Jump to content



To forum του David Copperfield φροντίζει να σβήνει τα posts,κανει delete&ban οποιον..


nec

Recommended Posts

ασκεί την παραμικρή αρνητική κριτική για το show του!!!

Παιδια ειναι πραγματικα απιστευτο... Σε ενα εντελως πολιτισμενο post, εξηγησα γιατι δεν με ενθουσιασε το show του (οπως και χιλιάδες αλλους επισης!).

Αποτελεσμα??? Το post εξαφανίστηκε σε μερικες ώρες (οπως και ολα τα αλλα!) και παρεα με αυτο πηγε το account μου και το IP μου στην black list!!! (οπως και κάποιων αλλων Ελληνων!)

ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥΣ!!!

Αυτη ειναι η ελευθερια λογου!

Οποιος παει να πει το παραμικρο του το βουλωνουν και τουμπεκι!!! Γαμωτο, ποσο μετανιώνω που έκανα έστω κατα 80 πλουσιότερο τον μεγαλυτερο νομιμο απατεωνα του κοσμου!

Δεν μπορω να κρινω εφ'όλης της υλης, αλλα απο την συμπεριφορά του forum του κρίνω πως αντιμετωπίζει τον κοσμο.

Για οποιον ενδιαφέρεται http://www.f2m2.com/board/

Ισως να θελει να πει δυο κουβέντες εστω και για μερικές ωρες!!!

ΑΙΣΧΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Στα fora, ότι θεωρείται ανάρμοστο και προσβάλει τους διαχειριστές και εν γένη χρηστά ήθη και έθιμα διαγράφεται έτσι και αλλιώς. Αυτό που πρέπει να καταλάβουμε όλοι μας είναι ότι δεν κάνουμε χάρη σε κανένα που γραφόμαστε σε ένα forum και δημοσιεύουμε τις απόψεις μας. Αν αυτά που γράφουμε, προσβάλλουν ή διακυβεύουν την φήμη αυτού που έχει δημιουργήσει, έχει κάθε δικαίωμα να σβήσει και τις δημοσιεύσεις και το λογαριασμό του χρήστη που - κατά τη γνώμη του διαχειριστή - έδρασε κακόβουλα εις βάρος του.

Μην ξεχνάς φίλε μου, πως ο David Copperfield καλώς ή κακώς είναι μια μηχανή που βγάζει λεφτά και ανήκει στην βιομηχανία του θεάματος, όποτε όπως καταλαβαίνεις, χρησιμοποιεί κάθε πόρο - στη συγκεκριμένη περίπτωση το διαδίκτυο και τα fora - σαν ένα ακόμα τρόπο προβολής και προσέλκυσης πιθανών πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο να προσβάλεις και αλλο να εκφράζεις πολιτισμένα και δημοκρατικά την γνώμη σου ... Αν θες να δέχεσαι ομως την κριτική ,πρέπει να δέχεσαι και την θετική αλλά και την αρνητική και ΟΧΙ να σβήνεις / κανεις ban χωρις ΚΑΜΙΑ προειδοποίηση των συγγραφέα! αυτο ειναι ΧΟΥΝΤΑ, ΦΑΣΙΣΜΟΣ!:devil:

Εγω προσωπικά προβλήθηκα με την ανάρμοστη συμπεριφορά των φορουμτζίδων το οποιο αντικατοπτρίζει τον ιδιο D.Copperfield.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nec

...Γαμωτο, ποσο μετανιώνω που έκανα έστω κατα 80 πλουσιότερο τον μεγαλυτερο νομιμο απατεωνα του κοσμου!

1) Καταρχάς, δικό του είναι το site, ότι θέλει κάνει, ειδικά αν τον δυσφημούν. Χουντικό-φασιστικό κτλ μεν, αλλά ποιος είπε ότι στο internet ισχύει η δημοκρατία?

2) Το show του τι περιελάμβανε? Καλό ήταν ή πατατί-πατατά οφθαλμαπάτες?

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι ήταν Vadergr.

Γενικά το περίμενα πολύ καλύτερο.

