Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Για να περάσουμε το Hotfix υποθέτω ότι πρέπει πρώτα να έχουμε περάσει τους ολόκληρους 11.1,έτσι?

Αν είναι εύκολο να ποστάρει άποιος το ποστ με τους drivers του atiman που και καλά είναι ολόκληροι σε σχέση με τους official!

atiman...pass please!Στο έχω ζητήσει και σε π.μ.!!!

Οχι, εχουμε πει αρκετες φορες οτι ο hotfix ειναι εντελως ανεξαρτητος και αυτονομος οδηγος.

Μπορεις να περασεις αυτον τον οδηγο.

Εχεις ΠΜ.

Δεν το καταλαβαίνω πάντως αυτό το πράγμα. Βγαίνουν οι official και "καπάκι" hotfix? Μα τόσο άχρηστοι είναι να φτιάξουν μια φορά έναν σωστό driver?

Δεν ειναι ετσι,

Νομιζω εχουμε αναφερει οτι οι official drivers εχουν την πληρη υποστηριξη της εταιριας με κριτηριο ταυτοχρονα την ασφαλεια και την σταθεροτητα.

Οι hotfix οδηγοι, περιλαμβανουν παντα κατι νεο και πρωτοποριακο το οποιο θα μπορουσε και να περιεχει σφαλματα η ατελειες χωρις η εταιρια να εχει την "υποχρεωση" να λυσει αμεσα.

Στην πραξη ο hotfix ειναι ο επομενος beta...

Με την εγκατάσταση του 11.1 οι idle χρονισμοί στην 6870 μου πήγαν 300/300 από 100/300 αντίστοιχα σε GPU/Mem.

Ανεπιθύμητη παρενέργεια ή μελετημένη αλλαγή;

Πάντως μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα είτε με τους 10.10e που ήμουν αλλά ούτε και με τους 11.1a

Εγκατεστησε τον hotfix...

-edit-

Θα ηθελα να ενημερωσω τους χρηστες που αναφερουν οτι εχουν στειλει ΠΜ οτι ΔΕΝ εχω λαβει ΚΑΝΕΝΑ...

Αν συντρεχουν ακομη λογοι, παρακαλω να ξαναστειλουν...

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με τους 10.11 στην 4870 μου επειδή οι 10.12 έχουν κάποιο πρόβλημα με το screen scrolling στο παιχνίδι που παίζω. (heroes of newerth)

Μου αρέσει πάντα να είμαι updated στα προγράμματα/drivers αλλά υπάρχει κάποιος ουσιαστικός λόγος για upgrade στις 4800 series ή να σταματήσω να κοιτάω για νέες εκδόσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαίνω πάντως αυτό το πράγμα. Βγαίνουν οι official και "καπάκι" hotfix? Μα τόσο άχρηστοι είναι να φτιάξουν μια φορά έναν σωστό driver?

όχι ακριβώς.

πρώτα βγήκε ο hotfix και μετά ο official:hm:.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Εβαλα μολις τους official 11.1 για Win7 X64 σε ενα συστημα με μια 4850 και στο CCC τους αναφερει σαν 9.7, να και το screenshot!

35dapmh.png

Παλι το ιδιο bug ρε συ ΑΤΙ..ελεος ποια!

νομίζω κάπου είπε ο atiman οτι παίρνουν τον αριθμό των προηγούμενων που είχες εγκατεστημένους.

κι εμένα πχ 10.12 γράφει, αλλά είναι ο 11.1a

Link to comment
Share on other sites

Δεν στεκει αυτο φιλε μου...διοτι πριν απο αυτους ειχα τους official 10.12 και μεσα στο CCC εγραφε κανονικα 10.12!

Καποιο bug ειναι παλι οπως ειχε ξανα γινει πριν μερικες εκδοσεις των Catalyst...

Link to comment
Share on other sites

Δεν στεκει αυτο φιλε μου...διοτι πριν απο αυτους ειχα τους official 10.12 και μεσα στο CCC εγραφε κανονικα 10.12!

Καποιο bug ειναι παλι οπως ειχε ξανα γινει πριν μερικες εκδοσεις των Catalyst...

δοκιμασες να κανεις πληρη καθαρισμο με το unistaller tool του atiman?δοκιμασε το και κανε επανεγκατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν στεκει αυτο φιλε μου...διοτι πριν απο αυτους ειχα τους official 10.12 και μεσα στο CCC εγραφε κανονικα 10.12!

Καποιο bug ειναι παλι οπως ειχε ξανα γινει πριν μερικες εκδοσεις των Catalyst...

Στεκει, παιρνει το ονομα της version που δεν εχει σβηστει απο τα pnplogfiles της registry, οποια κι αν ειναι αυτη, συνηθως την τελευταια προηγουμενη. Στην πραξη ομως εχει να κανει και με την σωστη η οχι απεγκατασταση αυτος ο αριθμος.

Ο λογος που συμβαινει ειναι οτι δεν εχει οριστει στον οδηγο το catalyst version number, δεν προκειτε περι bug, οι λογοι ειναι αλλοι...

Το οτι σου γραφει εσενα 9.7 ....εμενα ειδικα με "χαροποιει".....

Link to comment
Share on other sites

Το οτι σου γραφει εσενα 9.7 ....εμενα ειδικα με "χαροποιει".....

Τρομερό feature & επιτυχία αυτό.

Μιλάμε για κατόρθωμα, βάζεις στο information tab του control panel των drivers σου ( της AMD/ATi εννοώ ) "release Version" και αντί να γράψει αυτό που πέρασες γράφει ότι να 'ναι κυριολεκτικά τις περισσότερες φορές.

Σε αρκετές εκδόσεις όμως γιατί λέει το σωστό verion number ενώ εσύ μας λες ότι δεν πρέπει να δείχνει αυτό ( αλήθεια, πρός τι η χαρά που ο official WHQL driver δείχνει 9.7 στο version info αντί 11.1 όπως θα 'πρέπε ? )

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό feature & επιτυχία αυτό.

Μιλάμε για κατόρθωμα, βάζεις στο information tab του control panel των drivers σου ( της AMD/ATi εννοώ ) "release Version" και αντί να γράψει αυτό που πέρασες γράφει ότι να 'ναι κυριολεκτικά τις περισσότερες φορές.

Σε αρκετές εκδόσεις όμως γιατί λέει το σωστό verion number ενώ εσύ μας λες ότι δεν πρέπει να δείχνει αυτό ( αλήθεια, πρός τι η χαρά που ο official WHQL driver δείχνει 9.7 στο version info αντί 11.1 όπως θα 'πρέπε ? )

Σε καμια official (beta η κανονικη) εκδοση εκτος του 8.820 δεν δειχνει την κανονικη version, σε καμια (εκτος εαν ο poster την εχει γραψει "μονταροντας" μονος του το inf ωστε να το εμφανισει.

Το αν ειναι κατορθωμα η οχι, κανεις δεν ειναι σε θεση να το κρινει. Οι λογοι μπορει να ειναι απο πολυ σημαντικοι εως μια απλη ηλιθια απροσεξια..

Εμενα με "χαροποιει", (ισως ειναι αδοκιμος ο ορος) αλλα γνωριζω τον λογο για τον οποιο το λεω, ο οποιος ειναι παντελως ασχετος με τους οδηγους...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω crossfire με 5870 (δεν λειτουργει και τελεια μεχρι να παρω καινουργια μητρικη) εχω τους 10.10 official αλλα την τελευτεα φορα που αλαξα drivers εφαγα 2 μερες για να το κανω να λειτουργησει,εχει βγει κατι καλητερο η να παραμηνω σε αυτους?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.