Jump to content



πρόγραμμα που 5πλασιαζει την ταχύτητα?


disssconected

Recommended Posts

Είχα ακούσει για ένα πρόγραμματακι-patchακι-οπως θέλετε παρτε το που και καλα πολλαπλασιάζει με άγνωστο συντελεστή την ταχύτητα όχι μόνο του pc αλλά και της σύνδεσης του internet.....το χει ένας φίλος μου (είχε ένα κατεβαστήρι που σερνότανε) και τώρα πετάει κυριολεκτίκα....δεν μπορεί όμως να μου το δώσει γιατι όταν λέει πήγε να το τρέξει (double click) του εξαφανήστικε.....έτσι όπως το κόβω κάνας ιος θα ναι τύπου backdoor beasty (και αποτι φαίνετε καλος..:D )...τι λέτε? υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα και που θα το βρώ...? (πείτε έστω όνομα....)

Link to comment
Share on other sites

Ιος που να διπλασσιαζει την ταχυτητα του pc και της συνδεσης?

Δηλαδη ο 3αρης Ιντελ εγινε 6 γιγα και η 1Mbit γραμμη 2?

και αμα τα 5πλασσιαζει θα γινει 15GHz pc και 5μβιτ γραμμη???

Ωρε μηπως ο φιλος σου ειχε πιει???:p

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε παιδιά....όχι τόσο τραγικά τα πράγματα....απλα με pstn 56ari και έτρεχε στο ιντερνετ οσαν dsl 384....kai to vasikotero...? ενο έλεγε το παραθυρο οτι κατέβαζε με 5kb αυτός ητανε σαν να κατέβαζε με 40.....λοιπόν άμα το βρώ αυτό το θέλει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θυμάμαι ένα πρόγραμμα που "έριχνε" την ποιότητα των εικόνων με αποτέλεσμα όντως οι σελίδες να κατεβαίνουν γρηγορότερα. Και αν δεν απατώμαι είχε συζητηθεί και εδώ μέσα (2+ χρόνια πρίν)

Link to comment
Share on other sites

56κ = 384? αδύνατο, ούτε τα 70κ δεν μπορει να φτάσει!

Το να κάνει το pc πιο γρήγορο... ε... ίσως, αλλά όχι και 5 φορές... χ2 το καταλαβαίνω αν "πριν" ήταν σαλιγκάρι και είχε εσκεμμένα, λάθος ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

παντως η χολ δινει ενα προγραμματακι που 5πλασιαζει τη ταχυτητα οπως λεει ...τωρα πως....και αν οντως κανει οτι λεει....θυμαμαι που το ειχα δει στη σελιδα τις πριν καμποσο καιρο...δε ξερω αν το εχει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το θεωρώ αδύνατο να γίνει, τουλάχιστον στο βαθμό 56K-384K...αλλιώς θα ήταν γνωστό και οι πάροχοι internet θα είχαν μεγάλο πρόβλημα.

Πόσοι όμως από εσάς στην εποχή της PSTN δεν είχατε στιγμιαία μεγάλη ταχύτητα download, πολύ πάνω από τα 4-5 K? Προσωπικά μου είχε συμβεί 2 φορές...12K για ενα λεπτό περίπου με το 33,6K modem!?! Δεν μιλώ για πλασματικά Κ, αλήθινά. Σε μηχάνημα φίλου κατέβασε 150K αρχείο σε 5 sec με 56Κ σύνδεση! Δεν ξέρω αλλά προσωπικά μπαίνω σε σκέψεις...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα εγώ πιστεύω δεν είναι πόσες φορές θα πολλαπλάσιάσει τις ταχύτητες της η χ εταιρεία, γιατί αν εγώ πληρώνω 1mbps και κατεβάζω με 10k, και να μου το δεκαπλασιάζεις όποτε βαράω παλαμάκια, πάλι χαμένος δεν είμαι; ’σε που θα κοκκινίζουν τα χέρια μου...

Εγώ έχω ακόυσει το άλλο κουλό: για ένα "πράγμα" που το βάζεις πίσω από το σκληρό και ανεβάζει στα ύψη τις επιδόσεις του... Τώρα αν εννοούσαν κανά φάνη, τί να πω;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σύντροφοι είμαι σε καλό δρόμο. Όσοι θέλετε τα e-mail σας prive. Υπάρχει σίγουρα. Και αυτό το χα δει πολύ παλιά (2 χρονια πριν). Το θύμηθικα με μια διαφήμιση της HOL. Τωρα που έκανε foramt ο φίλος μου δεν του ξανακάνει αυτά....ΣΙΓΟΥΡΑ σας λεω. Δεν μου το βγάζετε απο το μυαλό. Να φανταστείτε ακόμα και όταν έκανε double click όλα πήγαιναν σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Βασικά θυμάμαι ένα πρόγραμμα που "έριχνε" την ποιότητα των εικόνων με αποτέλεσμα όντως οι σελίδες να κατεβαίνουν γρηγορότερα. Και αν δεν απατώμαι είχε συζητηθεί και εδώ μέσα (2+ χρόνια πρίν)

Αυτό το πρόγραμμα γνωρίζω κι εγώ. Απάτη είναι. Μη τρελαθούμε τώρα. Σε λίγο θα πείτε ότι βγήκε βενζίνη που πολλαπλασιάζει τα άλογα. EleoC

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα μπορούσε να κάνει κάποιο πρόγραμμα θα ήταν να κάνει optimize το μέγεθος των πακέτων ανάλογα με τη γραμμή που έχεις και ίσως να ενεργοποιήσει κάποια συμπίεση. Η χωρητικότητα της γραμμής είναι δεδομένη και δεν μπορεί να αλλάξει με πρόγραμμα.

Όσον αφορά κάτι προγράμματα που μοίραζε η hol, αν δεν κάνω λάθος ωθούσαν τον υπολογιστή να χρησιμοποιεί τους proxy της.

Και οι εξωπραγματικές ταχύτητες που μπορεί να βλέπετε σε κάποιο download για παρατεταμένο χρονικό διάστημα είναι μάλλον το αποτέλεσμα της συμπίεσης κατά τη μεταφορά και μου είχε δουλέψει κάποτε με acn isdn 64k.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.