Jump to content



Ποια οθόνη στα 1000�..?


sof

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

H επισημη γραπτη εγυηση της ΕΙΖΟ αλλα αναφερει και αν συμβει κατι να ξερεις οτι ισχυει οτιδηποτε γραπτο μονο, το προφψρικο μην το υπολογιχεις καν στο λεω γιατι και εγω ΕΙΖΟ εχω

Link to comment
Share on other sites

To έχουμε ξαναγράψει, αλλά θα το ξαναγράψουμε...

Η εγγύηση 0p είναι για τους πρώτους 6 μήνες και τη δίνει μόνο η MediaVis που είναι η επίσημη αντιπροσωπεία της Eizo στην Ελλάδα.

Αγορά από εξωτερικό, ή από κατάστημα που κάνει ελεύθερη εισαγωγή, δεν υποστηρίζεται από αυτή την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την S2110 και ειναι απλα κορυφαια...

Ρηχη??:D

Κοιταξτε εδω στο prad.de που οι ανθρωποι ξερουν απο οθονες και μετα αλλαζουμε χαρακτηρισμους...

Eizo S2110W vs S2410W

Λοιπον διαβαστε το review προσεκτικα και ειδικα στο τελος...;)

Link to comment
Share on other sites

Όντως.Έχεις δίκιο.Μάλλον ήθελε να με πείσει να πάρω την 2410 ή δεν ήξερε.Θα πάρω στο πλαίσιο να κάνω τη παραγγελία.Ευχαριστώ.....

Αυτο με το VESA100 screw connection δε κατάλαβα τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα που πήγες σε 21"... γενικά επειδή ενδιαφερόμουν και εγώ για 24", τελικά πήγα σε 20" και 21" λόγο του προβλήματος mouse lag που έχουν παρατηρήσει πολλοί σε monitors από 23"+... εξαρτάται από την ευαισθησία του καθενός στο φαινόμενο... αλλά 8α είναι πραγματικά σπάσιμο να δώσεις ένα σκασμό λεφτά και να μην μπορείς να το χαρείς...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sof [Σήμερα, στις 09:19]

Αυριο μεταξυ 9 και 2 θα έχω σπιτι την s2110.Το HDCP τι είναι?

High Definitiοn Copy Protection

Είναι και καλά ένα πρωτόκολλο επικοινωνίας που έχουν εξελίξει οι εταιρείες και καλά να μην μπορείς να αντιγράψεις από ένα dvd player που έχει dvi-d έξοδο.

Οπως καταλαβαίνετε αυτό είναι άσχετο στην περίπτωσή μας που μιλάμε για οθόνη pc. Εχει νόημα αν το έχει η κάρτα γραφικών. Αλλά και πάλι είναι άτοπο μιάς και στο pc οι αντιγραφές δεν εξαρτώνται από τις κάρτες γραφικών.

Το HDCP έχει νόημα για consumer stand alone συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jaco [Σήμερα, στις 12:04]

Καλύτερα που πήγες σε 21"... γενικά επειδή ενδιαφερόμουν και εγώ για 24", τελικά πήγα σε 20" και 21" λόγο του προβλήματος mouse lag που έχουν παρατηρήσει πολλοί σε monitors από 23"+... εξαρτάται από την ευαισθησία του καθενός στο φαινόμενο... αλλά 8α είναι πραγματικά σπάσιμο να δώσεις ένα σκασμό λεφτά και να μην μπορείς να το χαρείς...

Εγώ κατέληξα σε δύο οθόνες: 2 Χ S2410W πάνω σε μια Asus 7600GT!!! Αλλο να σας το λέω κι άλλο να το βλέπετε. Κάθε φορά που πατάω το Power on του υπολογιστή σχηματίζεται ένα τεράστιο χαμόγελο στο πρόσωπό μου γι αυτό που πρόκειται να δω..... :jump: :worship:

Δεν έχω παρατηρήσει ούτε mouse lag ούτε κάτι αντίστοιχο. Ισως να είμαι από τους τυχερούς που δεν το βλέπουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tasoik [Σήμερα, στις 14:08]

High Definitiοn Copy Protection

Είναι και καλά ένα πρωτόκολλο επικοινωνίας που έχουν εξελίξει οι εταιρείες και καλά να μην μπορείς να αντιγράψεις από ένα dvd player που έχει dvi-d έξοδο.

Οπως καταλαβαίνετε αυτό είναι άσχετο στην περίπτωσή μας που μιλάμε για οθόνη pc. Εχει νόημα αν το έχει η κάρτα γραφικών. Αλλά και πάλι είναι άτοπο μιάς και στο pc οι αντιγραφές δεν εξαρτώνται από τις κάρτες γραφικών.

Το HDCP έχει νόημα για consumer stand alone συσκευές.

Από εδώ.

"Looking at the rear of the FP241W reveals the feature that makes this monitor stand out from the crowd of other 24in widescreen displays an HDMI port. Not only is there an HDMI port, but its an HDCP compliant HDMI port, so youll have no problem hooking up a Blu-ray or HD DVD player, or like I did, a Sky HD box."

Link to comment
Share on other sites

Το 23'+ είναι υπερβολή πιστεύω ανεξαρτητα από το lag.Υποκειμενικο βεβαια.Ο καθένας όπως τη βρίσκει.Το σίγουρο πάντως είναι πως δε θα έλεγα όχι σε μία S2410 αν μου τη χαρίζανε.

Το lag αν δε κάνω λάθος εξαρταται και απο άλλους παραγοντες.Τουλαχιστον στα on line gaming.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.