Jump to content



G80 Hands on!


dimcar

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από dimcar [Σήμερα, στις 14:07]

μόλις έβαλα το Oblivion... θεέ μου....

οι drivers έχουν μερικά προβλήματα (οι σκιές φαίνονται interlaced, το AA δεν ενεργοποιείται με το HDR ούτε forced από τους drivers) ΑΛΛΑ

50-80fps με όλα Full στα 1920x1440!!!

WTFBBQ :flex:

Δωσε στο λαο αποτελεσματα.. :turn:

Tελικα το Neopower εχεις; :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από elefsinaras

dimcar σου ειναι ευκολο να μου πεις ποσο μακρια ειναι σε cm ?

θα χωρα αυριο μεθαυριο στα κουτια μας η θα φτανει στους

δισκους ?

:whistle2: :whistle2: :whistle2: :whistle2: :whistle2:

Είναι ακριβώς όσο το μήκος το Mobo δηλαδή το πιάνει από την μια άκρη έως την άλλη..

Απ όσο έχω δει σε φωτός δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 01:49]

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=79774

Ω σκ@τ@.........μου σκισες την ψυχολογια μολις...........:bye:

περιπου 80% παραπανω επιδοσεις στο company of heroes..........:blink:

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα που εβαλαν τα ρευματα απο πανω (λογικα το ειχαν προβλεψει)

γιατι στα κουτια σαν το δικο μου (οχι τοσο ανετο)

αν ηταν η τροφοδοσια της οπως στην 7950GX2 δεν θα την

χωρουσε.......

αλλα και τωρα τσιμα τσιμα θα ειναι (χιλιοστα.....)

thanks @ dimcar

και τα αλλα παιδια που μου ελυσαν την απορια

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimcar [08-11-2006 14:29]

1mg8.th.jpg

μπες εδω και στρωσε λιγο τα γραφικα ρε παιδακι μου http://www.atomicmpc.com.au/article.asp?SCID=27&CIID=36546&p=2 http://www.atomicmpc.com.au/article.asp?SCID=27&CIID=36919&p=6 αισχος φαινεται το game αμονταριστο, ειδικα τα μακρινα textures και το νερο :sick: βαλε και κανενα texture pack με ultra high res textures :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ παιδιά χθες την GTX......και θυμήθηκα το τραγούδι της Μαρινέλας -----> Τα λόγια είναι περιτά.....Εντάξει, χωρίς αστεία η κάρτα αυτή αξίζει τα λεφτά της ΜΟΝΟ για μεγάλες αναλύσεις. Εγώ που είμαι στα 1920*1200 βρήκα το φώς μου. Κάποια πολύ μικρά προβληματάκια με του Drivers υπάρχουν στο DOOM αι στο QUAKE (δεν πάνε πάνω από 8 στο AA), τα άλλα παιχνίδια όμως όπως το FEAR, το COD2, το Dark Meshaia, το COH κλπ παίζουν στα maximum όλα, απλά χαρτί. ΄Στο 3dmark 2005 με τον 4400 (2,7GHZ) πήγα 14500 όμως δεν περίμενα και τίποτα μεγαλύτερο για την default ανάλυση του 3dmark. Ξανάλεω ότι η κάρτα εξειδικεύεται στις μεγάλες αναλύσεις. Για να γίνει κατανοητό δίνω το παρακάτω link.

http://www.guru3d.com/article/Videocards/391/23/

Με λίγα λόγια..Με έναν σχετικά μικρό CPU όπως το δικό μου, η κάρτα, σε μικρές αναλύσεις φρεναρεται, όσο όμως μεγαλώνεις την ανάλυση, η απόδοση παραμένει σταθερή ανεξάρτητα του πόσο καλού CPU έχεις (από amd4400 - X6800).

Τέλος, συγκριτικά με το παλιό μου σύστημα (SLI 7800 GT), είναι η μέρα με την νύχτα. Θυμάμαι πως στο DOOM, στα 1600 * 1200, με VSYN ΟΝ, και 8 ΑΑ, το σύστημα ψιλόκαρέδιαζε (18 -27 FPS). Τώρα, με την 8800 GTX, είμαι κολλημένος στα 60 FPS.

