Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Δυστυχώς πρέπει να ακολουθούν ένα timeline 10.χχ και όχι να φτιάχνουν σωστούς drivers...χαοτικά τρομακτική τεράστια βλακώδης ανούσια χαζομάρα της ATI..ας κάνουν 2 μήνες ,άνθρωπος δεν θα κάνει κιχ αν δουλεύουν σωστά στα ΠΑΙΧΝΊΔΙΑ..προσωπικά δεν έδωσα 582 ευρώ για να μου παίζει ταινίες στον vlc, το θεωρώ δεδομένο.

Αυτα που λες, έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα?? Δεν νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λες, έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα?? Δεν νομίζω....

Δεν είναι πραγματικότητα πως βγαίνει ένας driver κάθε μήνα?10.3 10.4 10.5 10.6.. δεν είναι πραγματικότητα ότι μέχρι να βγουν τα app profiles οι 10.6 ήταν άθλιοι?..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πραγματικότητα πως βγαίνει ένας driver κάθε μήνα?10.3 10.4 10.5 10.6.. δεν είναι πραγματικότητα ότι μέχρι να βγουν τα app profiles οι 10.6 ήταν άθλιοι?..

εγω αυτο που βλεπω εδω ειναι οτι χαρακτιριζεται εναν οδηγο αθλιο οπως ειπες και εσυ επειδη σας εριξε τις επιδοσεις σε ενα παιχνιδι , αλλος γιατι εχασε 100 ποντους σε ενα bench κτλ και ο atiman εχω δει αρκετες φορες να λει οτι εφοσον δεν εχεις καποιο προβλημα δεν χρειαζετε να αλλαζεις οδηγους εαν καποιος δεν θελει αυτα που προσφερει ο 10.6 ας μεινει με τους 10.4 η οποιον οδηγο του εκατσε καλα για τη δουλεια που τους θελει ειτε ειναι ενα παιχνιδι ειτε ειναι τα bench

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που βλεπω εδω ειναι οτι χαρακτιριζεται εναν οδηγο αθλιο οπως ειπες και εσυ επειδη σας εριξε τις επιδοσεις σε ενα παιχνιδι , αλλος γιατι εχασε 100 ποντους σε ενα bench κτλ και ο atiman εχω δει αρκετες φορες να λει οτι εφοσον δεν εχεις καποιο προβλημα δεν χρειαζετε να αλλαζεις οδηγους εαν καποιος δεν θελει αυτα που προσφερει ο 10.6 ας μεινει με τους 10.4 η οποιον οδηγο του εκατσε καλα για τη δουλεια που τους θελει ειτε ειναι ενα παιχνιδι ειτε ειναι τα bench

Σωστα τα λες οσον αναφορα τις επιδοσεις σε 1 παιχνιδι και τους 100 ποντους στο bench. Το θεμα δημιουργειται ομως οταν το παιχνιδι αυτο ειναι νουμερο 1 της χρονιας.Αλλα ας το αφησουμε και αυτο.

Εναν ολοκληρωμενο driver που εκτος απο σταθεροτητα, θα εχει επιδοσεις θα παρεχει υποστηριξη σε ολα τα συγχρονα features του video, vlc κτλπ ... δεν μπορουμε να εχουμε; Γιατι πληρωνουμε τοτε; Ειναι ωραιο να βαζεις τα 21June Profiles για να παιξεις αλλα να χρειαζεται τα 23June profile για το VLC; Δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο οσων τασσονται υπερ της τακτικης που ακολουθει ως τωρα η ΑΤΙ.

Έγινε επεξεργασία από deNordic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι και ξαναλεμε και παλι ισως σε καποιο παιχνιδι να υστερει ο 10.6 αλλα υπαρχουν και αλλα καινουργια παιχνιδια που εχουν δεχθει βελτιωση απο τον 10.6

πως ειναι δυνατον να μεινεις μονο με τον παλιο που αποδιδει οκ σε καποια παιχνιδια..οταν παραλληλα κυκλοφορουν καινουργια παιχνιδια και χρειαζονται τον καινουργιο με αλλα profiles..:suicide2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λες οσον αναφορα τις επιδοσεις σε 1 παιχνιδι και τους 100 ποντους στο bench. Το θεμα δημιουργειται ομως οταν το παιχνιδι αυτο ειναι νουμερο 1 της χρονιας.Αλλα ας το αφησουμε και αυτο.

