Jump to content



Θα αναβαθμίσετε cpu στους επόμενους 2 μήνες;


gdp77

Θα αναβαθμίσετε cpu στους επόμενους 2 μήνες;  

126 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Μας βλέπω σε λίγο να λέμε "μην παίρνετε Χ2, δεν φτάνουν για όλους"!

Κι εγώ ψήνομαι για εναν 3800+Χ2 ή οτι κανα οπτερόνι αν πέσουνε οι τιμές τους (χλωμό ίσως, θα δούμε) και θα σουτάρω τον 3500+ προς σαλόνι μεριά...

Αν και στην ουσία VGA χρειάζομαι, ποιός περιμένει το DX10? Γμτ...

Ρε bizimis κοντοχωριανέ για στείλε κανα ενημερωτικό ΠΜ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bizimis

@ JohnnyX

Εισαι μεγαλο λαγονικο :p τιποτα δεν μπορουμε να σου κρυψουμε :D

Για να δουμε θα φτασουν τα Χ2 - 939 για ολους ? :confused:

500 m απο το σπιτι μου ειναι ...και ενα click απο το pc μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα ναι. Αν αγόραζα το hardware ανάλογα με τις πραγματικές μου ανάγκες, θα είχα ακόμα τον Celeron 533A & ένα XBOX :D

Και κατά πάσα πιθανότητα θα πάρω Conroe, γιατί δεν έχει νόημα να πάρω ίδια πλατφόρμα. Dual core Opteron στα ~3 γίγα έχω, τι να μου δώσει μια αναβάθμιση σε ΑΜ2;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέροντα τα δεδομένα μέχρι τώρα.

Απ' όσους θα αγοράσουν μέσα στους επόμενους 2 μήνες cpu ένα 65% θα πάει σε Conroe και ένα 35 % θα αγοράσει AMD.

Από κει και πέρα, ένα σημαντικό μέρος του αγοραστικού κοινού (μιας hardware enthusiast Κοινότητας πάντα), το 25% φαίνεται να μην αγοράζει κάτι για τον επόμενο χρόνο.

Τα δύο αντιμαχόμενα στρατόπεδα λοιπόν θα έχουν να διεκδικήσουν το 75% του αγοραστικού κοινού. Το ένα στρατόπεδο έχει να παρατάξει τις απόλυτα φτηνότερες τιμές , ενώ το άλλο τις απόλυτα καλύτερες επιδόσεις. Φαίνεται λοιπόν ότι η AMD θα πρέπει να ρίξει και άλλο τις τιμές της για να μπορέσει να πάρει μεγαλύτερο τμήμα της πίτας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.