/s ολη μερα οτι ωρα και να ειναι

5. και πληρωνω λιγοτερα απο οσο ενας με ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.