Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Προφανως εγινε λογω bundle και οχι oπως το DIRT2 που ηταν launch τιτλος και full υποστηριξη απο ATI.

Aσε που τα COD ανεκαθεν ΛΑΤΡΕΥΑΝ τις Nvidia-σε επιδοσεις-

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε αυτό δεν αντιλέγω και γενικά κάποια παιχνίδια λατρεύουν τις κάρτες τις nvidia και αυτό το καταλαβαίνω τώρα ;)

Mη νομιζεις.

Στο review της Matrix 4870 ολα τα twimtbp games ετρεξαν καλυτερα στην ΑΤΙ.

Και το DIRT2 τρεχει καλυτερα σε nvidia

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σορρυ για την ερωτηση, αλλα επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με ΑΤΙ και εχει απειρες σελιδες το thread :p

Με το OpenCL τι παιζει?? Αν εγκαταστησω τους 10.6 του ατιμαν ειμαι οκ ή πρεπει να κατεβασω/εγκαταστησω κατι επιπλεον για να ενεργοποιηθει?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι παιδια γιατι δεν ειμαι κ πολυ γνωστης με της ατι αλλα τουλαχιστον προσπαθω να μαθαινω διαβαζοντας αυτα που γραφεται.

στο pc μου εχω περασει του 10.6 που εχει ανεβασει ο ατιμαν και το ati stream sdk2.1, και επισης το D3DOverrider το οποιο το ενεργοποιω καθε φορα πο παιζω καποιο game. αυτο ειναι απαραιτητο να το εχουμε εφοσον εχουμε περασει ολα αυτα,γιατι οποτε δεν το ενεργοποιω βλεπω μεγαλη διαφορα στα παιχνιδια κ στην κινιση. ρωταω γιατι δεν το πολυ αναφερετε το D3DOverrider

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι διαφορα βλεπεις?

Το D3DOverrider ηταν χρησιμο σε καποια παιγνιδια παλαιοτερα. Σημερα με τα νεα patch τους και τους τελευταιους Drivers ειναι λιγοτερο χρησιμο, εως "κακο".

Στο dirt2 βλεπω την μεγαλητερη διαφορα.σε ολα τα settings foul 1920x... 8x antilising...κλπ και οταν δεν το τρεχω το D3DOverrider μου κανει συνεχεια κοληματακια στην κινηση και επισης με βοηθαει πολυ στο vsync.

Nα θυμησω εχω μια 5870. βλεπω και σε αλλα παιχνιδια διαφορα αλλα την μεγαλυτερη στο dirt2

Link to comment
Share on other sites

Μα εδω ειναι το θεμα,,

Το D3D Overrider ειναι ενα παλιο εργαλειο φτιαγμενο για Nvidia.

Το μονο που κανει ειναι να παιζει με το VSync και το triple buffering.

Μετα την σωστη υποστηριξη απο τα AppProfiles, δεν χρειαζεται τιποτα για την διαχειρηση των παραμετρων αυτων, πλεον.

Μαλιστα επι της ευκαιριας δουλευοντας στους 10.7 με το laptop μου και την mobility 5870 (λογω διακοπων) το D3D Overrider "καταστρεφει" το BC2.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Μα εδω ειναι το θεμα,,

Το D3D Overrider ειναι ενα παλιο εργαλειο φτιαγμενο για Nvidia.

Το μονο που κανει ειναι να παιζει με το VSync και το triple buffering.

Μετα την σωστη υποστηριξη απο τα AppProfiles, δεν χρειαζεται τιποτα για την διαχειρηση των παραμετρων αυτων, πλεον.

Μαλιστα επι της ευκαιριας δουλευοντας στους 10.7 με το laptop μου και την mobility 5870 (λογω διακοπων) το D3D Overrider "καταστρεφει" το BC2.

Εβαλα να παιξω ξανα το dirt2 χωρις το D3D Override και οντος πηγαινε καλα χωρις προβληματα και επισεις το metro ειχα πει παλια οτι σε μενα σερνοταν τελειος σε d11. τωρα με τους 10,6 και τα appprofiles το παιχνιδι βελτιωθηκε σε πολυ μεγαλο βαθμο,δηδαδη το παιζεις ανετα σχεδον εκτος σε μερικα σημεια του παιχνιδιου που μαζευει πολυ (ομιχλη πως να το πω?) παντα σε full setings μιλαω σε ολα τα games k se 1080p analisi

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα επι της ευκαιριας δουλευοντας στους 10.7 με το laptop μου και την mobility 5870 (λογω διακοπων) το D3D Overrider "καταστρεφει" το BC2.

που περνας τις διακοπες σου? να ερθουμε να ριξουμε μια ματια .......!!:happy2::happy2:

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα επι της ευκαιριας δουλευοντας στους 10.7 με το laptop μου και την mobility 5870 (λογω διακοπων) το D3D Overrider "καταστρεφει" το BC2.

Κλείνεις laptop, ξεχνάς 10.7 - 10.8 - 10.5723, κάνεις μια βουτιά και μετά ένα ποτό!

Ρε τι μας έχει κάνει η δουλειά σε όλους μας.. ουτε τις διακοπές μας δεν μπορούμε να απολαύσουμε πλέον!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.