Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!Κατι ηξερα εγω που δεν τους εβαλα μολις βγηκαν!!!:yu::yu::yu:

Περιμενα να δω τους αλλους τι προβληματα θα αντιμετωπιζαν!!!!

Δηλαδη αν κανουν bench τι θα δουμε????Θα τρεχουν καταρχας...?:weep:

Με τους 9.4 δεν έτρεχε το Vantage και το 06 έβγαζε κάτι γραμμές στα τελευταία δυο τεστ , με τους 9.3 πλέον το 06 δουλεύει κανονικά άλλα το Vantage δεν ξεκινάει καν, κάτι άλλο χτύπησε θα το βρω .

Link to comment
Share on other sites

cabdik στο FEAR 2 έχεις παρατηρήσει τπτ περίεργο? Εμένα με C9.4 στις πηγές φωτός μου βγάζει κάτι κάθετες (από το ταβάνι που είναι το φως προς το πάτωμα) διακεκομμένες γραμμές. Λέω μπας και είναι το Transparency Αntialiasing ή το Catalyst A.I. (optimizations), αλλά τπτ. Βέβαια δεν είχα παρατηρήσει αν το έκανε πριν με τους 9.3.

δεν εχω προσεξει να σου πω την αληθεια, αλλα δεν μου εκανε τπτ περιεργο στο ματι καθως επαιζα. μια φορα επαιξα ομως . την επομενη θα κοιταξω αυτο που λες. ομως το catalyst Α.Ι εγω το εχω απενεργοποιησει. θα το κοιταξω και με, και χωρις αυτο και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια...παραξενο...αλλα στους 9.4 οταν παιζω fear 2 ανεβαζει θερμοκρασια παρα πολυ γυρω στους 92βαθμους...κ το εχω στο 50% για τους ανεμηστηρες..κ ξαφνικα μου ανεβαινουν οι στροφες στο τερμα! πανικος..

μουφα οι καινουριοι ε? λετε να βαλω 9.3?:whistling

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται ρε παιδια??στην δικια μου καρτα απο τους 8.8 και μεχρι τους 9.4 τους ανεμιστηρες τους εχω στο 37% και idle εχω 39 και σε full load 65...Ποτέ ως τωρα η θερμοκρασια της καρτας και οι στροφες του ανεμιστηρα δεν αλλαξαν λογω των drivers...:big_boss:

Έγινε επεξεργασία από amartolos
Link to comment
Share on other sites

γενικά με τους 9.4 οι περισσότεροι βρήκαν προβλήματα....όσοι τους έβαλαν νεράκι (ελάχιστοι) δεν έχουν αναφέρει καμιά τρομερή βελτίωση.

ψήνω φρέσκια εγκατάσταση μέσα στο σουκου να δω πως θα κάτσουν με τα windows 7 rc1 7100......αν και με φρεσκια δεν.....τοτε πίσω στους 9.3

Link to comment
Share on other sites

βασικα σε μενα οι 9.4 crashαριζαν τα 7 build 7077 x64 επεστρεψα σε 9.3 και ολα καλα παλι..

επιβεβαιώνω για το crash μεταξύ 9.4 και 7077.

θα δοκιμάσω συνδυασμό 9.4 και 7100 τις επόμενες μέρες και θα ξαναποστάρω.

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω για το crash μεταξύ 9.4 και 7077.

θα δοκιμάσω συνδυασμό 9.4 και 7100 τις επόμενες μέρες και θα ξαναποστάρω.

9.4 και 7100 όλα κομπλέ......άντε σιγά σιγά να βγούνε official τα 7 να χαρούμε σταθερό και απροβλημάτιστο λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

για βοήθα στο τι εννοείς γιατί είναι πρωί ακόμα:neo:

Εφοσον οπως λετε δουλευουν καλα οι drivers στα 7 λεω να τα δοκιμασω...απλα ηθελα να μαθω ποτε τελειωνει η περιοδος χρησης των εκδοσεων που κυκλοφορουν. Απο οτι ειδα για την 7100 ειναι 02/2010.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oi 9.5 είναι πλέον διαθέσιμοι :

64bit Windows XΡ:

hχχps://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/9-5_xp64_dd_ccc_enu.exe

Vista/Win7 64-bit:

hχχs://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/9-5_vista64_win7_64_dd_ccc_wdm_enu.exe

32bit Windows XΡ

hχχps://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/9-5_xp32_dd_ccc_wdm_enu.exe

32bit Windows7 & Vista

hχχps://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/9-5_vista32_win7_32_dd_ccc_wdm_enu.exe

Τα παραπάνω links δουλεύουν μόνο μέσα από το site της AMD γιαυτό μπορείτε να τα κατεβάσετε από αυτήν την σελίδα : http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=279&threadid=113224&enterthread=y (προς το τέλος της)

Έγινε επεξεργασία από ChSin7
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν τους πέρασα. 1) ++++ Δουλεύει το crossfire, μέχρι τώρα δούλευε μόνο με hotfix 31 march 2009 editon 2) Το vantage βγάζει τα τρελά artifact kai πεσμένη απόδωση, πεσμένη και στο 06 , παιχνίδια δεν έχω δοκιμάσει ακόμα (το vantage έβγαζε και πριν αρτιφακτ αλλά όχι τόσα μπορεί να φταίει ότι όταν το είχα βαλει είχα nvidia, driver cleaner +sweeper έχω κάνει 150 φορές από τότε)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν τους πέρασα. 1) ++++ Δουλεύει το crossfire, μέχρι τώρα δούλευε μόνο με hotfix 31 march 2009 editon 2) Το vantage βγάζει τα τρελά artifact kai πεσμένη απόδωση, πεσμένη και στο 06 , παιχνίδια δεν έχω δοκιμάσει ακόμα (το vantage έβγαζε και πριν αρτιφακτ αλλά όχι τόσα μπορεί να φταίει ότι όταν το είχα βαλει είχα nvidia, driver cleaner +sweeper έχω κάνει 150 φορές από τότε)

Πού βγήκαν ρε παιδιά?Εγώ ακόμα δεν τους βλέπω στο game.amd.com

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.