Jump to content



Νέο thermal paste (?) από Zalman


gdp77

Recommended Posts

Αν και θυμίζει λίγο από blanco είναι πολύ βολικό. Αν και για να απλώνεται με το βουρτσάκι θα πρέπει να είναι λίγο πιο ρευστό από τα άλλα που κυκλοφορούν. Γενικά όσο πιο ρευστό είναι το υλικό τόσο πιο μικρή πυκνότητα έχει και ως συνήθως λιγότερη θερμοαπαγωγική δυναμική. Δεν ξέρω.., μπορεί να κάνω και λάθος....Πάντως από αυτά που λέει η Zalman έχει πολύ καλή απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

..ναι,και καθε φορα που θα θελω παστα στη cpu θα φωναζω την κοπελα μου που εχει εμπειρια απο "τετοια" προιοντα.. :p

ας δουμε και κανα review να δουμε τι ψαρια πιανει σε σχεση με ανταγωνισμο..

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που σκέφτομαι τον totally_wired να παθαίνει καρδιακή προσβολή σκεπτόμενος πόσο υλικό (από την φανταστική ποσότητα των 3,5 g) μπορεί να μείνει αχρησιμοποίητο στο τέλος (πάνω στο πινελάκι ή στο μπουκαλάκι) με πιάνει η καρδιά μου. :p

Σοβαρά τώρα , προσωπικά αν δεν πάρω την πάστα να την πασαλείψω πάνω σε cpu / cooler, δεν το φχαριστιέμαι. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Και μόνο που σκέφτομαι τον totally_wired να παθαίνει καρδιακή προσβολή σκεπτόμενος πόσο υλικό (από την φανταστική ποσότητα των 3,5 g) μπορεί να μείνει αχρησιμοποίητο στο τέλος (πάνω στο πινελάκι ή στο μπουκαλάκι) με πιάνει η καρδιά μου. :p

Σοβαρά τώρα , προσωπικά αν δεν πάρω την πάστα να την πασαλείψω πάνω σε cpu / cooler, δεν το φχαριστιέμαι. :p

Να παιρνεις την μεγαλη των 10g..:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Χθες, στις 20:56]

Σοβαρά τώρα , προσωπικά αν δεν πάρω την πάστα να την πασαλείψω πάνω σε cpu / cooler, δεν το φχαριστιέμαι. :p

εσυ απλα ριχνε την παστα απο το μπουκαλακι, και απλωνε την με οτι θες!

μην χρησιμοποιεις το βουρτσακι... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho [Σήμερα, στις 02:08]

Πως πασαλείβετε το hs? Εγώ με ένα κομμάτι από το πλαστικό που έχει η μάνα μου για να τυλίγει τα φαγητά. Υπάρχει καμιά βολικότερη/αποδοτικότερη ιδέα/λύση;

τηλ. καρτα ι καρτα απο atm κανει πολυ καλα την δουλιτσα της ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho [Σήμερα, στις 02:15]

ε, ναι... Τυλίγω το δάκτυλο με το πλαστικό και αλείφω. Έτσι συστήνει η AS, απλά είναι πολύ παίδεμα, γτ είναι σκληρή η πάστα

Αυτή ακριβώς τη μέθοδο χρησιμοποιώ εδώ και κανα χρόνο τώρα. Ειδικά αν τεντώσεις καλά το πλαστικό πάνω στο δαχτυλό σου και το κρατάς σφυκτά, κάνει την υπέρτατη επάλειψη!:woot:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.