Jump to content



G80 Hands on!


dimcar

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από angel_f [Σήμερα, στις 11:35]

το ανωτερο 81-82C , αλλα με εξτρα ανεμιστηρα να βαζει αερα απο το πλα΄ι΄νο επανω στην καρτα.Σε αυτα τα ρολογια rock . Χωρις ανεμιστηρα 90C + και φρεναρισμα της αποδοσης .Δεν δουλευει ntune, και δεν ρυθμιζωνται οι στροφες του ανεμιστηρα της καρτας

Εμένα το ntune ΠΛΕΟΝ μου δουλέυει μια χαρά . Το κόλπο είναι να κάνεις installation πρώτα το coolbits και μετα το ΑΤΙ tool . Μετά ώς δια μαγείας παίζει και το ntune....... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από greekfragma

γινεται να υπερχρονισεις καρτα Nvidia με το Ati-tool?:blink:

Mη σοκαριστείς Γιώργο!

Την Χ1800ΧΤ την κλοκάρω με το Rivatuner!

:D :D :D

:hug:

Εγώ θα γελάω πάντως όταν το AtiTool θα γίνει AMDTool και ο κόσμος θα νομίζει πως είναι για τον CPU :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από angel_f [Σήμερα, στις 13:50]

θα το δοκιμασω tnx.Τον 4400 @2,9 στα ποσα volt τον εχεις? εχω τον ιδιο στα 2728(248*11) με 1,62v. LANPARTY NF4 SLI-DR

Για 2,7ghZ στα 1,62 V είσαι πάρα πολύ. Στα 2,7 πρέπει να είσαι με 1,525 - 1,550. Στα 2,8 με 1,62 - 1,64 και στα 2,9 με 1,68-1,72. Εγώ στα 2,9 είμαι στα 1,68 αλλά το κατέβασα πάλι στα 2,7 για να μη ανεβάζει θερμοκρασίες. Τώρα είμαι min 33 με 44 max.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 16:42]

Σε μια asus 8800 GTS εχω idle 62-64...

Καλα ειναι?

σε full load μεχρι ποσο ειναι ανεκτο?

Όλοι idle, στο ίδιο καζάνι <<βράζουμε>. Τώρα σε full load η GTX πάει κάτι 82-85. Απουσάριστη.

Παιδία πιστέυω πως τα ανενηστιράκια τόσο στην GTS όσο και στην GTX είναι Για Τον @ουτσο Καβάλα ...κοινώς ΓΤΠΚ. Οι άνθρωποι - κατασκευαστές, και καλά για να είναι αθόρυβα αυτά τα ζωάκια-καρτούλες, βάλαν ανεμηστιράκια που σερνονται, δοκιμασμένα οριακά στα default ρολόγια, και είναι σαν να σου λένε-----> Μεγάλε την πούσαρες? -------> Τον @ουλο. Προσωπικά νομίζω πως θα αργίσει πολύ να βγεί σοβαρή moda για αυτή την περίπτωση...!

Ρε παιδία βάζω το χερι μου πίσω στο κουτί να δώ αν βγαίνει ζεστός αέρας από την ψύκτρα της κάρτας, και είναι σαν να εκπνεί αέρα κάποιο βρέφος.....Ελεος! Σχεδον 200 W κάρτα και το ανεμηστίρι στα CFM είναι σαν το 4αρι του NorthBridge! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Lol, vf900 σε 8800, αμφιβαλλω αν κανει δουλεια. Οσο για τον ανεμιστηρα των 8800 καλα κανανε και τον εκαναν οσο πιο αθορυβο γινετε...

Μονο καμια HR03 θα εκανε καλη δουλεια αν ηταν συμβατη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από angel_f [Σήμερα, στις 16:35]

Mainframe η οθόνη τη λέει ? ανάλυση ? τιμή ? από που ?

Η οθόνη απλά είναι ΚΟΡΥΦΗ. Ανήκει στην επαγγελματική σειρά της HP όπου απλά ξεφεύγει. Κοιτά χαρακτηριστικά μια πες μου εάν αυτή την στιγμή υπάρχει κάτι ανάλογο σε 24αρα, ιδιαίτερα σε Λόγο αντίθεσης και σε Χρόνο απόκρισης ανανέωσης.

Ανάλυση έως 1920x1200, υψηλή αναλογία αντίθεσης 1000:1, μεγάλες γωνίες θέασης 178° και χρόνο απόκρισης 6 ms (τυπική, γκρι σε γκρι). Δεν συζητάμε φυσικά για ύπαρξη Lag.

Αναλυτικότερα

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/gr/el/sm/WF06a/534051-532579-532579-532579-534559-12401744.html

Τώρα από τιμή δεν γνωρίζω ακριβώς γιατί είναι δώρο. Μου ήρθε από Γαλλία δεδομένου πως στην Ελλάδα δεν υπάρχει διαθέσιμη στην λιανική. Πάντως πρέπει να είναι μεταξύ 1100 με 1200 .

:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.