Jump to content



ΑΜ2 ή Conroe για gaming rig?


gdp77

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 17:27]

Αλλά να επαναλάβω οτι δεν ήταν αυτό το ζητούμενο, αλλά οι χαρακτηρισμοί.

Το ότι είσαι φάουλ (λάθος)?

Αρχική απάντηση από mariosalice

Ε αυτή τη στιγμή όμως που συζητάμε δεν υπάρχει στην τιμή που λες.

post-1666-1416072709,1451_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διαθέσιμο.

Πήγαινε στη σελίδα να το αγοράσεις και θα δεις να λέει πάρτε τηλέφωνο.

Όταν με το καλό θα είναι διαθέσιμο θα έχει και διαφορετική τιμή.

βασικα αν δεν υποστηριζε πως βλεπει το σκληρο μου που ειναι σατα2 στο properties???

αρα μαριε βγηκες φαουλ

Αν αυτό το ποστ δεν είναι φάουλ τότε ποιο είναι?

Έχει κάποια λογική?

Για ποια μητρική και για ποιο επεξεργαστή μιλάει?

Μήπως τη γράφει στη σύνθεση της υπογραφής?

Να κάνουμε υποθέσεις?

Τι προσθέτει στην κουβέντα το "βγήκες φάουλ" πέρα από ένταση ?

Αποτελεί αναίτια προσβολή και αν δεν μπορείτε να το δείτε τι να πω?

Ιδίως όταν πρώτος εγώ έγραψα οτι μπορεί να κάνω λάθος και αν συμβαίνει αυτό διορθώστε με.

Αν κάνω λάθος για τη συγκεκριμένη μητρική ας μου δώσετε κάποιο link της Intel όπου να λέει σαφώς οτι υποστηρίζεται το SATA2.

Μέχρι στιγμής όμως δεν το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Δεν υπάρχει διαθέσιμο.

Πήγαινε στη σελίδα να το αγοράσεις και θα δεις να λέει πάρτε τηλέφωνο.

Όταν με το καλό θα είναι διαθέσιμο θα έχει και διαφορετική τιμή.

αυτη τη στιγμη ποθ γραφω , αυτη τη στιγμη σου λεω , υπαρχει ΚΑΙ DS3+4+6 στην αθηνα σε ραφι καταστηματος.

ενταξει λορδε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 17:49]

Δεν υπάρχει διαθέσιμο.

Πήγαινε στη σελίδα να το αγοράσεις και θα δεις να λέει πάρτε τηλέφωνο.

Όταν με το καλό θα είναι διαθέσιμο θα έχει και διαφορετική τιμή.

Ρε Μάριε αν δεν μπορούμε να συννενοηθούμε για μια απλή τιμή μιας μητρικής πιστεύεις ότι θα βγάλουμε άκρη με sata2 και pdf και τεχνικά χαρακτηριστικά? ’στο καλύτερα...

Για την μητρική τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις??? Κάνει 165 και υπάρχει στο μαγαζί τώρα. Που ακριβώς κολλάς????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 17:49]

Δεν υπάρχει διαθέσιμο.

Πήγαινε στη σελίδα να το αγοράσεις και θα δεις να λέει πάρτε τηλέφωνο.

Όταν με το καλό θα είναι διαθέσιμο θα έχει και διαφορετική τιμή.

Ο vdeseris έχει πάρει και τηλ. όπως λέει παραπάνω...

post-1666-1416072709,2197_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές προσπάθησα να αγοράσω προιόν που δεν ήταν ετοιμοπαράδοτο και έπαιρνα τηλέφωνο μου έλεγαν το προιόν θα έρθει με νέα τιμή που δεν την ξέρουμε.

Είναι γνωστό το γεγονός αυτό και πρώτη φορά βλέπω να δέχονται παραγγελία με παλιά τιμή.

Ο καθένας που διαβάζει όσα γράφουμε μπορεί να κρίνει ....

Τεσπα ετοιμοπαράδοτο στο Skroutz υπάρχει μόνο στην τιμή που είπα.

Ε δεν θα επαναλάβω οτι δεν ήταν η τιμή το ζητούμενο αλλά ο συνεχής προσβλητικός τρόπος γραφής από ορισμένα άτομα που δεν σέβονται τον εαυτό τους.

