Jump to content



Αγορά και αποστολή από Αμερική... εσωρούχων. Παίζουν δασμοί;


n1ck0s

Recommended Posts

Παιδιά sorry για το άσχετο topic αλλά μιας και κάποιοι από εσας έχετε πείρα από αποστολές εξωτερικού... αν παραγγείλω εσώρουχα για την κοπελιά μου από Αμερική (vistoriassecret.com) θα πλερώκω τελωνείο;

Το site λέει:

Victoria's Secret ships your package DDU, "duties and taxes unpaid", and does not collect the VAT, duties and/or taxes and cannot predict what your particular charges may be. If you do incur these additional charges, they must be rendered in order for your package to clear customs.
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από n1ck0s

Παιδιά sorry για το άσχετο topic αλλά μιας και κάποιοι από εσας έχετε πείρα από αποστολές εξωτερικού... αν παραγγείλω εσώρουχα για την κοπελιά μου από Αμερική (vistoriassecret.com) θα πλερώκω τελωνείο;

Το site λέει:

Προσκινώ φίλε !!

:clap: :clap:

Eδώ δεν υπάρχουνε αυτά?

Δε νομίζω θα πληρώσεις ,για τι ποσό μιλάμε?

ωχ τώρα πρόσεξα victoriasecret.com ,μάλλον πας για μεγάλο λογαριασμό ή?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

check here

:hehe: (και εγώ λέω θα ανοίξει καμμιά σελίδα με τελωνείο και δασμούς)

γιατί ρε παιδιά τον SLN τι σας έκανε?

Φίλε δεν έχω ιδέα, αλλά επικροτώ για την σκέψη... :clap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από n1ck0s [Χθες, στις 21:37]

Παιδιά sorry για το άσχετο topic αλλά μιας και κάποιοι από εσας έχετε πείρα από αποστολές εξωτερικού... αν παραγγείλω εσώρουχα για την κοπελιά μου από Αμερική (vistoriassecret.com) θα πλερώκω τελωνείο;

Το site λέει:

για εσωρουχα δεν ξερω, αλλα μπλουζακια $150 που παραγγειλαμε, μας πηραν απο το τελωνειο και μας ζητησαν τα ρεστα.

Link to comment
Share on other sites

Για εσωρουχα αξιας 120 USD, δεν μου ζητησαν να πληρωσω τιποτα. Πληρωσα ομως ενα 10αρι παραπανω δολαρια να μου τα τυλιξουν σαν δωρα κ να γραψουν κ πανω στα δελτια το "δωρο".

Αυτα πριν κανα χρονο

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Μην του απαντησει κανεις.Ειναι καμουφλαρισμενος καπ του ΣΔΟΕ που θελει να μαθει ποιοι απο σας δεν πληρωνετε τους δασμους.Εκτος αν μπορειτε να εμπιστευτειτε ενα ατομο που εχει αβαταρ το σφυροδρεπανο και μπαινει σε φορουμ τεχνολογιας για να ρωτησει πως θα αγορασει χλιδατα γυναικεια εσωρουχα απο την Αμερικη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.