Jump to content



Θα αναβαθμίσετε cpu στους επόμενους 2 μήνες;


gdp77

Θα αναβαθμίσετε cpu στους επόμενους 2 μήνες;  

126 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

To poll το έκανα για να δω πώς θα αντιδράσει μια hardware enthusiast κοινότητα (όπως του "the lab") στην ανωτερότητα των conroe. Φαίνεται λοιπόν (αν και η ώρα είναι προχωρημένη, να δούμε πώς θα πάει το Poll αύριο), ότι η AMD δεν θα τα βάψει και μαύρα. Υπάρχει ήδη μια τεράστια εγκατεστημένη βάση κυρίως σε 939 που θα παραμείνει στην AMD πλατφόρμα. Παρά δηλαδή την αδιαμφισβήτητη υπεροχή του νέου chip της Ιntel, δεν είναι όλοι διατεθειμένοι να αγοράσουν άμεσα.

Αν συνυπολογίσουμε από την άλλη μια τεράστια μάζα αγοραστών OEM που θα επιλέξουν AMD λόγω χαμηλού κόστους, τότε καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι ίσως η AMD έχει πολύ καλές πιθανότητες να επιβιώσει αξιοπρεπώς μέχρι την παρουσίαση της δικιά της πλατφόρμας το 2008.

Περιμένω περισσότερα δεδομένα...

Link to comment
Share on other sites

Θα παω για επομενη γενια

και θα περιμενω για πτωση τιμων

Μια χαρα ειμαι με οτι εχω αυτη την στιγμη.

Ανασφαλειες σε αυτο το θεμα δεν εχω αλλα ουτε την γνωστη αρρωστια της υπερκαταναλωσης σε οτι καινουργιο βγαινει

Αρχική απάντηση από gregorisvas [Σήμερα, στις 03:21]

Παντως δεν ειναι η πρωτη μου προτεραιοτητα ο επεξεργαστης

Ακριβως :)

Αρχική απάντηση από Stelaras [Σήμερα, στις 03:29]

Αρκετα εμεινα 8 μηνες με τον Dual core Opteron .

Πωπωωωωωωω τοσο πολυ καιρο με τον φτωχο τον Opteron D τι μας λες ρε συ;

σαν να λεμε 8 χρονια στα κατεργα δηλαδη...

Καλα πως τα καταφερες και εζησες ;

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμησα σε 939 πολυ προσφατα αφου ειχα ενα bord 14 μηνες να καθετε και δεν με πηγενε η καρδια να το δοσω :p

θα περιμενο να δω το am3 :p μετα μπορει να παρω καμια m3 :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 09:29]

αναβαθμησα σε 939 πολυ προσφατα αφου ειχα ενα bord 14 μηνες να καθετε και δεν με πηγενε η καρδια να το δοσω :p

θα περιμενο να δω το am3 :p μετα μπορει να παρω καμια m3 :p

M3 Γερμανία :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 09:29]

θα περιμενο να δω το am3

Και εγώ σκέφτομαι για αμ3 αλλά είναι νωρίς ακόμα, ποιος ξέρει στο ενδιάμεσο ίσος κανένα όπτερον δε θα έλεγα όχι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.