Πιστεύω πως με τους καινούργιους Drivers, θα δούμε ακόμα καλύτερα πράγματα.

:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe [Σήμερα, στις 08:30]

Πήρα και εγώ παιδιά χθες την GTX......και θυμήθηκα το τραγούδι της Μαρινέλας -----> Τα λόγια είναι περιτά.....Εντάξει, χωρίς αστεία η κάρτα αυτή αξίζει τα λεφτά της ΜΟΝΟ για μεγάλες αναλύσεις. Εγώ που είμαι στα 1920*1200 βρήκα το φώς μου. Κάποια πολύ μικρά προβληματάκια με του Drivers υπάρχουν στο DOOM αι στο QUAKE (δεν πάνε πάνω από 8 στο AA), τα άλλα παιχνίδια όμως όπως το FEAR, το COD2, το Dark Meshaia, το COH κλπ παίζουν στα maximum όλα, απλά χαρτί. ΄Στο 3dmark 2005 με τον 4400 (2,7GHZ) πήγα 14500 όμως δεν περίμενα και τίποτα μεγαλύτερο για την default ανάλυση του 3dmark. Ξανάλεω ότι η κάρτα εξειδικεύεται στις μεγάλες αναλύσεις. Για να γίνει κατανοητό δίνω το παρακάτω link.

http://www.guru3d.com/article/Videocards/391/23/

Με λίγα λόγια..Με έναν σχετικά μικρό CPU όπως το δικό μου, η κάρτα, σε μικρές αναλύσεις φρεναρεται, όσο όμως μεγαλώνεις την ανάλυση, η απόδοση παραμένει σταθερή ανεξάρτητα του πόσο καλού CPU έχεις (από amd4400 - X6800).

Τέλος, συγκριτικά με το παλιό μου σύστημα (SLI 7800 GT), είναι η μέρα με την νύχτα. Θυμάμαι πως στο DOOM, στα 1600 * 1200, με VSYN ΟΝ, και 8 ΑΑ, το σύστημα ψιλόκαρέδιαζε (18 -27 FPS). Τώρα, με την 8800 GTX, είμαι κολλημένος στα 60 FPS.

Πιστεύω πως με τους καινούργιους Drivers, θα δούμε ακόμα καλύτερα πράγματα.

:T:

Δηλαδη εγω που εχω παρει 3 φορες high end vga συνοδευομενες (gf3 6800gt@ultra 1900xt@xtx ) απο mid range cpu ( 1ghz thunderbird,2400+ xp, venice 3800+ @ 2.5 ) και 99% of the time παιζω στα 1024 λογω των 120hz της CRT ειμαι ζωο :p εχεις καποιο δικιο οπως και ναχει, ελαχιστα σημερινα παιχνιδια θελουν παραπανω απο 1800xt για max detail σε φυσιολογικη αναλυση, σιγα που θα αναβαθμισει ο αλλος για να παιξει χωρις συμβιβασμους στην 19αρα LCD 7-8 ωρες call of juarez, 5 ωρες tomb raider legend και καμια 50αρια oblivion, επισης η μεταβαση απτα 10.5κ στο 3dmark 2k5 στα 14.5(αντε 17 max με κανεναν κλοκαρισμενο c2d) δεν μου φαινεται και τοσο ελκυστικη, αν υπαρξει τραγικο χασμα στο επομενο 3dmark (οπου εκει δεν θα μας νοιαζει και τοσο η default αναλυση γιατι το φορτο στην gpu θα ειναι ετσι και αλλιως μεγαλο) ή σε κανενα καινουργιο σοβαρο game τοτε ok :),αλλα εγω συνηθως FPS παιζω, το να περναει το στοχαστρο μου αναμεσα απο 9543904398876 Pixel για να παει απτο σημειο A στο σημειο B λογω της αναλυσης και το να τρωω 24ms input lag λογω του vsync δεν τo βρισκω αποδεκτο :nerd:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.