Εναν ολοκληρωμενο driver που εκτος απο σταθεροτητα, θα εχει επιδοσεις θα παρεχει υποστηριξη σε ολα τα συγχρονα features του video, vlc κτλπ ... δεν μπορουμε να εχουμε; Γιατι πληρωνουμε τοτε; Ειναι ωραιο να βαζεις τα 21June Profiles για να παιξεις αλλα να χρειαζεται τα 23June profile για το VLC; Δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο τασσονται υπερ της τακτικης που ακολουθει ως τωρα η ΑΤΙ.

Εγω προσωπικα δεν υποστιριζω κανεναν ουτε το συγκεκριμενο παιχνιδι παιζω(με το dirt που ανεφεραν μερικοι προβλημα εγω δεν ειχα κανενα απολυτως) απλα κατανταει κουραστικο ο αtiman να μας δεινει υλικο που δεν ειναι και υποχρεωμενος και αντι να του πουμε ευχαριστω ολη μερα να τον κραζουμε αυτον και την ati αμα ηταν κατι τοσο ευκολο οι οδηγοι (δεν εχω ασχοληθει καν με το θεμα για να ξερω τι παιζει επομενως μην αρχιζετε να κραζετε) δεν νομιζω να βγαιναν διαφορες εκδοσεις αλλα θα βγαιναν μια φορα και τελος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα ειναι απλα....... οσο βγαινουν νεοι τιτλοι (games).......νεα δεδομενα σε videoplayer και οχι μονο η ΑΤΙ και η (NVIDIA) ειναι υποχρεωμενες να βγαζουν και νεους driver για την υποστηριξη τους..... και οχι δεν γινεται να περιμενουμε 2 μηνες......

(τα ιδια προβληματα εχουν και οι κατοχοι των NVIDIA, ψαξτε λιγο σε ξενα φορα και θα καταλαβετε...)

Τελος με το ιδιο σκεπτικο........δεν θα επρεπε καθε βδομαδα να κανουμε update στα windows..., update για τους browser.... αλλα να περιμενουμε ποτε το λειτουργικο η δεν ξερω και εγω τι θα ειναι ετοιμα για το κοινο χωρις προβληματα.....και φυσικα αυτο δεν θα γινει ποτε.....:lazy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,,

Πριν αφορησετε τα παντα καντε λιγη υπομονη. Δεν μπορω να πιστεψω οτι ολη η αναγκη σας για βελτιωσεις η οτιδηποτε αλλο δεν σας επιτρεπει ενα κενο των 15-20 ημερων που μεσολαβουν απο τον ενα οδηγο στον αλλο.

Λιγη υπομονη.....τα πραγματα θελουν τον χρονο τους να εξελιχθουν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

^και ενα και δυο μηνακια εμενα δεν με χαλαει..δεν καιγομαι για κανα μπενςμαρκ..

το βαλε βγαλε καταλυστ με εκνευριζει ..διχως λογο..

Ακριβώς,και λίγο παραπάνω να κάνει αν είναι να δουλεύει σωστά χαλάλι..

Link to comment
Share on other sites

Αυτα δεν γινονται.

Καθε οδηγος ειναι μια εξελιξη σε κατι. Δεν μπορει με τον καταιγισμο των εφαρμογων να γινουν ολα μαζι σε ελαχιστες μερες και να δουλευουν "σωστα".

Ας ειναι οι vga drivers το τελευταιο software που δεν θα δουλευει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Greg η μονη λυση θα ειναι να δοκιμασεις με αλλο μονιτορ και καρτα. Εχω την αισθηση οτι κατι χρειαζεται rma.

απο τοτε που εβαλα την 5850 γινεται οποτε σιγουρα δεν ειναι το μονιτορ.Και δεν εχω καμια ορεξη για rma ΠΑΛΙ....

Link to comment
Share on other sites

1. Ελενξε οτι υπαρχει αποτελεσματικη ψυξη στα VRM. Οταν η θερμοκρασια του πυρηνα ειναι υψηλη σ αυτα ειναι πολυ παραπανω.

2. Περασε ενα νεο bios στην καρτα σου.

στα παιχνιδια δεν ξεπερνανε τους 80 τα vrm και εκει φτανει με 1-2 games..furmark μεχρι 90 αντε στη χειροτερη 95.bios εχω δοκιμασει με το αρχικο της ατι αλλα και με τα δυο της asus που εχεις ανεβασει με το προγραμμα για αλλαγη απο dos.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.