Link to comment
Share on other sites

http://www.intel.com/products/chipsets/975x/ (ctrl-f: "sata")

http://www.intel.com/products/chipsets/975x/prodbrief.pdf (ctrl-f: "sata")

http://en.wikipedia.org/wiki/SATA_2

"The 3.0 Gb/s specification has been very widely referred to as Serial ATA II (SATA II), contrary to the wishes of the Serial ATA standards organization that authored it. The official website notes that SATA II was in fact that organization's name at the time, the SATA 3Gb/s specification being only one of many that the former SATA II defined, and suggests that SATA 3Gb/s be used instead."

http://www.overclockers.co.uk/acatalog/Online_Catalogue_Gigabyte_179.html

gigabyte 965P_DS3, in stock στο OCUK, και με την ισοτιμία έρχεται στα 164.

peace :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 17:52]

αυτη τη στιγμη ποθ γραφω , αυτη τη στιγμη σου λεω , υπαρχει ΚΑΙ DS3+4+6 στην αθηνα σε ραφι καταστηματος.

ενταξει λορδε?

Εντάξει μιλόρδε Νο2. Τώρα που μου το λες οτι υπάρχει σε ράφι με φώτισες.

Υπάρχει και στο Internet ετοιμοπαράδοτο στα 203.17

Στο ράφι τι τιμή έχει δηλαδή? 500?

Ευχαριστούμε όλοι για την πολύ σημαντική πληροφορία που μας δίνεις και που μας είναι άχρηστη και προσβλητική για άλλη μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΟΥΝ ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΗ ΣΤΑ 165.41euro (επιβεβαιωμένο με τηλέφωνο.) OK?

Αρχική απάντηση από mariosalice

Ε δεν θα επαναλάβω ότι δεν ήταν η τιμή το ζητούμενο αλλά ο συνεχής προσβλητικός τρόπος γραφής από ορισμένα άτομα που δεν σέβονται τον εαυτό τους.

Έχει πρόβλημα κάποιος που σου λέει ότι είσαι λάθος? Η σε πείραξε το ότι σου είπε ότι είσαι φάουλ που το μόνο που σημαίνει είναι ότι είσαι λάθος.

Απλά έλεος!

Link to comment
Share on other sites

εσυ προσβαλεις τον εαυτο σου αυτη τη στιγμη , σκεψου λιγακι δες τα ποστ ξανα . ΣΤο ραφι ειχε τιμη λιγοτερη απο οσο φανταζεσαι , περοισσοτερα δε λεω να βγεις βολτα να ψαξεις και μετα αφου ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ελα να τα ξαναπουμε.

το HDtach βγαζει σκορ 166,8 ειναι σατα2?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sol [Σήμερα, στις 18:20]

http://www.intel.com/products/chipsets/975x/ (ctrl-f: "sata")

http://www.intel.com/products/chipsets/975x/prodbrief.pdf (ctrl-f: "sata")

http://en.wikipedia.org/wiki/SATA_2

"The 3.0 Gb/s specification has been very widely referred to as Serial ATA II (SATA II), contrary to the wishes of the Serial ATA standards organization that authored it. The official website notes that SATA II was in fact that organization's name at the time, the SATA 3Gb/s specification being only one of many that the former SATA II defined, and suggests that SATA 3Gb/s be used instead."

http://www.overclockers.co.uk/acatalog/Online_Catalogue_Gigabyte_179.html

gigabyte 965P_DS3, in stock στο OCUK, και με την ισοτιμία έρχεται στα 164.

peace :flower:

Γνωστά ήδη αυτά τα link.

Το θέμα είναι οτι δεν αναφέρθηκα στο chipset αλλά σε μητρικές.

Διάβασε τα προηγούμενα ποστ.

Έγραψα ήδη σχετική απάντηση πάνω στο θέμα.

Περιμένω λοιπόν ακόμα να δω κάποιο λινκ για τη συγκεκριμένη Intel μητρική όπου να λέει οτι υποστηρίζει SATA 3Gb/s ή 300ΜΒ.

Δεν είπα οτι δεν υποστηρίζεται με βεβαιότητα.

Το ανέφερα με ερωτηματικό το θέμα.

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 18:26]

ΕΧΟΥΝ ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΗ ΣΤΑ 165.41euro (επιβεβαιωμένο με τηλέφωνο.) OK?

Έχει πρόβλημα κάποιος που σου λέει ότι είσαι λάθος? Η σε πείραξε το ότι σου είπε ότι είσαι φάουλ που το μόνο που σημαίνει είναι ότι είσαι λάθος.

