Jump to content



Πόσα χρόνια έχετε το παρόν μηχάνημά σας;


Makis Hourdakis

Τι ηλικία έχει το βασικό PC σας;  

143 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Το κυριως μηχανημα μου ειναι ενας athlon xp 2100@2100 στα 333 fsb με 2Χ512 apacer στα 2-2-2-5 (2.6 volt) και ειναι ετσι 4 χρονια τωρα. Τα αλλα τα αλλαζω λιγο πιο συχνα αλλα φτου-φτου καλα κραταει ο παππους athlon xp :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Μια χαρά είμαστε, μόνο προσθήκες εδώ και ενάμιση χρόνο..3 δίσκους, την X850XT που περιμένω και πιστεύω να την βγάλουμε μέχρι το καλοκαιράκι...άντε να βάλουμε κανα δίσκο ακόμα μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

ενας intel P4 2,4 απο το 2003 κοσμει το γραφειο μου...

οι μονες προσθηκες που εχουν γινει ειναι 1GB RAM (256 ειχε!!!) και μια ASUS 6200...

εαν ολα πανε καλα συντομα θα προστεθει και ενας σκληρος...

Link to comment
Share on other sites

εγώ... αισθάνομαι άσχημα που και σαν Φάνταρο (λέμε τώρα) κάνω αλλαγές

και που το Poll θα με βολευε να μετrάει μήνες και όχι χρόνια....

1μήνα

1-2μήνες

2-4μήνες

4-6μήνες

6μήνες -1χρόνο

απο το ιστορικό έτος 2005 και πριν :)

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι ενος μηνος και ελπιζω να κρατησει 1-2 χρονακια ακομα(εκτος αν μπει ενας Χ2 πανω)μιας και εγινε η αλαγη λογο :rip: καρτας,εδινα 6 χρονια λεφτα για pc αλλα εδω και 2 χρονια ειπα να το κοψω μπας και βρω την υγεια μου.

Με λενε Γιωργο και ειμαι καλα:)

ΥΣ:ετσι και αλλιως απο games μονο wow παιζω(ακα 4χlvl60 full epic :p )

Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρεσουμε το κουτι που απο απλο casetek 1018 κ@λομονταριστηκε με 3μηνες προσπαθεια στα Κοπριτο-L@bs και εγινε πραγματικα κουκλι ολα τα υπολοιπα αλλαζουν ανα 6μηνο-10μηνο περιπου...........

καταρα στο δοσα.......:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς πλάκα, είχα κρατήσει το floppy από το πρώτο μου μηχάνημα από το 1993 ή 94 δεν θυμάμαι...

Ένα 386 ήταν και επειδή είχε μαύρο floppy το οποίο κράτησα όταν το υπόλοιπο μηχάνημα «έφυγε» σιγά σιγά.

Το κατήργησα και αυτό πριν από μερικούς μήνες όταν άλλαξα κουτί. (χωρίς floppy πλέον)

Link to comment
Share on other sites

Ας ειναι καλα ο στρατος που με κραταει λιγο μακρυα απο το PC γιατι δεν θα αντεχα θα το αλλαζα και εγω....Ειμαι με τα PCs της υπογραφης μου εδω και κανα 1,5 χρονο!!!!ερχεται αλλαγη οταν απολυθω με το καλο σε 3 μηνακια......:( :( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

1) Μόλις πριν απο 1,5 μήνα αποσύρθηκε ο Pentium 2@400

που δούλευε ανελιπώς απο τον Μάρτη του 99, παραδίδωντας

την κάρτα ήχου του και το floppy στον τρίτο της παρέας

2) Ο Thunderbird @1400 εξακολουθεί να δουλεύει ακούραστα

όπως τον παρέλαβα το Φθινώπορο του 2001 (φτου να μην το ματιάσω :p)

με μοναδική προσθήκη ένα δίσκο μια USB 2 καρτα και ένα DVDRW

3)Ο Dual Athlon MP προέκυψε απο "μαζώματα και χορηγίες" οπότε τα

"εξ ων εσυνετέθη" είναι αγνώστου ηλικίας.

Τα κουτιά μόνο πρέπει να χρονολογούνται γύρω στο 98-99.

Όπως καταλαβάτε δεν συνηθίζω να αγοράζω καινούρια PCια ή κουτιά στην προκειμένη περίπτωση :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.