Jump to content



Περίεγο πρόβλημα με τροφοδοσία του laptop


kallileo

Recommended Posts

Έχω ένα Acer 5920G. Για να ανοίξει πρέπει οπωσδήποτε να είναι στην μπρίζα. Θα έλεγε κανείς ότι είναι χαλασμένη η μπαταρία. Όμως από την στιγμη που θα ανοίξει μπορώ να αποσυνδέσω την μπρίζα και δουλεύει από την μπαταρία.

Έχει ξαναδεί κανείς κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε μια άλλη μπαταρία όμως :p ναι έχω πετύχει κάτι παρόμοιο με μπαταρία σχεδόν καινούρια και έκανε τα ίδια και με την αλλαγή της δούλευε κανονικά

βρες κανένα γνωστό να σου δώσει μια για δοκιμή

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι πως η μπαταρια ειναι παλια και δεν εχει την απαραιτητη δυναμη για να τροφοδοτησει ολα τα υποσυστηματα κατα το boot. Ετσι, κανοντας την εκκινιση απο την τροφοδοσια του ρευματος ξεκιναει το μηχανημα και μπορει να το κρατησει η μπαταρια.

Δοκιμασε αν θελεις, οσο τροφοδοτειται απο την μπαταρια να το στρεσαρεις ωστε να φτασεις στην μεγιστη καταναλωση. Αν ειναι αυτο που λεω φανταζομαι πως θα κλεισει πριν καν ανεβασει θερμοκρασια...

Στην θεση σου θα δοκιμαζα με μια νεα μπαταρια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δουλεύει κανονικά σε full load τουλάχιστο 1 ώρα...

Χτες ρώτησα έναν τεχνικό στο πλαίσιο μπας και έχει ξανασυντήσει κάτι τέτοιο και μου είπε για κάποιο βραχυκύκλωμα...

Που θα βρώ κάποιον με το συγκεκριμένο Acer είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Βραχυκυκλωμα δεν παιζει απλα δεν εχει λογικη. Οταν ειναι η μπαταρια πανω συνηθως θελει παρατεταμενο πατημα το button του power για να ξεκινησει , εαν και νομιζω το ξερεις αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πάρη εσύ είσαι The Man ή εγώ είμαι τόσο ηλίθιος?

Φαντάσου ότι για το πρωτο εξάμηνο που είχα το laptop το άνοιγα κάπως...μετά τι έγινε το ξέχασα? Δεν μπορώ να καταλάβω.

Νιώθω ντροπιασμένος...:040:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.