Jump to content



Τιμόνια: Ποια μάρκα θεωρείτε καλύτερη?


nickstamat

Ποια μάρκα?  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Δημιούργησα αυτή τη δημοσκόπηση γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα τιμονάκι και, επειδή τα specs από μόνα τους δε λένε και πολλά, θα ήθελα να μάθω ποια μάρκα θεωρείτε εσείς καλύτερη στους τομείς της ποιότητας, της ακρίβειας χειρισμού κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Logitech 4 ever!!!

Ολα σχεδόν τα τιμόνια της Logitech παίζουν τα καλά racing sim τρομερά καλά.

Ακόμα τα 900αρια τιμόνια της είναι απαιχτα...

Εχω δοκιμάσει το υπέρτατο richard burns rally με microsoft και το έκλεισα πριν καν φτάσω στα μισά της πίστας...:jump:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μια microsoft εδω και 5 χρονια και δεν λεω να την αλλαξω με τπτ...κορυφαια σε αισθηση,σε ακριβεια και γενικα μια απο τις καλυτερες τιμονιερες που εχουν βγει. τα τελευταια χρονια ομως η microsoft δεν βγαζει κορυφαια κομματια σε τιμονιερες...τα πρωτεια πιστευω τα εχει η logitech με την ΜΟΜΟ. Πρεπει να λεει πολλα αυτη η τιμονιερα

Εγω παντως ψηφιζω microsoft...:T:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οι ανταγωνιστες της logitech, τουλαχιστον αυτοι που αναγραφονται στο poll να φτιαξουν ποτε μια τετοια τιμονιερα http://www.logitech.com/index.cfm/products/details/US/EN,CRID=2250,CONTENTID=11867

Με αυτα τα χαρακτηριστικα και την σχετικα χαμηλη τιμη για αυτα που προσφερει, κριμα που τουλαχιστον για τις δικιες μου προτιμησεις στον τομεα των gaming ποντικιων & ακουστικων (και πολυ συντομα και των πληκτρολογιων) η logitech τρωει σκονη απo την everglide :D

http://www.esreality.com/?a=post&id=1153243&page=2#pid1167332

http://www.esreality.com/?a=post&id=1155230#pid1158515

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mech5107 [Χθες, στις 13:32]

Logitech 4 ever!!!

Ολα σχεδόν τα τιμόνια της Logitech παίζουν τα καλά racing sim τρομερά καλά.

Ακόμα τα 900αρια τιμόνια της είναι απαιχτα...

Εχω δοκιμάσει το υπέρτατο richard burns rally με microsoft και το έκλεισα πριν καν φτάσω στα μισά της πίστας...:jump:

Ποια ακριβως της microsof ειχες δοκιμασει?Γιατι εγω το εχω παιξει το rbr και με logitech και με microsoft,και η logi δεν επιανε μια,με απλα λογια...+10 δευτερα τουλαχιστον σε καθε ειδικη:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Με την φτηνη (κιτρινη μαυρη) Logitech εναντια στην αντίστηχη Microsoft η Logitech ήταν πολυ μπροστά. Με την Microsoft δεν έφτανα καν τον Richard, που με την Logitech του ριχνω 5 sec.

Mε momo εναντια στην ακριβή Microsoft με την δόνηση, η διαφορά κλέινει αλλά πάντα το Logitech ειναι αρκετα πιο γρήγορο.

P.S. Το κουτί του RBR έχει την Momo σε φοτο και γράφει "best played with"

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mech5107 [09-08-2006 19:11]

Με την φτηνη (κιτρινη μαυρη) Logitech εναντια στην αντίστηχη Microsoft η Logitech ήταν πολυ μπροστά. Με την Microsoft δεν έφτανα καν τον Richard, που με την Logitech του ριχνω 5 sec.

Mε momo εναντια στην ακριβή Microsoft με την δόνηση, η διαφορά κλέινει αλλά πάντα το Logitech ειναι αρκετα πιο γρήγορο.

P.S. Το κουτί του RBR έχει την Momo σε φοτο και γράφει "best played with"

Καλα ρε,επαιζες RBR χωρις αναδραση?!!Τι συγκρινεις τιμονιερες τοτε?Καλυτερα θα πηγαινες με το πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε,επαιζες RBR χωρις αναδραση?!!Τι συγκρινεις τιμονιερες τοτε?Καλυτερα θα πηγαινες με το πληκτρολογιο

Αν και με την απλή πήγαινε πολύ καλά ;) συνήθως παίζω με την MOMO :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο το 2001 με μια Microsoft και δεν προκειται να την αλλαξω μεχρι να τα φτυσει.

Δεν μπορω να την συγκρινω με καποια αλλη, γιατι δεν εχω δοκιμασει αλλη, παντως ο Sisman ακομα κι αν αγορασε την Momo Racing παλι με την δικη μου Microsoft προτιμουσε να παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια m$ sidewinder pro, με force feedback.

Σαν ποιότητα κατασκευής είναι κτήνος.

Σαν συμπεριφορά, εξαρτάται κυρίως από το παιχνίδι.

Π.χ. στο lfs παίζει τέλεια και μπορείς να απολάυσεις παρατεταμένα ανάποδα με πολύ μεγάλο ρεαλισμό (στο βάρος του τιμονιού).

Δηλαδή θυμίζει real life.

Σε κάποια παιχνίδια όμως είναι σκέτη αποτυχία.

Π.χ. στο cmr3, όπου δεν έβγαινε η επαναφορά στην ευθεία, και ό,τι κι αν έκανες, το τιμόνι έπρεπε να το κρατάς με 5 χέρια για να στρίψει.

Αντίθετα στο cmr2 + cmr4, καθώς και στο f12002 παίζει jet.

Στα nfs πάλι δεν με πολυβολεύει.

Γενικά θα ήθελα κάτι με ταχύτητες, αλλά όχι σειριακές.

Έχω μπανίσει την επόμενη της logitech και το περιμένω! (αυτή με τις 900μοίρες στροφή τιμονιού).

Εννοείται δεν μπορώ να συγκρίνω με κάποια άλλη, γιατί μόνο με αυτή έχω παίξει.

Κάτι saitek που είχα δοκιμάσει ήταν για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.