Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Σε εμενα όλα καλά με 10.4 μέχρι στιγμής.Μπας και φταίει το oc σε cpu,ram?

Και εγω αυτο θα σκεφτομουν..ΑΛλα το ιδιο προβλημα ειχα και με τους 10.4a η b που ειχα περασει.Με το που τους αλλαξα με τους 10.3 final ολα οκ παλι...:/

Αν δω οτι συνεχιζουν τα bsod θα ξαναπερασω 10.3 final να δοκιμασω,αν και εκει ειμαι 99,9% σιγουρος οτι δεν θα υπαρχει θεμα.Μακραν οι σταθεροτεροι drivers οι 10.3 απο αυτους που εχω δοκιμασει στην 5970 απο οτι φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο θα σκεφτομουν..ΑΛλα το ιδιο προβλημα ειχα και με τους 10.4a η b που ειχα περασει.Με το που τους αλλαξα με τους 10.3 final ολα οκ παλι...:/

Αν δω οτι συνεχιζουν τα bsod θα ξαναπερασω 10.3 final να δοκιμασω,αν και εκει ειμαι 99,9% σιγουρος οτι δεν θα υπαρχει θεμα.Μακραν οι σταθεροτεροι drivers οι 10.3 απο αυτους που εχω δοκιμασει στην 5970 απο οτι φαινεται.

γιατί δεν κανεις μια δοκιμη με default συχνότητες παντού για σιγουριά?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το δοκιμασα χτες με default τα παντα και εφαγα παλι bsodχ2 μεσα σε λιγη ωρα..ειχα δοκιμασει ακριβως το ιδιο και με τους 10.4b νομιζω και παλι ειχα το ιδιο θεμα αλλα με αρκετα περισσοτερα bsod και ηταν και ο λογως που ξαναγυρισα σοτυς 10.3 final.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε atiman γύρισα στους 10.3, έφτιαξε η εικόνα στην τηλεόραση, μετά από λίγη ώρα κολλάει η tv και θέλει restart για να ξεκολλήσει, σβήνω μετά και το ati stream, τίποτα..την βάζω στο laptop με τις ώρες και δεν κάνει το παραμικρό..

Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματα σας εχουν ληφθει προσεκτικα υπ οψιν για τους επερχομενους 10.4.

Πολυ φοβαμαι οτι η μεθοδος της ενσωματωσης των profiles στους drivers δεν αποδιδει τα αναμενομενα και ισως αυτο αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματα σας εχουν ληφθει προσεκτικα υπ οψιν για τους επερχομενους 10.4.

Να σαι καλά atiman! τρέχοντας το furmark και η κάρτα πηγαίνοντας στο 93% τα 12 volt στο hwmonitor πέφτουν στα 11,78..ήρθε η ώρα να πάρω άλλο τροφοδοτικό...

σε idle και σε load

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά atiman! τρέχοντας το furmark και η κάρτα πηγαίνοντας στο 93% τα 12 volt στο hwmonitor πέφτουν στα 11,78..ήρθε η ώρα να πάρω άλλο τροφοδοτικό...

σε idle και σε load

Και μενα κατι τετοιο παιζει, γιαυτο στο furmark εχω "ανωμαλη" κινηση του δαχτιλιδιου (δεν ειναι smooth δηλαδη). Μαλλον το 600αρι OCZ τα εχει ψιλοφτυσει... Βασικα εμενε το 12voltο βγαζει 13 ? Ειναι λογικο; :nada:

53205796.th.jpg

Έγινε επεξεργασία από deNordic
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά atiman! τρέχοντας το furmark και η κάρτα πηγαίνοντας στο 93% τα 12 volt στο hwmonitor πέφτουν στα 11,78..ήρθε η ώρα να πάρω άλλο τροφοδοτικό...

σε idle και σε load

Ποιος μαμαει το hwmonitor, κοιτα με πολυμετρο ταυτοχρονα και αμα εισαι σταθερα στα 12V -/+ 0.2v εισαι ενταξει, και εμενα λεει οτι θελει το speedfan ενω εχω corsair 850W TX

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανεβηκαν οι 10.4a preview.........

Αντε παλι.........τους περναμε η μενουμε με αυτους του ATIMAN?:p !!!!!!!!!

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/ATI-Catalyst-10-4-a-Hotfix.aspx

Αν δεν εχεις προβληματα στα παιχνιδια η γενικα, περιμενε για τους 10.5a στις 5 Μαιου οπως ειπε ο ΑΤΙΜΑΝ. 15 μερες ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μαμαει το hwmonitor, κοιτα με πολυμετρο ταυτοχρονα και αμα εισαι σταθερα στα 12V -/+ 0.2v εισαι ενταξει, και εμενα λεει οτι θελει το speedfan ενω εχω corsair 850W TX

Συμφωνώ μαζί σου για κάθε hwmonitor, αλλά δεν έχω πολύμετρο..

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανεβηκαν οι 10.4a preview.........

Αντε παλι.........τους περναμε η μενουμε με αυτους του ATIMAN?:p !!!!!!!!!

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/ATI-Catalyst-10-4-a-Hotfix.aspx

εγω τους εβαλα για δοκιμη καμια διαφορα με αυτους του atiman

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπλεκεστε με ασκοπες διαδικασιες, διαβαστε λιγο καλυτερα..

The ATI Catalyst 10.4a Preview provides resolution for the following issue:

* Long load times for new maps in Battlefield: Bad Company 2 when using a Windows 7 / Windows Vista based system with an:

o ATI Radeon HD 5xxx series graphics card

o ATI Radeon HD 4xxx series graphics card

o ATI Radeon HD 3xxx series graphics card

o ATI Radeon HD 2xxx series graphics card

* The XP driver is provided only as an early look of Catalyst 10.4

Απο αυτα πρεπει να καταλαβει ο χρηστης οτι η μονη διαφορα αυτου του driver απο του προηγουμενου ειναι μονο η υποστηριξη του Bad Company 2 απο τις σειρες 2ΧΧΧ, 3ΧΧΧ, 4ΧΧΧ επιπλεον.

Στην σειρα 5ΧΧΧ δεν εχει καμια μα καμια διαφορα απο τον προηγουμενο.

Ο Final που εχω δωσει, ειναι ενας κανονικος και πληρης driver, κατι παραπανω δηλαδη απο τους ΧΧΧ preview.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως είναι framedrops?, γιατί σε κάποια σημεία με εκρήξεις καπνούς φωτιές κτλ γίνεται αρκετά βαρύ το παιχνίδι.

Κατέβασε τους 10.4 από το site του atiman και δοκίμασε τους ..αλλιώς κατέβασε τα γραφικά, αν σταματήσουν τα framedrops, τότε δεν αντέχει η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.