Jump to content


G80 Hands on!


dimcar

Recommended Posts

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Πω πω νούμερα που βλέπουμε (και θα δούμε ακόμα)...

qx6900, σαπίλες μωρέ τι να λέμε τώρα... :laughing:

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 14:49]

αλλα εγω συνηθως FPS παιζω, το να περναει το στοχαστρο μου αναμεσα απο 9543904398876 Pixel για να παει απτο σημειο A στο σημειο B λογω της αναλυσης και το να τρωω 24ms input lag λογω του vsync δεν τo βρισκω αποδεκτο :nerd:

Παίζεις στα τελικά στην quakecon μήπως; :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Την πηρα και εγω δεν αντεξα.. :p

Οτι και να πει κανεις ειναι λιγο.. Ειναι τρελλη καρτα τελειως.. Ετσι προχειρα με E6600@3.6GHz και stock 8800gtx 11092 στο 3dmark06 και 193000 στο Aquamark3..

Το FEAR ΕP το παιζει λες και εινα game προηγουμενης γενιας :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimcar [10-11-2006 20:16]

τώρα και SLI...

Αρχηγέ μου, με τι τροφοδοτικό παίζεις? Το ρωτάω γιατί το δικό μου, με την 8800 gtx τελείκιασε.... τερμάτισε σου λέω......Για ρίξε καμιά πρόταση......Στο μέλλον ίσως πάω και εγώ σε SLI.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe

Αρχηγέ μου, με τι τροφοδοτικό παίζεις? Το ρωτάω γιατί το δικό μου, με την 8800 gtx τελείκιασε.... τερμάτισε σου λέω......Για ρίξε καμιά πρόταση......Στο μέλλον ίσως πάω και εγώ σε SLI.....

ocz gamextream 700watt

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe

Αρχηγέ μου, με τι τροφοδοτικό παίζεις? Το ρωτάω γιατί το δικό μου, με την 8800 gtx τελείκιασε.... τερμάτισε σου λέω......Για ρίξε καμιά πρόταση......Στο μέλλον ίσως πάω και εγώ σε SLI.....

2x 580Watt Tagan... περιμένω Silverstone 850Watt για να κάνω τη δουλειά μου σαν.. άνθρωπος και όχι σαν χταπόδι με τα δυο τροφοδοτικά..!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimcar

2x 580Watt Tagan... περιμένω Silverstone 850Watt για να κάνω τη δουλειά μου σαν.. άνθρωπος και όχι σαν χταπόδι με τα δυο τροφοδοτικά..!!

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

ocz gamextream 700watt

αυτο δεν λεει τιποτα???? για sli θα κλασει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

αυτο δεν λεει τιποτα???? για sli θα κλασει?

μετρημένη κατανάλωση στα καλώδια με έναν ταπεινό Ε6400 και όλα ακλοκάριστα είναι 380Watt στο 3DM06@1920x1200/4xAA-8aAF.. λογικά το OCZ θα αντέξει με το σύστημα μαμά, αλλά αν το πειράξεις... παπαπαπα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimcar

μετρημένη κατανάλωση στα καλώδια με έναν ταπεινό Ε6400 και όλα ακλοκάριστα είναι 380Watt στο 3DM06@1920x1200/4xAA-8aAF.. λογικά το OCZ θα αντέξει με το σύστημα μαμά, αλλά αν το πειράξεις... παπαπαπα...

Δηλαδή σε αυτό το σύστημα θα αντέξει

cpu :x6800 or 6600

mobo :abit aw9d max

ram :4gb gskill 800 4-4-4-12

vga :8800gtx

psu :ocz 700watt gamerxtream

hdd1 :2x raptor 74gb 16mb single plater

hdd2 :2x seagate 500gb 16mb ncq

dvdrw:2x nec 4571

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο jonnyguru.com για το εν λόγω τροφοδοτικό και θα δεις απογοητευτικά πράγματα. Απαράδεκτο ripple για τέτοιο τροφοδοτικό + το μοναδικό που τα φτυσε στο τεστ 6. Δε θα το εμπιστευόμουν με τίποτα για διπλές κάρτες. Σε μονή 8800 δεν ξέρω τι θα κάνει, αλλά και πάλι δύσκολα θα το έπαιρνα. Αν βρεις το Corsair HX620, είναι από τα καλύτερο modular. Αλλιώς αν έχεις λεφτά πήγαινε σε Seasonic. Το ΤΤ που έχω εγώ με έχει αφήσει αρκετά ικανοποιημένο, απλά πολλοί δεν εμπιστεύονται το όνομα της ΤΤ όταν μιλάμε για τροφοδοτικά. Στις συγκρίσεις πάντως είναι πολύ δυνατό, μαζί με τα κορυφαία.

Link to comment
Share on other sites

@mainframe :

΄Στο 3dmark 2005 με τον 4400 (2,7GHZ) πήγα 14500 όμως δεν περίμενα και τίποτα μεγαλύτερο

Στο 05 ?? How is this possible με 8800GTX !!. Εγω βγαζω 12500+ με 7900GTX. ..

Moυ φαινεται μικρη η διαφορα στο 05..Και ενας 4400 δεν μπορει να μην ειναι αρκετος για την 8800..(?)

Αρα ειναι για μεγαλες αναλυσεις που λετε...

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.