Jump to content



Πόρτες;


ΣτοΠαραΠεντε

Recommended Posts

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν επιτέλους διαθέσιμες πόρτες για ADSL στην Κέρκυρα για γραμμή PSTN; Από τον Μάιο περιμένω να βάλουν, ώστε να προχωρήσω με τη σύνδεση του φοιτητικού πακέτου της OTENET, αλλά μέχρι τον Ιούνιο που ήμουν στο χαζονήσι δεν είδα προκοπή. Το τεχνικό τους συνεργείο...κοιμάαααται. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα της OTENET μου λέει ότι υπάρχει διαθεσιμότητα για ADSL στην περιοχή μου, αλλά δεν ξέρω αν εννοεί την πόλη ή την περιοχή της Κέρκυρας όπου μένω. Επειδή υποψιάζομαι πως οι τεχνικοί της Κέρκυρας δεν έχουν ξεκινήσει καν τη διαδικασία για την προσθήκη πορτών, υπάρχει κάποιος δικτυακός τόπος όπου μπορώ να κάνω καταγγελία, σε περίπτωση που όντως έχουν έτσι τα πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν εχει νοημα να κανεις καταγγελια. απλα υπομονη και να πιεζεις λιγο. θα σου βρουν χιλιες-δυο δικαιολογιες επειδη δεν εχουν βαλει πορτες.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν έχουν παραγγείλει servers. Τουλάχιστον κάτι τέτοιο φαντάζομαι. Για να βάλουν πόρτες το 2006, τις παρήγγειλαν από το 2005.:blink: Στην ουσία, αυτό που απαιτείται για τις πόρτες είναι ένας server, υποθέτω.????? Έτσι, βρήκα τη λύση.:clap: :happy2: :jump1: :hehe: Θα μετατρέψω την τηλεφωνική γραμμή μου σε ISDN και πάνω σε αυτή θα βάλω ADSL [εννοείται το φοιτητικό:tongue: ].:computer: :hug: :fun:

Link to comment
Share on other sites

Servers δεν χρησιμοποιουνται στον οτε για τη συνδεση των γραμμων αν εννοεις αυτο, μονο στους isp. Οι "πορτες" (πολυ) χονδρικα ειναι πλακετες που συνδεεται πανω η γραμμη σου και μετατρεπουν τα δεδομενα σε συγκεκριμενες συχνοτητες .

Το ποσο γρηγορα γινονται οι αναβαθμισεις συνηθως εξαρταται απο ποιας εταιρειας ειναι τα dslam και κυριως τι ζητηση υπαρχει. Τελευταια πεφτει πολυ αναβαθμιση λογω και του επικειμενου διπλασιασμου των ταχυτητων.

Σε isdn οντως ειναι πιθανο να υπαρχει διαθεσιμοτητα αλλα ψαξτο προτου κανεις καμια κινηση.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολυ χρονο θα σου παρει αν κανεις την γραμμη σου isdn. Ο ΟΤΕ θα κανει 2 εβδομαδες μεχρι να σου βαλει την isdn και μονο τοτε μονον αφου σιγουρευτει ο ΟΤΕ οτι εδωσες τα παγια της isdn ΜΕΤΑ θα αρχισει την διαδιακασια να σου βαλει adsl (τα επαθε ενας φιλος μου).

Λογικα αν στο site της βλεπεις το τηλ σου διαθεσιμο, τοτε εισαι ΟΚ απο υποστηριξη. Τωρα, αν δεν εχει διαθεσιμες πορτες ο ΟΤΕ....Greece man, get over it :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παντως,απο "ανεπισημες" πηγες,ο οτε αφηνει να διαρρεει οτι απο σεπτεμβριο,ο μεσος χρονος αναμονης για πορτες θα ειναι το μεγιστο 15 ημερες ! (κ εγω εχω βασικες ελπιδες να γινω ο επομενος πρωθυπουργος της χωρας,με 1η κυρια διπλα μου την μονικα μπελουτσι)!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
ok, σταμάτα να ξεθάβεις μηνύματα από το 2006

ΟΚ. Δεν ξέρεις αυτό που λένε "κάθε πέρυσι και καλύτερα"; Αστειάκι ήταν. Απ'το να κάνω καινούριο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ο ΟΤΕ εξαγοράστηκε από τους Γερμανούς, πώς και οι υπηρεσίες του παραμένουν ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ και ελλιπείς;

Αν σε σου αρέσει ο ΟΤΕ υπάρχει η διαδικασία της φορητότητας σε εναλλακτικό πάροχο. Κάποιοι από αυτούς προσφέρουν φοιτητικά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε σου αρέσει ο ΟΤΕ υπάρχει η διαδικασία της φορητότητας σε εναλλακτικό πάροχο. Κάποιοι από αυτούς προσφέρουν φοιτητικά πακέτα.

Μπα, τώρα που αποφοίτησα κι απ'τη δεύτερη σχολή, δεν έχω πια κανένα φοιτητικό προνόμιο. Αλλά και στη Forthnet που είμαι εδώ και τέσσερα χρόνια, δεν υπάρχει καν φοιτητικό πακέτο, άσε που τα περισσότερα είναι για ασύρματη σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.