Jump to content



Υπάρχει Female Gaming στην Ελλάδα ?


$pIdy_mc

Recommended Posts

Tώρα που μιλάς για skils και όμως ! Είχα διαβάσει κάποτε ένα αρθρο που σύγκρινε τα δύο φύλα και είχε αναφέρει υπέρ και κατά.Ενα κατά των γυναικών ήταν ότι για να έχουν την ίδια ικανότητα προσανατολισμού με τους άντρες σε τρισδιάστατο περιβάλλον πρέπει να κοιτάνε σε ένα monitor 30" και πάνω !!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από JohnG85

Tώρα που μιλάς για skils και όμως ! Είχα διαβάσει κάποτε ένα αρθρο που σύγκρινε τα δύο φύλα και είχε αναφέρει υπέρ και κατά.Ενα κατά των γυναικών ήταν ότι για να έχουν την ίδια ικανότητα προσανατολισμού με τους άντρες σε τρισδιάστατο περιβάλλον πρέπει να κοιτάνε σε ένα monitor 30" και πάνω !!

lol !!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc [29-09-2006 07:56]

Το θέμα δεν είναι αν είναι όμορφες (πολύ ή λίγο), αλλά ότι οι αρκετές παίζουν σε υψηλά επίπεδα και πολλές φορές σνομπαρίζονται από τους άλλους....Είχες παρατηρήσει καμία τέτοια κίνηση από τους άλλους πελάτες μόλις είδαν τα κορίτσια που λες ? Ποια ήταν η δικιά σου αντίδραση ?

Nαι παρατηρησα.2-3 αγορια κουτσομπολιο μεταξυ τους οτι τι θα ξερουν να κανουν,βεβαια εχασαν την μιλια τους οταν ειδαν την πιο ωραια της παρεας :inlove: 56lvl.

Οι υπολοιποι ετρεξαν να τις βοηθησουν ειτε "ζωντανα" να δωσουν οδηγιες (παρολο που ηταν μεγαλο lvl η κοπελα,τα παιδια ηθελαν μια αφορμη να πιασουν κουβεντα),και ενας τις κολουσε μεσω του παιχνιδιου στο chat.

Εγω σα πιο κλασικος τυπος την επιασα κουβεντα οταν ηρθε να πληρωσει.Και μου λεει ενας κολλημενος καλα ρε πως της μιλησες,και του λεω τi lvl εισαι,"40 απανταει" του λεω στα 50 παιρνεις skill,το παιδι καμμενος απο το L2,αγοραζε items με ευρω.

Καλα δεν παιζομαι ε,ειπα για καποιες που ετυχα και ξεχασα το πιο κοντινο παραδειγμα,η αδερφη μου UT2004,HL2,NFS U2+MW τα αγαπημενα της.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MADKiller7 [Σήμερα, στις 11:10]

Οι υπολοιποι ετρεξαν να τις βοηθησουν ειτε "ζωντανα" να δωσουν οδηγιες (παρολο που ηταν μεγαλο lvl η κοπελα,τα παιδια ηθελαν μια αφορμη να πιασουν κουβεντα),και ενας τις κολουσε μεσω του παιχνιδιου στο chat.

Φαντάζομαι όλο το Net να στέκεται πάνω από τα κορίτσια :D

Συνέχισαν να έρχονται ή βαρέθηκαν το συγκεκριμένο game ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MADKiller7 [Σήμερα, στις 09:10]

Καλα δεν παιζομαι ε,ειπα για καποιες που ετυχα και ξεχασα το πιο κοντινο παραδειγμα,η αδερφη μου UT2004,HL2,NFS U2+MW τα αγαπημενα της.

Σε τι difficulty τα bots η αδελφουλα σου ? novice ? :p

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις να μπαίνουνε σε party με τους άλλους ή τις σνομπάρουν ?

Εγώ πάντως στο Νετ που πήγαινα έβλεπα μια παρέα από κορίτσια να παίζουν cs, αλλά δεν τις ξαναείδα από τότε.....Μάλλον τις αποθάρρυναν κάποιοι, δεν ξέρω ή μπορεί να μην τους άρεσε το game :)

Link to comment
Share on other sites

Στην infosystem στο future park συγκεκριμενα στα τουρνουα του cs που εγιναν υπο την εποπτεια του WCG σε συνεργασια με τα e-global και το the-core υπηρχαν πολυ καλες κοπελες οχι μονο σε εμφανιση αλλα και σε επιπεδο skill-gaming,ειμαι σιγουρος οτι στο cs ολες τους μαλλον με βγαζουν KO!~!~!

Τελος του Οκτωμβρη περιπου (ενα σαββατοκυριακο μετα τις εκλογες) 21-22 θα διοργανωθουν παλι τουρνουα gaming στην Αθήνα αυτη την φορα στον εκθεσιακο χωρο της Ανθούσας.

To The-core θα ειναι εκει με πολλα events και θα χαρουμε να σας δουμε ολους εσας που δεν μπορεσατε να βρεθειτε παρεα μας στην ΔΕΘ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho [Σήμερα, στις 18:05]

το πρόβλημα του προσανατολισμού το έχουν γενικά οι γυναίκες. Ειδικά αν κρίνω από την αδερφή μου, που αν δεν έχει μαγαζιά, έχει χαθεί :hehe:

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho

το πρόβλημα του προσανατολισμού το έχουν γενικά οι γυναίκες. Ειδικά αν κρίνω από την αδερφή μου, που αν δεν έχει μαγαζιά, έχει χαθεί :hehe:

:p:D:p lol !!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι περασμένη η ώρα και βαριέμαι να επιβεβαιωθώ ως σεξιστής....:rolleyes:

[κάφρος mode] Female gamer;;!; Τι είναι αυτό πάλι ρε σεις;...Μωρέ δεν πάνε να πλύνουν κανα πιάτο λέω γω που μου αρπάξανε όλες το chaingun...:hehe: [/κάφρος mode]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [29-09-2006 01:35]

Πραγματικότητα ΔΕΝ είναι η CS_Dust, ΔΕΝ είναι τα DWARVES στο WOW, ούτε τo TRIPLE KILL στο UT2004. Καπού εκεί ανάμεσα υπάρχουν και άλλα που πρέπει να γίνουν....

Με 3 λέξεις....ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ...

Σιγά σιγά θα μας πεις ότι τόσο καιρό ζούσαμε σε ένα ιδεατό κόσμο και στην πραγματικότητα δε μπορούμε να τσακίζουμε 15 aliens σε μισό λεπτό ή να αράζουμε στο πανδοχείο με τους φίλους μας τα elves. Πολύ matrix βλέπεις :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc [Χθες, στις 23:09]

Τώρα το θυμήθηκες !! :p :p :p

Ποια είναι η δικιά σου γνώμη για το Female Gaming ?

πάντως δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή σου με το "female gaming". Πάντα υπήρχε και πάντα θα υπάρχει απλά τυχαίνει οι ίδιες να προτιμάνε να κάνουν άλλα πράγματα στον ελευθερο τους χρόνο (και όχι δεν εννοώ τα πιάτα :p ).

Μου θυμίζει σκηνικό που ρωτήσανε κάποιον τι γνώμη έχει για τον ρατσισμό και αυτός απάντησε "Είναι απαράδεκτος ο ρατσισμός. Εγώ έχω 5 μάυρους υπαλλήλους..."

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.