Jump to content



Ποια ειναι η αγαπημενη σας γλωσσα?


---Zapotek--

Ποια είναι η αγαπημένη σας γλώσσα?  

55 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Λοιπόν, μιας και έχω προσέξει πως εκτός από H/W υπάρχουν άτομα που ενδιαφέρονται και για S/W είπα να ανοίξω αυτό το poll.

Ποια είναι η αγαπημένη σας γλώσσα?

Ψηφίστε, πείτε και αν δεν την βρίσκετε στο poll, reply anyway. :D.

Ψηφιζω PHP. :D

<edit>Τσεκαρετε και αυτο.</edit>

Link to comment
Share on other sites

Απο τις παραπάνω έχω ασχοληθεί με C++,Java,php,Basic στα νιάτα μου αλλά προτιμώ την Delhi που δεν την έχεις στο poll επειδή είναι αρκετά εύκολη και γρήγορη στην δημιουργία προγραμμάτων.. Μάλλον από εδώ και πέρα μόνο με Delphi θα ασχοληθώ για να την μάθω πιο καλά..

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει λιγα πραγματα σε C,C++,Java,Pascal και VB και περισσοτερο συμπαθησα τη C αν και δεν ειμαι σε θεση να διαλεξω ακομα .

Οι πιο εμπειροι plz γραψτε και τον λογο που επιλεγετε την καθε γλωσσα ή οτιδηποτε θα μπορουσε να βοηθησει εμας τους πιο απειρους στην επιλογη .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

Z ?

Είναι γλωσσά προγραμματισμού σαν την Lisp

Βασισμένη σε σύνολα

Πάνο σε αυτές φτιαχτήκαν οι σύγχρονες γλώσσες βάσεων δεδομένων

http://www.rbjones.com/rbjpub/cs/csfm03.htm

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι η Cobol? OEO? Και την δώσαμε στις πανελλήνιες!!!

Basic rulezz αλλα η Pascal περισσότερο...όσο ασχολήθηκα βέβαια. Και 2 χρόνια SQL, μετά μπέξαμε με τα κυκλώματα, τα κατσαβίδια και τα καλώδια :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.