Jump to content



Τιμόνια: Ποια μάρκα θεωρείτε καλύτερη?


nickstamat

Ποια μάρκα?  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από sotiris

Π.χ. στο cmr3, όπου δεν έβγαινε η επαναφορά στην ευθεία, και ό,τι κι αν έκανες, το τιμόνι έπρεπε να το κρατάς με 5 χέρια για να στρίψει.

Καλα τι καντηλια ειχα ριξει στην MS στο pctech, για την αθλια υποστηριξη στο CMR3 δεν λεγεται...

Παντως τα NFS δεν ειναι οτι καλυτερο για χρηση τιμονιερας. Arcade ειναι οποτε καλυτερα με τα πληκτρα.

Και στο GTR1 και 2 ειναι απιστευτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Εχω κι εγω μια logitech (την κοκκινη) , την οποια ειχα παρει πολυ παλια (1-2 χρονια) αλλα μου ειχε σπασει τα νευρα γιατι ειχε lag στα παιχνιδια. Δηλαδη εστριβες το τιμονι και αυτο στο παιχνίδι εστριβε μετα απο 0.5-1sec, πραγμα που ηταν αηδια. Δε ξερω αν χρειάζεται να γινει καποια ιδιαίτερη ρύθμιση για να παιζει σωστα, αλλα αν παιζουν ετσι ολα τα παιχνιδια (με αυτο το λαγκ) τοτε απορω πως παιζουν οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΛΑΜΠΡΟΣ

trooper με πια καμερα παζεις?

Συνηθως με αυτη που βλεπεις ολο το αυτοκίνητο (arcade style) ή καμια φορά με την bumper, που βλεπεις ολο το δρομο μπροστα χωρις αυτοκίνητο καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο προβλημα εχω με τον trooper....πολυ σπαστικο ειναι οντος

απλα εχω αυξησει την ευαισθησια του τιμονιου και παιζω με την καμερα που φαινεται το καπο και μπρος

επισης το κανει αυτο δε ολα τα παιχνιδια....cmr05, nfsmw....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Λοιπόν , ενδιαφέρομαι να χτυπήσω μία G25 ( 250 ευρά είναι αυτά !!!! ) αλλά δεν ξέρω εαν ταιριάζει με το γραφείο , έχει μία μπάρα από κάτω και το συνολικό ύψος για να περάσει η τιμονιέρα είναι τα 5 εκατοστά ... Χωράει;

Link to comment
Share on other sites

περυσι επρεπε να ψηφισεις..

Sorry man ...λαθος καταλαβα..Νομιζα οτι εχεις εμποδιο κατω απο το γραφειο και σου αφηνε αερα μονο 5cm..Αλλα εσυ θες το μεγιστο ανοιγμα που εχει η G25 για να πιασει..

Επειδη ειναι στο οριο θα σου πω αυριο..

Δεν νομιζω να φτανει τα 5cm παντως..

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς το άνοιγμα που έχω είναι 4.4 εκατοστά ... δλδ και 4.5 να είναι καλά είναι ... Το βάθος είναι από 3 εκατοστά εως 5.5 εκατοστά ( αυτό αλλάζει διότι αντί να είναι ίσιο το μπροστινό μέρος , είναι μία καμπύλη )

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφερει κατι απλο ολες σου κανουν δουλεια.

Αν ομως γουσταρεις να drift, και πορτες με οσο το δυνατο περισσοτερο ρεαλισμο,και εννοω να ιδρωνεις στα αναποδα με 2,5 στροφες τιμονιου απο ακρη σε ακρη τοτε ειναι μονοδρομος g25,το σασμαμ ειναι για τα αναθεμα αλλα ο διπλος κινητηρας του τιμονιου και το μεταλικο σετ πενταλ ειναι απο αλλο πλανητη...

Συγνωμη για την λογοδιαρροια αλλα αυτο το τιμονι με εθιζει:jump:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε Logitech όπως τους προλαλήσαντες. Εγώ θα σου συνιστούσα αν βρεις την Driving Force Pro του Playstation 2. Εννοείτε ότι είναι συμβατή και με το PC :jump: ( Συνδέεται με USB). Περνάς τους οδηγούς της Logitech που κανουν για οποιοδήποτε χειριστήριο της και έχεις πλήρες Force Feedback και όλα τα καλούδια. Δοκιμασμένη σε simulators όπως GTR 2 , LFS, rfactor καθώς και σε arcade όπως το Need for Speed. Επιπλέον έχει περιστροφή 900 μοίρες όμως μπορείς να την κλειδώσεις εσύ σε όσες θέλεις με minimum 40 :worship: μέσω των drivers. Την είχα πάρει με 90ευρώ από eshop αλλά τώρα δεν την βλέπω. Στο www.skroutz.gr την βρίσκεις κάπου στα 100ευρώ. Α έχει και 12 προγραμματιζόμενα κουμπιά καθώς και σειριακό μοχλό ταχυτήτων. Την έχω εδώ και 6 μήνες με καθημερινή χρήση.

Αυτά

Τελος :devil:

Υ.Γ Δες και στο youtube έχει αρκετούς καμένους με αυτή

00086040.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Jos3ph είσαι κ@λοφαρδ@ς...η G25 για να πιάσει τέλεια (να είναι ουσιαστικά ακλόνητη) θέλει 3 cm (δλδ στην προκειμένη, από την άκρη του γραφείου μεχρι την μπάρα που λές) ωστόσο την στερέωσα για δοκιμή και στα 2.κάτι cm και αν την βιδώσεις καλά παλι δεν θα έχεις πρόβλημα...Χτύπα την άφοβα πιστέυω, είναι κορυφή!

Κάπως έτσι θα είναι ::

post-2165-1416073229,0162_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Στους σφικτήρες της τιμονιέρας έχει κάτι παπουτσάκια δε μπορώ να βρω άλλη λέξη για να τα χαρακτηρίσω, αν τα αφαιρέσεις αυτά το άνοιγμα τους στην G25 φτάνει για να μαγκώσουν μια επιφάνεια πάχους ως 5,2cm επίσης σε βάθος πιάνουν 3,4cm

H DFP έχει αντίστοιχα 4,7 και 3 cm

(τις έχω και τις δυο και μέτρησα με χάρακα τις αποστάσεις πριν λίγο)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.