Απλά έλεος!

Λόρδε

Είσαι foul.

Αυτά σου φαίνονται εντάξει?

Αν ναι, πες μου το ως moderator, ώστε να γράφουμε όλοι σε αυτό το υφάκι στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Λόρδε

Είσαι foul.

Αυτά σου φαίνονται εντάξει?

Αν ναι, πες μου το ως moderator, ώστε να γράφουμε όλοι σε αυτό το υφάκι στο forum.

Το "είσαι φαουλ" απλά σήμαινε ότι κάνεις λάθος, όσο για την συνέχεια μόνος σου την προκάλεσες με τα λεγόμενα και την στάση σου.

Μόνος σου τα προκαλείς.

Link to comment
Share on other sites

Η spec-o-λαγνεία για ποιό λόγο δε καταλαβαίνω; Πόσο μάλλον να τσακώνεστε για αυτό..

Το 975Χ υποστηρίζει 3GB/s SATA, ετσι το δίνει η intel δηλαδή. Αν αυτό είναι "SATA II" είναι μια συζήτηση που έχουμε κάνει ξανά στο παρελθόν, μια που η προδιαγραφή για 3GB/s δεν αρκεί για να χαρακτηριστεί SATA II.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 18:42]

jsai8.jpg

σε περιμενω να μου πεις αν ειναι σατα2

Δεν είναι.
Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 18:44]

Το "είσαι φαουλ" απλά σήμαινε ότι κάνεις λάθος, όσο για την συνέχεια μόνος σου την προκάλεσες με τα λεγόμενα και την στάση σου.

Μόνος σου τα προκαλείς.

Τα λεγόμενα και η στάση μου εκφράζουν την προσωπική μου γνώμη που έχω πάνω σε ένα τεχνικό θέμα, που εκφράστηκε αξιοπρεπώς με στοιχεία και που δεν είναι υποχρεωτικό να συμπίπτει με τη γνώμη όσων μου απάντησαν.

Αν αυτό το θεωρείς πρόκληση σκέψου το καλύτερα.

Αν πάλι θεωρείς προκλητική στάση την αντίδρασή μου σε προσωπικές αιχμές και χαρακτηρισμούς υποτιμητικούς ή κάτι κάτι άλλο γράψε το. :p

Link to comment
Share on other sites

Μάριε μήπως έχεις καιρό να μ@μήσεις?...... :D

Για πάρε μια απόφαση στο τι ζητάς απ'τους άλλους γιατί ούτε εγώ κατάλαβα.....Τους λες για μητρικές.....Σου δίνουν λίνκ με 165 Ευρώ.....Εσύ λές ότι ΔΕΝ το βλέπεις....ΠΩΣ γίνεται αυτό?.......Δεν κάνεις κάνα refresh στη σελίδα μήπως σου έχει κολλήσει σε κάνα Temporary Internet Files πριν κάνα μήνα-δύμηνο?.... :)

Απαξ και λέει η Intel ότι το Χ τσιπάκι υποστοιρίζει SATAII, τέλειωσε.......ΟΤΙ μητρική και να πάρεις, αν έχει αυτό το τσιπάκι θα υποστοιρίζει και SATAII...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Τα λεγόμενα και η στάση μου εκφράζουν την προσωπική μου γνώμη που έχω πάνω σε ένα τεχνικό θέμα, που εκφράστηκε αξιοπρεπώς με στοιχεία και που δεν είναι υποχρεωτικό να συμπίπτει με τη γνώμη όσων μου απάντησαν.

Αν αυτό το θεωρείς πρόκληση σκέψου το καλύτερα.

Αν πάλι θεωρείς προκλητική στάση την αντίδρασή μου σε προσωπικές αιχμές και χαρακτηρισμούς υποτιμητικούς ή κάτι κάτι άλλο γράψε το. :p

Πρόκληση είναι η μητρική που δεν φαίνεται στο pc σου ή δεν θες να την δεις και ενώ σου έχουμε δείξει τόσοι άνθρωποι ότι κάνεις λάθος συνεχίσεις ακάθεκτος σαν να μην υπάρχουμε, υποτιμώντας την νοημοσύνη μας.

Πρόκληση είναι ότι πιάνεσαι από μια φράση αθώα "είσαι φάουλ" και δημιουργείς θέμα παρασύροντας και άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.