Jump to content



Δέν βρίσκω plexy. ELEOS!!!!!


salatemporos

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από salatemporos

τον ξερο τον Γιωργο

αλλα λεω να το παρω ετοιμο με 30 Ε

αληθεια το οριτζιναλ παραθυρο εχει μεσα αλλο 1 πλαινο?

nop δεν εχω δει κατι τετιο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

πήγαινε στο extreme multirama και εκεί θα βρεις το κοπρίτη....

μπορεί να στο φτιάξει όπως θες ακόμα και με πολύχρωμα η uv πλέξη

σορυ για το σπαμ αλλα φαντασου κάποιος να μην ξερει τον κοπριτη οπως εγω και να μπει στο Multirama και να ζητησει τον κοπρίτη του καταστηματος lol

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimitris74 [Σήμερα, στις 14:14]

σορυ για το σπαμ αλλα φαντασου κάποιος να μην ξερει τον κοπριτη οπως εγω και να μπει στο Multirama και να ζητησει τον κοπρίτη του καταστηματος lol

αχχαχααχαχαχαχαχχαχααχαχαχαχχαχαααχαχχαχαχαχαχα

την πρωτη φορα ευτυχος βρικα τον γοριλακο και με κατατοπησε :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

στο κατάστημα αυτό της ερμού ξέρετε αν μπορεί να ανοίξει και τρύπες σε κομμάτια πλέξι??? γιατι θα δυσκολευτώ πολύ να ανοιξω τις δύο 12αρες που θέλω...έχει κανείς κάνενα τηλέφωνό του μαγαζιού στην ερμού και ασωμάτων???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giannakis1984

στο κατάστημα αυτό της ερμού ξέρετε αν μπορεί να ανοίξει και τρύπες σε κομμάτια πλέξι??? γιατι θα δυσκολευτώ πολύ να ανοιξω τις δύο 12αρες που θέλω...έχει κανείς κάνενα τηλέφωνό του μαγαζιού στην ερμού και ασωμάτων???

Όχι δεν κάνουν τρύπα. Σιγά το δύσκολο. Κάνε 20-30 τρυπες περίμετρο, κόφ'το και κάνε το με μία λίμα και ένα γυαλόχαρτο στο τέλος για τέλειο αποτέλεσμα :T:

Plexiglass είναι, όχι σίδερο :p

Link to comment
Share on other sites

επειδή λιώνει φοβάμαι... :-( :-( ξέρετε αυτή η παραγγελία πόσο μπορεί να κοστίσει???

ένα κομμάτι 610χ395 και ένα 200χ150 των 3mm

και ένα κομμάτι 392χ196 τών 5mm

για κάντε τους υπολογισμούς σας..να ξέρω πόσα χρήματα να έχω :-)

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνεις γρήγορα-γρήγορα και δεν θα προλάβει να λιώσει. ’λλωστε τρύπες θα κάνεις, δεν θα το κόψεις.

Ενδεικτικά το τελευταίο που θυμάμαι, κομμάτι 35x25cm 3mm πάχος στοίχισε 2 €.

Link to comment
Share on other sites

όλα τα κομμάτια πήγαν 8.30...τσάμπα...θα πάω να πάρω και αλλα...:) :) :) :)

στην αρχή κατάλαβε οτι ήθελα ένα κομμάτι 60 εκατοστά επι 3 μέτρα.και μου λέει 42 ευρώ μου κόπηκαν τα πόδια... αλλά τέλος καλό όλα καλά...:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

επειδή η πρώτη προσπάθεια ήταν ανεπιτυχής -δυο κομμάτια για να κάνω τρύπες και τα δύο σπασμένα... :( :( :( - ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί για να πάω δύο κομματια πλέξι να μου ανοίξουν δυο 12αρες τρύπες???με την ηλεκτρική σέγα δεν γίνετε πάντως δουλεια - λιωνει και ξαναγίνετε ένα...:blink: :blink: :blink: -....λέτε αν χρησιμοποιήσω την χειροκίνητη να υπάρχει διαφορα???

Link to comment
Share on other sites

Unseen είσαι θεός..:worship: :worship: :worship: όσοι θέλετε να κόψετε πλεξι με σέγα πάρτε λαμες απο το πρακτικερ ή οπουδήποτε αλλου για αυτή την χρήση - είναι για ξύλο και για εποξικά υλικά..με ιδιότητα clean cut - ...το κόβουν σε δευτερόλεπτα....και είναι πανεύκολο.... παω να ξαναπάρω πλέξι...:) :) :) :) :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giannakis1984 [17-07-2006 13:35]

στο κατάστημα αυτό της ερμού ξέρετε αν μπορεί να ανοίξει και τρύπες σε κομμάτια πλέξι??? γιατι θα δυσκολευτώ πολύ να ανοιξω τις δύο 12αρες που θέλω...έχει κανείς κάνενα τηλέφωνό του μαγαζιού στην ερμού και ασωμάτων???

Υπάρχει και ένας άλλος τρόπος.Σχεδίασε αυτό που θέλεις να ανοίξεις,και κόφτο με ένα πυρωμένο κοπίδι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα κάνει με ποτηροτρίπανο. Για να το κάνω, είχα στερεώσει το plexy πάνω σε μια μεγάλη σανίδα νοβοπάν (ή κάτι τέτοιο) πάχους περίπου 2cm. Όμως, ήθελε πολύ καλό στερέωμα του Plexy πάνω στο νοβοπάν και επίσης να γίνει η δουλειά με 1 κίνηση, να μην σταματήσεις δηλαδή παρά μόνο αν κοπεί ολόκληρος ο κύκλος πέρα-πέρα γιατί αλλιώς σπάει εύκολα (η πρώτες μου 2 προσπάθειες ήταν αποτυχημένες)...

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα γι`αυτο εγω εχω τζαμι 2χιλ στο παραθυρο.

περνεις και ενα κοφτακι για τζαμια και εισαι κυριος.

μετα το κολλας με σιλικονι στο πλαινο και δεν κουνιετε πε τπτ...

και μην μου πειτε υπαρχει περιπτωση να το σπασεις..

οχι δεν υπαρχει γιατι δεν παιζω μπαλα με το κουτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγώ χρειάζομαι plexy για το μπλόκ του 11 για am2 σόκετ και ένα για το σόκετ του conroe.

μπορεί να βοηθήσει κάποιος? 11-13 Σεπτέμβρη θα είμαι Αθήνα για χέρι-χέρι αλλιώς κατάθεση και αποστολή Κρήτη.

άντε γιατί θέλω να βουτήξω στα βαθιά και εγώ :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αρχική απάντηση από FrOsT

AC rayan plexy διάφανα και uv κάπου στα 15 από multirama

ή πάνε στο praktiker που το απλό το έχει 4-5 euro νομίζω

frost οταν λες "απλο" τι ακριβως εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Απλό διάφανο πλέξι σε πάχος 3,4,5 χιλιοστά με αντίστοιχη τιμή . Πχ το 50Χ50 3 χιλ έχει κάπου 5 ευρά το 4 χιλ κάπου 6 και ούτω καθ' εξής.

Έχει και γαλακτόχρωα και μεγαλύτερες διαστάσεις αν ενδιαφέρεσαι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.