Έκανε μερικά κόλπα όμως που πραγματικά κουφάθηκα!

Εμφάνισε μία κάντιλακ πάνω από τα κεφάλια 2 ανθρώπων. Την κατέβασε από πάνω; Δεν ξέρω...

Εξαφανίστηκε ενώ βρισκόταν πάνω σε ένα πρόβολο, πάνω από τα κεφάλια των θεατών!!! Πώς;;;

Εξαφάνιζε και εμφάνιζε μια πάπια βάζοντας τη σε κουτιά και κουβάδες. Κλασσικό θα πει κάποιος, αλλά αν μπορεί ας το κάνει... :p

Με ξενέρωσε το ότι έδωσε πολύ βάρος στο χιούμορ (δεν μπορώ να πω ότι του πάει...) και σε διάφορες βλακειούλες με χαρτιά κ.α.

Αν ήθελα να γελάσω θα πήγαινα να δω το Ζουγανέλη.

Καλός ήταν, αλλά όχι αρκετά κατά την άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Ας πει καποιος κατι για το "show".Κατι ακουσα οτι εκανε το πολυ 4-5 τρικ και απλα ολη την ωρα μιλουσε και εδειχνε κολπα του σε video wall!!!

αν ηταν ετσι...τοτε βαλε αλλο ενα τρυκ μεσα ...

Το τρυκ "χωρις να κανω τιποτα θα σας παρω 80€" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lefteris [Χθες, στις 13:29]

Κάπως έτσι ήταν Vadergr.

Γενικά το περίμενα πολύ καλύτερο.

Έκανε μερικά κόλπα όμως που πραγματικά κουφάθηκα!

Εμφάνισε μία κάντιλακ πάνω από τα κεφάλια 2 ανθρώπων. Την κατέβασε από πάνω; Δεν ξέρω...

Εξαφανίστηκε ενώ βρισκόταν πάνω σε ένα πρόβολο, πάνω από τα κεφάλια των θεατών!!! Πώς;;;

Εξαφάνιζε και εμφάνιζε μια πάπια βάζοντας τη σε κουτιά και κουβάδες. Κλασσικό θα πει κάποιος, αλλά αν μπορεί ας το κάνει... :p

Με ξενέρωσε το ότι έδωσε πολύ βάρος στο χιούμορ (δεν μπορώ να πω ότι του πάει...) και σε διάφορες βλακειούλες με χαρτιά κ.α.

Αν ήθελα να γελάσω θα πήγαινα να δω το Ζουγανέλη.

Καλός ήταν, αλλά όχι αρκετά κατά την άποψή μου.

Με γλυτωσες απο το να γραψω ακριβως τα ιδια.....

Συμφωνω σε ολα .......

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως τα λετε παιδια.

ημουν στην παρασταση της Παρασκευης 18:30 και γενικα μου αρεσε αυτο που ειδα απλα δεν ηταν το "εξωπραγματικο" που ηθελα/περιμενα να δω.

Σε καμια περιπτωση παντως δεν μετανοιωσα για τα 30 Τωρα για αυτους που εδωσαν 80-120-170 ...προφανως τους περισσευαν

Μηπως εχει κανεις ιδεα τι μπορει να παιχτηκε με το τρυκ στις Μπαχαμες?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κι εγώ Παρασκευή πήγα, στην προβολή των 6μιση.

Βασικά, για 30e καλά ήταν, λυπάμαι μάλλον αυτούς που έδωσαν τα 170 :o ...

Μιλώντας με ένα παλικάρι στο λεωφορείο της επιστροφής, μου είπε ότι το κοριτσάκι

που θα "γεννούσε" η γιαγιά, το πέτυχε αυτή τη φορά, πάλι με το όνομα Ροϊδούλα...

Ε, 2 συνεχόμενες μέρες το ίδιο "τυχαίο" όνομα... Κάτι μυρίζει..

Για την ιστορία, τα κόλπα που έκανε σε εκείνη την παράσταση δεν ήταν και τα καλύτερα για τους fans που πήγαν να τον δουν.

