Jump to content



PES5 τακτικες


g_0x

Recommended Posts

παιδια καιρο τωρα ασχολουμε με το pes και πελον εχει κ αυτο φτασει στο 5ο επεισοδιο του.καλυτερο απο ποτε.το θεμα είναι οι τακτικες που χρησιμοποιείτε, οι αλλαγες κ γενικα τα συστηματα κ ο τροπος που παιζετε για να φτασετε μεχρι την νικη. αυτα.

πρωσοπικα παιζω με την barcelona.το συστημα όπως είναι αλλα με μικρη μετακίνηση των παικτών ανάλογα με την ταχύτητά τους.κατα τα άλλα δεν εχω βάλει κανενα patch.μου την δίνει που ο messί είναι τόσο πεσμενος κ ο Iniesta.εσείς τι κανετε γενικά?

σκέφτηκα επίσης να αλλάξω ομάδα γιατι η αμυνά της είναι για κλάματα.τι προτείνετε?αθθελα μια ομάδα πάντως που να παίζει 4-3-3 πάλι.με πλάγιους επιθετικούς κ προοθημένες.

Link to comment
Share on other sites

φιλε παιξε με 3-3-4 συστημα και δεν θα μασας μια!! θα πεφτουν τα γκολ βροχη!!! ;) τον μεσαιο αμυντικο θα τον βαλεις λιμπερο για να μην περνανε οι καθετες πασες...επισης σαν αριστερο extrem θα βαλεις εναν δεξιοποδαρο (οπως joe cole ή cristiano ronaldo) ουτως ωστε οταν θα συγκλινεις να σου βγαινουν τα σουτ με εσωτερικο φαλτσο...

για μενα προσωπικα οι καλυτερες ομαδες ειναι η Arsenal και η Juventus...

παντως γενικα οποια ομαδα και να παρεις(να ειναι ψιλοκαλη ετσι...) βαλε το συστημα που σου ειπα ποιο πανω και δεν θα εχεις προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Απο το Pro 98' παιζω συνηθως με 4-4-2 ή 4-3-3. Αν παιζεις με τρεις πισω και ο αλλος παιζει με 3 μπροστα σιγουρα θα εχεις προβλημα. Για μενα οι καλυτερες ομαδες ειναι Arsenal & Inter. Δεν παιζει ρολο μονο αν οι ομαδες εχουν παικταραδες αλλα και πως ειναι στημμενες απο τους δημιουργους του παιχνιδιου.

Link to comment
Share on other sites

ομαδα ml united στο μαστερ λιγγ,χτισμενη απο την αρχη

συστημα 4-3-3 με buffon(chech),ferdinand,puyol,coloccini,maldini(stam,nesta,bianchi,chivou)

a smith,rooney,joe cole,(gerrard) eto'o ,ronaldinio, henry(forlan,mutu)

μπαλα κατω παντα ,ουτε σεντρες ουτε τιποτα,ακομη και στο πλαι να φτασει η μπαλα κανω διεισδυση οχι σεντρα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos

ομαδα ml united στο μαστερ λιγγ,χτισμενη απο την αρχη

συστημα 4-3-3 με buffon(chech),ferdinand,puyol,coloccini,maldini(stam,nesta,bianchi,chivou)

a smith,rooney,joe cole,(gerrard) eto'o ,ronaldinio, henry(forlan,mutu)

μπαλα κατω παντα ,ουτε σεντρες ουτε τιποτα,ακομη και στο πλαι να φτασει η μπαλα κανω διεισδυση οχι σεντρα

καμια φορα οταν εχεις βαλει πολλα γκολ δοκιμασε να παιξεις με σεντρες, ετσι μπαινουν τα ποιο ομορφα γκολ!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου αρέσει να παίρνω πολύ δυνατές ομάδες, για να είναι δύσκολο και να έχει ενδιαφέρον. Συνήθως παίρνω Ολυμπιακό (ΑΕΚτζης είμαι αλλά και μεγάλος, απο παλιά, οπαδός του Rivaldo). Παίζω 4-4-2 ρόμβο, με επιθετικό χαφ ΣΙΓΟΥΡΑ τον Ribo (γιατι γράφουν όλες οι γκολάρες έξω απο την περιοχή) και απο κει και πέρα ανάλογα με την <<διάθεση>> (το γνωστό βελάκι) βάζω τους υπόλοιπους

