Jump to content



Vista Score ? !!!


TifoziF1

Recommended Posts

Tι score βγάζει το συστημά σας στα Vista ?

Εμενα (Vista, 5744 build, x64):

- CPU : 4.9 (D 905 @ 3.66)

- Ram : 4.5 (2x512 3-3-3-8 733Mhz)

- WinGraph : 5.9 (X1800GTO)

- GameGraph : 5.7

- Disks : 5.2

Θα ακολουθήσει screenshot

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Το κακο ειναι οτι μου εσκισε το dual boot και δε μπορω να μπω στα XP τωρα ...

aaaaoouuccchhh Εγκατασταση (ειδικά τα ΒΕΤΑ) σε άλλο δισκο (όχι σε άλλο partition) και επιλογή boot δισκου απο το ΒΙOS

5.8 με 5.9 σε όλα...
Εεεε με τετοιο setup.

Κάπου διάβαζα ότι για τώρα το "άριστα"/maximum ειναι το 6. Και σιγά σιγά με την πάροδο του χρόνου και τα νέα υλικά που θα ειναι διαθέσιμα το maximum θα ανεβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jonathan

γιατί καλή φάση? να έχουμε κιάλλο benchmark πουθα γίνεται update κάθε μήνα και θα βαράει "Πάνε αγόρασε NEW HARDWARE".... ή "πάλιωσες"....ή "Πέτα το..." ....

xaxaxaaaa

Και μάλιστα build-in στο λειτουργικό, άσε που η M$ (& οι software εταιρίες με τισ οποίες συνεργάζεται) θα βλεπει τα σκορ, θα κάνει στατιστικά, και βλέποντας όλους αυτούς με τις υδροψυξεις τους στα-ορια-πουσαρισμένους με 4GB Ram & Raid κτλ κτλ κτλ χρήστες (ονόματα δεν λέμε) θα λέει : " ΕΛΑ μωρε τι και αν ο κώδικας δεν είναι βελτιστοποιημένος για ταχύτητα, κοιτα τι μηχανήματα έχουν...."

Πονάει πολύ το software ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

μμμ η αληθεια ειναι πως αυτο δε μου περασε απο το μυαλο....και οντως αυτο περι βελτιστου κωδικα ειναι ενα μεγαλο αγκαθι...

Θυμόσαστε πριν μερικα χρόνια (τότε που μολις ειχαμε αγορασει το USRobotics 14.4K και περιμέναμε την HOL ή την Compulink να αναβαθμίσει και αυτή) καποια DEMOS 300KILOBytes τα οποια έτρεχαν σε 386sx με 2MBram & 512 SVGA cards με ψυχεδελικα 3D γραφικα και τρανς μουσική και μέναμε με ανοιχτό το στόμα από τις δυνατότες του PCιου μας ???

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ (ΗΤΑΝ) ΒΕΛΤΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ κωδικας

Υ.Γ. Τότε υπήρχε το ακόμα WordPerfect και ήταν ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερο του MSWord.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Χθες, στις 00:16]

5.8 με 5.9 σε όλα...Δε θυμαμαι και που ειναι το τεστ :p Το κακο ειναι οτι μου εσκισε το dual boot και δε μπορω να μπω στα XP τωρα ...

Κάνε install τον loader από linux και θα το βλέπεις ως other operating system(vista/longhorm) και μετά earlier operating system και είσαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1 [Χθες, στις 10:27]

......και βλέποντας όλους αυτούς με τις υδροψυξεις τους στα-ορια-πουσαρισμένους με 4GB Ram & Raid κτλ κτλ κτλ χρήστε.....

Θα βλεπει φυσικα και την πλειοψηφια με πολυ κατωτερα συστηματα........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Θα βλεπει φυσικα και την πλειοψηφια με πολυ κατωτερα συστηματα........

:D :D :D (αυτο πήγαινε στον 805D μου ?? :p :P :p) :D :D :D

Σίγουρα, αλλά δεν θα τρέξει η πλειοψηφία να βάλει τα Vista ... και πολλές φορές θα περιμένει να βγουν οι "εθνικές" (ελληνικά, ιταλικά κτλ) Vista εκδόσεις πριν κάνει αναβάθμιση. Οι power-users (κατα τεκμήριο english-users αν κρίνω από 'μένα και φίλους) θα δώσουν (και πάλι) feedback. Επίσης πολλά θα εξαρτηθούν από τις τιμές και την "προώθηση" μαζί με τα νέα PC. Αν για παράδειγμα σε "νεο Η/Υ" τα ΧP ειναι +100Ευρω ενώ τα Vista +200Ευρω...

Είδομεν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Power user δεν σημαινει και high end pc απαραιτητα...

Συμφωνώ... ποσο μάλλον O/C-to-the-Max αλλά είναι πολύ μεγαλύτερο το ποσοστό* σε σχέση με τους pc@work users και home-users.

Δεν μου είπες για τον D805ακο μου πήγενε ? :D:p

*Δυστυχώς ποσοστα και νουμερα είμαστε για τις εταιρίες μεγέθους Μ$

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [12-11-2006 22:16]

5.8 με 5.9 σε όλα...Δε θυμαμαι και που ειναι το τεστ :p Το κακο ειναι οτι μου εσκισε το dual boot και δε μπορω να μπω στα XP τωρα ...

Fixboot + fixmbr απο το recovery console των windows XP

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.