Το κόλπο που προανέφερα είχε ως εξής

Κατεβαίνει από τη σκηνή, διαλέγει (και καλά) τυχαία μια γιαγιά από το πλήθος (που μιλούσε αγγλικά)

της λέει κάτι "αστειάκια" του τύπου θα γεννήσεις το παιδί μου, μαζί με τα απαραίτητα κωμικά σκετσάκια.

Σηκώνει 2 κοπέλες από το κοινό, τους δίνει μπλοκ Α3 να γράψουν η μία το όνομα του παιδιού που θα γεννηθεί, και η άλλη ένα τραπουλόχαρτο.

Στη σκηνή είχε αφήσει από πριν μια μεγάλη κάρτα γενεθλίων.

Τέλος πάντων, αφού λέει διάφορες μλκίες, φέρνει μια νοσοκόμα να κάνει υπερηχογράφημα στη γιαγιά,

ενώ αυτός ανοίγει το πρώτο μπλοκ που έλεγε ΡΕΝΟΣ.

Ανοίγει και την κάρτα γενεθλίων και αυτή έγραφε Ροιδούλα.

Το περνάει ασχολίαστο (βασικά με ένα σχόλιο του τύπου ότι περίμενε κορίτσι, και ήρθε penus...)

και το μωρό που εμφανίζεται εντωμεταξύ στο υπερηχογράφημα χαιρετάει τον κόπερφιλντ,

και δείχνει το τραπουλόχαρτο που είχε διαλέξει η άλλη κοπέλα στον κόπερφιλντ.

Καλά τρικ που δεν πήρα γραμμή τι παίχτηκε ήταν

1)αυτό με το αυτοκίνητο

2)με την μεταλλική πλάκα που "πέρασε" απο μέσα (αν και κάποιοι λένε ότι άνοιγε από πίσω)

3)που τον κάναν σμίκρυνση στο κουτί (καλή φάση, αλλά τον βλέπαμε μόνο από μία όψη)

Αφού τελείωσε η παράσταση, περιμένωντας να βγούμε, ένας τύπος με την κοπέλα του

έβγαζε όσο πιο κρυφά μπορούσε φωτος με το κινητό του.

Τον πλησιάζει η σεκιουριτού και τον αρχίζει έναν εξάψαλμο να σβήσει τις φωτος κτλ κτλ κτλ ...

Link to comment
Share on other sites

Για τη μεταλλική πλάκα συνέβει το εξής:

Το σεντόνι που κάλυψε όλη την κατασκευή ήταν εντελώς οριζόντιο στην αρχή όπως το τραπεζομάντιλο σε κάθε τραπέζι.

Έπειτα η πλάκα χαμήλωσε, στηριζόμενη στις γωνίες, και το σεντόνι στηριζόταν στις ακμές της κατασκευής.

Είμαι σίγουρος για αυτό, γιατί είδα ότι το σεντόνι, παρ' όλο που το είχαν τεντωμένο και στις ακμές ήταν τσίτα, δεν απέφυγε μια σημαντική καμπύλωση λόγω του βάρους του προς το κέντρο.

Ο κόπερφιελντ λοιπόν, γλίστρησε από το πίσω μέρος και πέρασε πάνω από την πλάκα και μετά από λίγο εμφάνισε ένα χέρι...

Στην συνέχεια ανέβηκε η πλάκα και νάτος ο μάγος! :whistling

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με οσα λετε παιδες...

Ειμαι και γω το θυμα με τα 80:D

Επειδη μιλησα με 1-2 ατομα που πηγαν αλλες μερες,εκανε τα ιδια...οπως με αυτη που εμφανισε στι νησι πχ....τι μλκς ειναι ρε,εκανε 4-5 γυρισματα με διαφορετικες ημερομηνιες...χαχα!

Επισης στο τελος πιστευω να ειδατε το τρεχιμο που εριξαν οι 13 που "εξαφανισε" ε?

Το θεμα ειναι πως σε μερικα τρυκ,μαλλον στα πιο πολλα νομιζα πως κανει τα ιδια οπως κανανε οι clown στα παρτυ οταν ειμασταν μικροι:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.