Επίσης παίρνω Newcastle ή και Lyon με απλό 4-4-2

Αν θα πάρω Arsenal σίγουρα το σύστημα θα είναι αμυντικό αφού για μένα η Arsenal στο Pro μπάζει απο παντού, ενώ ο Lehmann είναι χάλια (γύρω στο 78 το G.K skill)

Link to comment
Share on other sites

3-5-2 απο μενα. Εχοντας την Manchester United εχω 5 παίκτες στον χώρο του κέντρου οι οποίοι με βοηθάνε στο να αλλάζω την μπάλα συνεχώς με πάσες και να έχω την κατοχή. Στην επίθεση ο Rooney και η Van Nistelroy ειναι κορυφή και συνήθως για να βαλω γκολ δεν βγαινω απο τα πλάγια αλλά απο το κεντρο και τους δίνω προωθημένες μπαλιες.

Link to comment
Share on other sites

arsenal με 4-4-2 παρά πολύ καλό στίσημο από default με μερικές αλλαγές στις θέσεις των παικτών. Επίσης κατεβάστε και το superpatch όπου έχει τις μεταγραφές του φεβρουαρίου και άλλα πολλά καλούδια όσοι δεν το γνωρίζετε καμιά 800mb

http://www.mininova.org/tor/175643

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theHitma@n

καμια φορα οταν εχεις βαλει πολλα γκολ δοκιμασε να παιξεις με σεντρες, ετσι μπαινουν τα ποιο ομορφα γκολ!!

ναι ρε φιλε!!!οτι ποιο ωραιο μπαινει απο τα πλαγια με σεντρα καρφωτή!!!

Link to comment
Share on other sites

@sorry για το off topic

εχετε βαλει καποιο patch στο pes5?(wolf,superpatch κ.τ.λ)

Επισης πως θα γινει να το παιξω σε αναλυση 1280*800 που εχει τον ιδιο λογο πλευρων με την οθονη μου(1680*1050)?Επιλεγω απο τις ρυθμισεις μεσα στο παιχνιδι κ μου την γυριζει σε 640*480!(ενω την 1280*1024 π.χ την δεχεται κανονικα!)

Link to comment
Share on other sites

Milan σε 4-4-2 ρόμβο ή σε 4-3-3 full επίθεση και τα μυαλά στα κάγκελα...

Περιττό να πώ πως, αν και δεν έχει τον καλύτερο πάγκο, έχει την καλύτερη σε απόδωση 11άδα...

Επίσης η Juventus είναι καλή (δεν πέφτουν με τπτ κάτω οι παίκτες της :p)

όπως και η man utd είναι καλή και γρήγορη, με πολλές εναλλακτικές λύσεις για κέντρο

και επίθεση.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ουτε καν δοκιμασα με πληκτρολογιο!:)

οσον αφορα συστηματα εγω παιζω 3-4-3 συνηθως με juve k milan.Tα δυο εχτρεμ τα βαζω να κλινουν προς τα μεσα κ σαν θεση(cf,rm...) επιλεγω ss κ τους περναω καθετες πασες με το δεκαρι.Οταν βρω κανα δυσκολο αντιπαλο το γυριζω σε 3-5-2 με 2 αμυντικα χαφ κ σπαω την μπαλα στα ακρα.

Link to comment
Share on other sites

εγω παιζω ΜΟΝΟ με keyboard! Δεν μπορω να παιξω με pad....Επισης θελω να σας πληροφορησω οτι το patch που μας εδωσε ο xkandreas ειναι πολυ καλο...Εκει που πραγματικα τρελαθηκα ηταν οταν ειδα στην εδρα της τριφυλλαρας πανο που να γραφουν "Βορεια προαστια" και κατι αλλα τετοια πανο:worship: :worship: :worship:

Εμεινα μ@λ@κ@ς!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από soulkeeper

εγω παντως ουτε καν δοκιμασα με πληκτρολογιο!:)

οσον αφορα συστηματα εγω παιζω 3-4-3 συνηθως με juve k milan.Tα δυο εχτρεμ τα βαζω να κλινουν προς τα μεσα κ σαν θεση(cf,rm...) επιλεγω ss κ τους περναω καθετες πασες με το δεκαρι.Οταν βρω κανα δυσκολο αντιπαλο το γυριζω σε 3-5-2 με 2 αμυντικα χαφ κ σπαω την μπαλα στα ακρα.

ακριβώς το ίδιο σύστημα

:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.